Объекты ловли

Іноді доводиться ловити карасів в камышниках, куди ця риба запливає в пошуках корму. Природно, що для ефективного лову в таких непростих умовах потрібні спеціальні снасті.

Зграї карасів групуються у місцях з водною рослинністю (скупчення куширу, зарості очерету, камышники, болотної трави) навесні, на початку літа і в жарку погоду. Чим же вони так приваблюють рибу:

  • там багато водних комах;
  • комфортна температура води;
  • можна знайти місця для відкладення ікри;
  • є донні мулисті відклади;

Варто сказати, що хоч в очеретах і водиться багато карасів ловити там буде непросто. Швидше за все, вам буде потрібно спеціальне спорядження, так як дістатися в кльове місце буде досить важко. До того ж, найменша помилка при забросе призведе до зацепу оснастки. Щоб цього уникнути, снасті повинні бути добре збалансовані, і адаптовані до умов лову.

Які снасті вибрати

Не варто ловити в водної рослинності на фідер і донку — це просто неможливо з-за невеликої відстані закидання і невисокої точності. Оптимальною снастю для очеретяною риболовлі є звичайна поплавкові вудка, але і вона повинна відповідати певним вимогам.

Вудка

Потрібно підібрати коротку вудку (не довше п’яти метрів). При цьому, на березі навпроти вибраного місця не повинно рости густий трави або дерев, адже вони завадять закидань. Найкраща довжина махового вудилища коливається в межах від 3-х до 4.5 метрів. Беріть вудку легше – так набагато простіше доставити снасть в потрібне місце.

Котушка

Так як рекомендується вибирати для лову в камышниках махову вудку (а в її конструкції відсутні пропускні кільця і котушка), то скористайтеся коннектором — пристроєм, який надійно закріпить волосінь на вершині вудилища.

Лісочка

Вона повинна бути не товще 0.16 мм, При більшому діаметрі ліски карась побачить оснастку, і просто не підійде до приманки. Намагайтеся вибирати жилку темних тонів, так вона буде практично непомітна на дні водойми.

Поплавкові оснащення

Для того, щоб вам зручно було ловити в камышнике, підбирайте полегшені поплавці. Антенка снасті повинна бути не дуже довгим, тому, що якщо поплавці будуть довгі, це може призвести до заплутування волосіні.

Підбираємо гачок

Зрозуміло, що для лову карасів краще вибирати невеликі і загострені гачки. Також професіонали радять на одній вудочці мати по одному повідця і гачка. Більша їх кількість знову ж приведе до заплутування оснастки. Повідець краще брати тонше ніж основна волосінь, адже якщо гачок де-небудь зачепитися, то обірветься тільки поводок, а не вся оснастка.

Відвантаження

У камышнике, як правило, немає вітру, так і глибина в таких місцях не перевищує одного метра. Тому потреба у важкому вантаж відсутня. Покладіть на вудку маленьким грузилом. Так ви підвищите чутливість снасті в цілому, і зробити її непомітною для риби.

Якщо ви вирішили ловити на вудку з блешнею, то для вибору відвантаження діє таке ж правило, як і для махової поплавковою снасті. Перевага снасті з блешнею полягає у швидкій заміні оснащення у разі зачепів. Втім, ловити на кивок з берега дуже незручно, тому бажано користуватися човном.

Як вибрати кльове місце

Ось кілька фактів, на які потрібно звертати увагу, вирушаючи ловити рибу в камышнике:

  • найкраще риба реагує на кордонах чистої води з рослинністю;
  • у заростях є прогалы;
  • глибина невелика (1-1.2 м);
  • добре, якщо поруч з обраним місцем ростуть латаття, так як карасі люблять ховатися в їх тінь.

Ну і, природно, не забувайте підгодувати місце перед початком риболовлі. До речі, бажано закидати приманку за кілька днів до дня лову, щоб вас не турбувала всяка дрібниця.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
карась на вудку снасті
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:20.05.2015
6 343

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?17.12.2017
465

Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?31.08.2016
281

Соска на карася або ловля карася на соску. Конструктивні особливості25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?25.05.2018
180

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?12.06.2018
146

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі22.08.2016
130

Літня ловля плотви на махову вудку