Способы ловли

Щука – хитра зубаста хижачка, є бажаною здобиччю кожного рибалки. Щоб зловити її, потрібно володіти певним досвідом, вміннями і, звичайно, бажання. Важливий і вибір снастей для лову щуки. Від цього багато в чому залежить успіх полювання на щуку.

Не варто думати, що підбір спінінга справа проста і зловити річкову хижачку можна легко. Тут маса тонкощів, які відкриваються тільки досвідченим рибалкам. Яким має бути вудлище? Які блешні і ліски оптимальні? Як правильно протестувати спінінг? Узагальнивши думки рибалок-професіоналів з сайту https://misona.jp/, і їх досвід, були розроблені рекомендації, які допоможуть новачкам не помилитися у виборі спінінга і зловити бажану рибину.

Головне – зручність!

Ловля щуки передбачає те, що рибалка повинен обов’язково відчувати снасть. Досягти цього, якщо користуватися важким вудилищем, вкрай складно. Після закінчення деякого часу користування важким спінінгом, руки просто стомлюються, їх чутливість зменшується, що майже гарантує провальну риболовлю.

Якщо мова йде про лов в заброс, оптимальним рішенням буде використання спінінга з вуглепластика (карбон). Він порівняно легкий, але міцний і забезпечує високу чутливість, що дозволяє швидко і чітко виконати в потрібний момент підсікання.

Якщо ж ловити збираєтеся тролінгом, то можна обійтися менш дорогими вудлищами з склопластику. Вони, звичайно, більш важкі і менш чутливі. Але в даному випадку вудилище працює статичне і навіть, маючи більшу вагу, не викликає у рибака відчуття великого стомлення.

І ще один момент. Зараз активно рекламуються вудилища з використанням нового матеріалу кевлара. Цей матеріал володіє більшою міцністю (застосовується в бронежилетах), але і набагато більш важкий. Його застосування виправдане тільки в вудилищах для троллінгу, де не пред’являється великих вимог по вазі.

Який лад вудилища оптимальний для лову щуки?

Під поняттям «лад вудилища» розуміється здатність вудлища згинатися під дією навантажень. Різні вудлища ведуть себе по-різному і це впливає на вибір для конкретних завдань. Взагалі, є вудилища з жорстким ладом (вигин від 2\3 або 3\4 усієї довжини), середнім (вигин від 1\2 довжини) і повільним (вигин від 1\4).

Лад не особливо важливий тільки, якщо ведеться лов щуки на блешню. У цьому випадку відчути рибу вдається вудлищами з швидким, середнім або навіть повільним ладом. Для джига краще використовувати снасті з швидким ладом – вони дозволять швидко почувати клювання і дно водойми, де проводиться лов.

Думки бувалих рибалок у цьому питанні розділилися. Одні стверджують, що домагаються кращих результатів при використанні вудилищ з середнім ладом і вважають такий варіант оптимальним. Такі снасті досить легкі і володіють потрібною пружністю. Користуючись ними, можна робити точні кидки і максимально жорстко виконувати підсічки в потрібний момент.

Інші вважають кращими для лову щуки снасті з повільним ладом – вони забезпечують не меншу точність закидів і дозволяють проводити більш впевнено такий прийом, як виважування.

Визначити лад вудилища можна самостійно. Для цього під час вибору снасті потрібно попросити товариша потримати його за самий кінчик. Якщо в цей час повільно підняти спінінг, то можна побачити в якій частині він починає вигин.

Вибір спінінга за допомогою тестів

Варто розуміти, що спінінги розробляються виробниками так, щоб покривати весь діапазон завдань, які можуть виникнути у рибалок. Наприклад, є моделі, що забезпечують порівняно далекі і точні кидки, навіть, якщо наживка має дуже незначну вагу.

На кожному вудилище вказується тест у вигляді діапазону ваги наживки. Це означає, що саме з наживкою, укладається в цю «вилку», використання цього спінінга буде максимально ефективним.

При цьому варто приділити увагу і довжині вудлища. Воно не повинна бути більше 2.4 метра. Якщо це правило не дотримується, то лов з човна стає не зручним. Більш короткі вудилища можна використовувати для проведення воблера і виведення зубастою.

Де купити відмінні снасті для лову щуки?

Досвідчені рибалки радять купувати спочатку не специфічне вудилище, а універсальне. Після того, як первісний досвід буде отримано і новачок освоїть базові прийоми лову щуки, можна буде визначитися і з тактикою, яка буде максимально відповідати самому рибаку.

Сучасні магазини снастей та рибальського спорядження можуть запропонувати масу варіантів купівлі вудилищ і всього необхідного. Рибаку цікаво купити все, що потрібно відразу в одному місці і за приємними цінами. Зробити це можна в магазині https://misona.jp/, де продаються рибальські товари з Японії, відрізняються безпрецедентною якістю на тлі продукції інших компаній. Так же порадує і асортимент, який є одним з найкращих серед аналогічних магазинів.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
як вибрати спінінг хищ Щука
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?17.12.2017
465

Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.12.07.2016
320

Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!09.07.2018
148

Марена — риба, яку краще обходити стороною08.09.2016
130

Ловля щуки восени на спінінг. Незабутня рибалка!07.02.2016
121

Щука та способи лову. Корисні поради з ловлі щуки19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках02.06.2018
91

Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду