Объекты ловли

Багато рибалки виловили свого першого ляща на шматочок хлібного м’якушки або на опариша. Але, якщо ви хочете зловити насправді велику рибу, то доведеться використовувати більш щільні насадки (так кажуть рибалки-експерти). У цій статті будуть розглянуті ефективно працюючі лещевые наживки.

Серед рибалок було проведено опитування, на яку приманку вони ловлять великих лящів. На думку багатьох з них найкращою принадою є черв’як. Опариші стабільно займають друге місце, хоча для лову трофейних екземплярів опариші навряд чи підходять. На третій сходинці рейтингу розташувався розпарений горох, ну а на четвертому місці різні види кукурудзяних насадок.

Рейтинг самих кращих насадок для лову трофейних лящів

Черв’яки — найкращі помічники в риболовлі

Не викликає ніякого сумніву, що для великого ляща найсмачнішою їжею є черв’яки різних видів. Справа в тому, що лящ – риба дуже грайлива, і не проти погратися з даної наживкою. Крім того, хробак є його звичною їжею, тому не викличе ніякого побоювання.

В якості приманки насаживайте на гачок грудку черв’яків – це буде ефективно працювати як влітку, так і взимку, причому, регіон не має ніякого значення. Для нічної лєщєвій риболовлі на донну снасть в річках з течією краще в якості наживки використовувати кожушків – великих гнойових хробаків. Маленьких черв’ячків (подлистников) краще не використовувати – вони будуть рватися при надіванні на гачок.

Ловимо на опаришів

Це практично стовідсотково працює приманка, яку дуже поважає великий лящ. Опариші на різних стадіях розвитку залучають і спокушають рибу на поклевку. Особливо добре така принада працює у весняний період, коли природного корму у водоймах не дуже-то й багато. Просто надіньте на гачок пук опаришів, і сміливо закидати снасть у воду.

Рибалки з європейських країн свідчать про ефективність сендвіча з опариша і кастера. Справа в тому, що рибі значно легше проковтнути таку наживку, так як вона більш плавуча. Домогтися плавучості личинок можна і кустарним методом, накачавши насадку звичайним шприцом.

Горошок зелений і не дуже

Горох – принада досить примхлива, але ефективно працююча, особливо якщо ви його распарите перед використанням. Справа в тому, що не у всіх виходить правильно приготувати компонент, щоб він добре тримався на гачку, але при цьому не розвалювався. Але зерно не повинно бути жорстким, інакше ви його просто не настроміть. Крім пареного гороху можна брати молодий горошок з банки.

У Всесвітній мережі є безліч матеріалів правильного приготування приманки з гороху, ознайомившись з якими ви багато чому навчитеся.

Кукурудза в різних варіаціях

В якості насадок можна використовувати як тверду кукурудзу, так і баночную. Спробуйте насадити на гачок три кукурузины, і відразу побачите результат. Ключове слово – три (не одну, не дві). Таку наживку дуже люблять не тільки підлящики, але і трофейні екземпляри.

Деякі рибалки насаджують кукурудзяні зерна на волосся, при цьому, зерен має бути три штуки.

Бойли

Вони довели свою ефективність в якості наживки для лову великих риб. В Європі досить давно існують їх (бойлов) микроверсии з діаметром до 10мм, однак, у нашій країні вони є дорогим задоволенням. Слава Богу їх можна зробити самому!

А взагалі-то, у кожного рибалки є свої улюблені насадки, в яких він впевнений і не відмовиться від них ні за що в житті. Іноді доводиться чути і про зовсім екзотичних наживках. Наприклад, є версія, що риба просто балдіє від звичайного котячого корму. Яку з цих версій використовувати, вирішувати тільки вам.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
лящ рибалка
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби20.05.2015
6 340

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш24.05.2018
1 134

У Росії введуть податок на любительську рибалку25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?16.05.2015
624

Що таке рибалка. Психологія риби24.06.2015
402

Поради і правила риболовлі на водоймі для початківців22.05.2018
199

Ефективна коропова рибалка влітку03.07.2018
187

Закон РФ про нормативи безоплатного вилову риби для приватних осіб24.05.2018
171

Ловимо ляща на фідер навесні