Объекты ловли

Судак – одна з найстаріших видів риб родини окуневих, які вже близько п’яти мільйонів років не змінюють свого зовнішнього вигляду. Спочатку мешкав він у сибірських річках, але поступово розселився по всьому світу.

Розрізняють кілька різновидів судака:

  • Піщаний. Цю рибу можна зустріти у водоймах Канади. Тіло особини витягнутої форми з щільно вкрита лускою. Як у всіх представників цього сімейства, на спині розташовуються пара плавників. Забарвлення у цієї риби коричневий з чорними плямами.
  • Жовтий судак. Дана велика особина живе в річках Північної Америки. Тіло у формі веретена, покрите щільною лускою. Є два плавця на спині. По боках немаленького рота розташовуються зуби – ікла. При цьому має забарвлення від темно-оливкового до світло-золотистого кольору.
  • Берш, його ще називають волзьким. На відміну від інших видів судака, дана особина має більш скромні розміри і у нього відсутні зуби у формі іклів. Живе в річках Азовського, Чорного і Каспійських морів.
  • Морський. Ця особина має довге світло-сіре тулуб з парою верхніх плавників. Великий рот містить два клыковидных зуба. Ореол проживання у даного виду — це моря, Чорне і Каспійське.
  • І, нарешті, судак звичайний. Особина має великі розміри. Живе в басейнах річок Східної Європи, а також Азії. Тулуб у нього витягнута, має пару плавників зверху. Рот містить кілька рядів зубів, а також два ікла.

Останні три описаних виду можна виявити на території Росії. Докладніше розберемо опис судака звичайного, особливості його поведінки, територія проживання і як зловити цю рибу.

Як виглядає і чим харчується судак звичайний

Як писалося раніше, ця риба має досить чималі розміри. Може досягати в довжину до 1,4 метра, веся при цьому 20 кг. Тулуб у нього продовгувате, стиснуті з боків. Луска дуже щільна і відливає різними відтінками оливкового кольору з чорними смугами. Досить велика паща забезпечена зубами у формі іклів. На спині розташовані кілька плавців.

У судака досить великі чутливі очі, які добре бачать у сутінках або напівтемряві. Але таке зір заважає йому довго перебувати при сонячному світлі.

Дана особина є хижаком. Харчується дуже дрібною рибкою, всякими ракоподібними. Не гребує також ослабленими видами собі подібних.

Де шукати і як ловити цю особину

Воліє жити в теплій насиченій киснем воді. Зазвичай, це великі річки з дном з піску або каміння. Ховаючись за останнім або викопувати ямку, судак відчуває себе тут комфортно.

Дрібні види цієї риби концентруються у величезні зграї. У той час як особи доросліший збираються невеликими групами. Причому найбільші індивіди розташовуються на чолі зграї.

Так як найбільшу частину свого життя судак проживає на глибині, для риболовлі знадобляться відповідні снасті. Краще всього для цього підійде спінінг, з живцем або блешнею.

Найбільший вилов судака буде в теплу пору року з човна. У цей час риба ще не йде в глибоководні місця. Але і взимку теж клює, треба тільки знати заповітні місця. У тому може допомогти, як не дивно, бінокль, ну і спостереження за іншими рибалками на водоймі).

Судак досить смачна промислова риба. Знаючи її звички можна легко зловити цього хижака.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
як ловити Судак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш29.03.2017
1 091

Особливості ловлі лина. Коли клює, і де клює?18.08.2016
775

Як і на що влітку ловити ляща, карася, коропа і плотву?29.01.2017
529

Ловля на гумку — забута річна снасть. Переваги і як ловити24.05.2015
447

На що клює лящ. Методи лову. Снасті. Прикормка13.07.2016
338

Ловля річкового лосося. Способи лову та приманки12.07.2016
312

Ловимо сома. Коли ловити, на що ловити і де ловити?30.05.2018
151

Ловимо судака на спінінг вночі06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?