Зимняя рыбалка

Ось і настала довгоочікувана пора для всіх рибалок – зима. І як тільки ця пора підтвердилася погодою, а не тільки календарем, і став лід – почалася справді приємна метушня. Тепер можна перевірити на ділі приготовані заздалегідь снасті.

Звичайно, немає рахунки різних рибальських снастей і методів, але я хотів би зупинитися на одному з найпоширеніших на сьогоднішній день – балансире.

Балансир – приманка схожа на воблер з одинарними гачками в головній і хвостовій частині, з петлею для кріплення на спинці і з трійником на черевці буває двох видів: з хвостовим оперенням і без хвостового оперення. Повинен сказати, що балансири з хвостом з органічного скла більш дієві і уловисті. Якщо ви користуєтеся фірмовими балансирами, то проблем у вас не виникне, але якщо снасть саморобна, то обов’язково перевірте його в дію до виходу на лід. Балансир, підвішений на волосінь повинен прийняти не абсолютно горизонтальне положення, а бути злегка піднесеним в головній частині (приблизно на 10°). Зайвий метал треба зняти напилком з хвостової частини, якщо голова занадто задерта або з голови, якщо вона занадто опущена. Така конструкція дозволяє снасті рухатися по траєкторії з трьома положеннями:

  • 1-е положення. Балансир висить нерухомо на нитці над дном.
  • 2-е положення. Вершину вудки необхідно плавно, але з прискоренням підняти вгору і повернути в початкове положення: балансир за рахунок зміщеного центру ваги відпливе в бік і вгору, розвернеться і попливе у зворотному напрямку.
  • 3-е положення. Витримавши паузу дію з вудкою потрібно повторити приблизно в той момент, коли «рибка» мине початкову точку над дном: балансир повторить траєкторію, але тільки у зворотному напрямку.

Таким чином, снасть буде виконувати траєкторію по вісімці, яка загнута зовнішніми частинами «кілець» до верху, а місце зіткнення «кілець» буде знаходитися найбільш близько до дна. Чим більше площа такої вісімки, тим краще. У великих балансирів з більшою масою площу роботи більше, оскільки у нього більше інерція.

Підсадки на балансир робити необов’язково. Для лову крупного хижака (судак, щука) трійник на черевці обов’язковий, т. к. «крупняк» часто бере приманку впоперек, трійник також потрібен при слабкому клюванні окуня, коли він мляво «пощипує здобич». Коли окунь клює активно, то трійник можна зняти: тоді легше буде знімати рибу з гачків.

Якщо ви часто рибалите на одному і тому ж водоймищі, на волосіні можна робити позначки глибин запам’ятовуючи місце, де кльов був найкращим (наприклад, лаком для нігтів).

Важливо пам’ятати, що щука і судак частіше беруть приманку біля дна або у донних височин, в той час як окунь клює на різних глибинах. І не зациклюйтеся на одному місці – якщо немає поклевок протягом 4-5 хвилин переходите і буритесь в іншому місці і ловля на балансир неодмінно принесе вам масу задоволення.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Окунь Щука, Судак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 107

Вплив погоди на клювання окуня27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней18.04.2017
574

Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.12.07.2016
320

Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!05.02.2017
267

Ловля окуня взимку з льоду. Корисні поради для успішної ловлі02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?