Объекты ловли

Колись талановитий російський рибак придумав пристосування для лову щуки — жерлица (піймання інших хижаків на цю снасть випадкова). Виглядає воно, як рогатка для хлопчика-хулігана, тільки без довгої ручки.

Отже, для виготовлення жерлицы (чи рогульки), потрібно взяти гілку липи, верболозу або берези з двома однаковими по товщині відростками. Зайве слід прибрати і залишити 15 див.

Ножем зробити розщіп на кінцях зубів вилки, або це зробити лобзиком. Розщіп повинен бути глибиною 1 – 1,5 см.

У невеликій ручці вгорі просвердлити дірочку наскрізь. Через неї пропустити волосінь 0,4 – 0,5 мм і намертво закріпити за допомогою вузла. Ліски буде достатньо 15 м, її потрібно намотати вісімкою на роздоріжжя. Намотувати слід рівно, не перехлестывая. Коли волосінь буде намотана, кінець фіксується в одному з расщепов.

Тепер обмежувач кріпиться у вигляді дробинки, потім вантаж. Він повинен ковзати і його вага повинна бути пов’язаний з вагою приманки, слід розрахувати так, щоб живець ходив досить жваво, але не піднімався до поверхні водойми.

Потім кріпиться повідець з металу. Кріплять його карабіном. Гачок на повідку потрібен гострий, його розмір залежить від розміру приманки.
Не кожен рибалка може встигнути підсікти в потрібний момент. Якщо не встигнути, то можна втратити щуку, яка, заглотив живця, здатна перетерти повідець, зроблений з чогось м’якого, наприклад, з волосіні. Тому повідець обов’язково повинен бути з металу.

Де і як ловлять на жерлицу?

На рибалку беруть одразу кілька жерлиц, до 7 штук. Використовують дану жерлицу при лові з берега. За допомогою 20-сантиметрового шнурка (він повинен бути міцним), прикріплюють снасть до жердини, попередньо встромивши його в дно. Можна прив’язати рогульку до кінця вудки/спінінга, або гілці схилився дерева.

Щука, схопивши живця, розмотує волосінь. Рибака не варто позіхати, а підсікати і витягувати видобуток.

Жерлицу не назвеш снастю для спортивної риболовлі, але без неї не обійтися в тих місцях, де водойма майже заріс лататтям, через які блешню протягнути проблематично без втрат, а точно відомо, що щука там коштує в засідці.

Деякі рибалки фарбують жерлицу, щоб її було краще видно. З-за намотаною ліски фарби не видно, зате, коли риба знімає волосінь, фарба поступово виявляється, саме це і дає рибаку зрозуміти, перебуваючи на відстані, що сталася покльовка.

Альтернативні варіанти

Звичайно ж жерлицу можна купити в риболовних магазинах. Зазвичай продають бамбукові жерлицы або пластмасові. Тут попит перевищує пропозицію, і часто рибалки роблять цю снасть своїми руками. Ось де є можливість розгулятися народної кмітливості!

Саморобні снасті вражають своєю різноманітністю: є зроблені з спиць велосипеда, йдуть в хід банки для консервів, фанера, алюміній, бронза, сучасні полімери і безліч іншого матеріалу.

Існування такого великого асортименту жерлиц говорить про її затребуваності та популярності, адже нею можуть скористатися і молоді, тільки початківці рибалки, і вже досвідчені рибалки, тим більше, що ця снасть не завдасть шкоди сімейному бюджету.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Жерлица Щука
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?08.09.2016
130

Ловля щуки восени на спінінг. Незабутня рибалка!07.02.2016
121

Щука та способи лову. Корисні поради з ловлі щуки19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках02.06.2018
91

Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду13.05.2015
80

Зимова ловля на балансир03.02.2018
56

Зимова рибалка на щуку. Пошук, снасті, приманки