Объекты ловли

Риболови – любителі з задоволенням полюють на язя. Ця риба теж вважається престижною здобиччю. По-перше, тому що ловля язя не так вже й легка, що викликає почуття азарту. По-друге, м’язи бувають досить великі: 50 см і навіть 70 см. Вага таких особин досягає 3 кг, рідше 8 кг.

Зловити велику особина, звичайно, бажано, але важко, а от дрібнота язя майже завжди доступна. Рыбехи вагою 500 р. або 400 р. трапляються часто в наших водоймах.

Про язя склалася думка, що це обережна і розумна риба. Він не бракуватиме приманку сходу, а розгляне, і, якщо снасть груба, риба відмовиться пробувати те, що їй пропонує рибак.

Зовні зав’язь навіть гарний. Він одночасно схожий і на плотву, і на головня. Луска у язя крупніше, ніж у плотви, так і тіло теж.
Головень довше, ніж язь і блідіше розфарбований.

Язь може похвалитися темного кольору спиною, світлими боками, сріблом на череві. Більшість плавців у риби пофарбовані в яскравий червоний колір.

Під час нересту, який відбувається у язя навесні, риба стає ще яскравіше: тіло має колір золота з металевим відтінком.

В’язь живе майже скрізь, він любить глибину і невелике протягом. Іноді поселяється в ставках з проточною водою.

До рівня чистоти води ставиться з терпінням, до зміни температури теж.

У язя є свої переваги у виборі місць проживання. Він знаходить ями, перекати, палі мостів і гребель, може гуляти біля купалень і під впали у воду гіллям кущів і дерев.

Статевозрілим язь стає при довжині 27 см, зазвичай він досягає такого розміру в 6 років. Після сходу льоду нереститься в’язь і потім годується, зібравшись в невеликі групи.

В корм в’язю йде все: планктон, рослинна їжа, риб’яча молодь. Незважаючи на те, що вподобання в їжі у язя не змінюються, все ж в певний сезон він звертає свою увагу на що-то для нього смачне.

З приходом весни рибі хочеться хробака, язь його видобуває у розмитих берегів.

Влітку, коли виводиться з лялечок і личинок багато комах, які потім часто падають у воду, язь харчується ними. Це можуть бути бабки, коники. З комахами, так сказати на друге, він вживає молодий очерет та іншу рослинність.

Восени приходить пора підкріпитися опарышем, мотилем, короїдом, ручейником, мальками. Іноді пробує риба і невеликі блешня.
Існує багато різновидів риболовлі на язя: вудка з поплавцем, донні вудки, карусель, в проводку. В якості насадки краще використовувати те, що риба віддає перевагу в певний сезон.

З берега краще ловити язя вудкою з поплавцем. Волосінь використовується 0,35 мм, повідець робиться з волосіні в 0,25 мм, а гачки підбираються №5 – №7.

Голодна риба бере насадку швидко. Коли поплавок занурюється, їжаку зрозуміло, що потрібно підсікати.

Якщо язь вже ситий, то він губами чіпає насадку. На поверхні це можна помітити з допомогою покачивающегося поплавця. Довго з насадкою риба не проводить часу, вона або відмовляється від неї, або бере, а потім йде на глибину. Поплавок, природно, йде теж, от тоді вже треба підсікати.

Вываживать язя важко. Він активно чинить опір, починає перекидатися, а снасть в цей час заплутується.

Витягувати язя слід обережно, він може зірватися в будь-який момент, тому що його губи слабкі. Отже і підсікати треба акуратно. Коли риба втомиться чинити опір, слід пускати в хід підсак.

Великого та приємного улову вам!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Язь
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:07.02.2016
18

Ворога треба знати в обличчя. Що треба знати про рибу починаючому рибалці?