Зимняя рыбалка

У зимовий час року риба завжди залежить від їжі, і місце розташування часто змінюється із-за цього фактора. А щука живиться мальком або рибою маленького розміру.

Пошук щуки на початку зими

Стандартне поведінку щуки з приходом зими, піти з постійного місця проживання на глибину водойми. Більшість маленької риби, навпаки повертається з глибини і спрямовується на мілководді. Обумовлено таку поведінку тим, що на мілководді взимку можна сховатися від хижаків. Щука не може пропустити такої міграції риби і приєднується до неї для годівлі. На початку зими щука живе в прибережних зонах.

Середина зими

Ближче до середини зими, коли років стає досить товстим. У водоймі стає мало кисню, і щука починає переміщатися на глибину водойми. В цей час зими ловля щуки не принесе радості і задоволення.

В середині зими можна зловити щуку в місцях подталин, де більше кисню. Але все ж зловити щуку в цей час набагато складніше, ніж на початку зими.

Кінець зими

В кінці зими, коли устоялися теплі дні і лід почав танути. Щука знаходить проталини і знаходиться там, бо та маленька риба теж знаходиться близько проталин для насичення киснем.

Снасті для зимової ловлі щуки

У зимовий час рибалки, найчастіше, воліють жерлицу для лову щуки. Дане пристосування складається з круга, який виготовляють з різних міцних матеріалів, на ній встановлена стоїка з котушкою і пружиною з прапорцем, далі на волосіні розміщений грузик і гачки. Після установки пристосування в лунку її засипають снігом, так лунка не замерзне.

Ловля хижака на жерлицу цікавий процес. Коли щука заковтує приманку, волосінь розмотується, і прапорець вистрілює, що говорить про першої поклевке. Підсікати щуку необхідно після другого ривка. В цей час котушка швидко розмотується, для того, щоб підсікти рибу необхідно різким рухом смикнути волосінь. Виводити щуку дуже акуратно, так як щука може відірвати волосінь.

Приманка для лову щуки

Для лову щуки в зимовий час використовують і жерлицы і блешні.

На блешню можна ловити як маленьку, так і велику щуку. Блешня вважається найбільш підходящою для лову хижої риби. Для лову щуки вибирають блешні з вібраційною функцією. Так само рекомендують ловити щуку на потрійний гачок. У зимовий час потрібно використовувати блешні тьмяного кольору.

При лові щуки на блешню необхідно:

 • Опустити приманку на дно водойми.
 • Підняти повільним рух приманку на висоту так підлозі метра.
 • Зафіксувати висоту на кілька секунд.
 • Повільно опустити приманку на дно.
 • Такий цикл дій необхідно виконати до п’яти разів. Якщо клювання не було, переходимо до іншої лунки. Відстань між лунками до семи метрів. Взимку хижа риба активна, але при клюванні рибак відчуває сильний удар. При цьому потрібно зробити сильну підсічку. Виводити щуку потрібно з обережністю, удари будуть відчуватися постійно, ніж риба більше, тим удари будуть сильніше. Щука постарається перекусити волосінь або замотати її про що-небудь. Витягувати щуку з лунки варто з використанням багорика.

  Ловля щуки з використанням балансира

  Для лову щуки великого розміру використовують приманку розмірів у вісім сантиметрів. Це допоможе не звертати уваги на маленьку рибу. Приманку варто вибирати таку як невелика риба з водойми, на якому відбувається рибалка. Риболовля на балансир схожа на риболовлю з використанням блешні, хоча існують відмінності між цими способами лову. Приманку повільно опускають на дно водойми, перевіряючи кожен метр води з допомогою гри приманки. Після досягнення дна приманку піднімають на півметра і продовжують гру.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  снасті приманки Щука
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  20.05.2015
  6 345

  Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі  23.09.2017
  803

  Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней  26.03.2017
  466

  Як зловити щуку на спінінг навесні?  05.10.2015
  464

  Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.  12.07.2016
  320

  Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!  02.10.2017
  223

  Який вибрати спінінг для лову щуки?  20.06.2018
  134

  Як ловити рибу на часник  08.09.2016
  130

  Ловля щуки восени на спінінг. Незабутня рибалка!  07.02.2016
  121

  Щука та способи лову. Корисні поради з ловлі щуки  19.09.2017
  121

  Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках