Способы ловли

Любителі риболовлі з початком весни, прагнуть якомога раніше відкрити сезон. І тільки одиниці з всієї кількості мріють про такий улов, як судак. Існує думка, що намагатися зловити судака навесні не що інше, як марна трата часу. Мовляв, він неактивний і тому знайти і витягти його просто нереально. Але чи так воно насправді? Може, просто тактика ловлі значно відрізняється від тієї, що застосовується в літній період? Проблема в тому, що цей хижак відмовляється від своїх звичних і добре знайомих усім рибалкам звичок.

Тримається він на глибині приблизно від півтора до 5-6 метрів, що порівняно невеликий показник для водойм, де він мешкає. Невеликі особини можуть шукати собі їжу поблизу берега, але ось екземпляри побільше, віддають перевагу більш захищені місця. Найчастіше на річках при підйомі води утворюються так звані крутки, або невеликі вири. Поряд з ними в основному і розташовується місце, де варто спробувати удачу і ризикнути. Крім цього, якщо присутня зворотна течія або обратка, в безпосередній близькості неодмінно буде «крутитися» судачок.

Час нересту варіюється в залежності від регіону та особливостей водойми, і знаходиться в межах кінця квітня і останніх чисел травня. Як і прийнято, у більшості видів риб, перед його початком, починається активний пошук їжі. Але, досить великою перешкодою є той факт, що в цей момент найчастіше починає підніматися рівень води, який значно ускладнює завдання рибака. Протягом півтора—двох тижнів, жор знаходиться на високому рівні, після чого обмеження і період нересту, виключають можливість риболовлі.

Де шукати судака навесні?

Шукати навесні не варто в тих же місцях, що і влітку. Він може бродити по великій території. Так що, якщо він не реагує на насадку, варто випробувати інше місце. Навесні краще віддавати перевагу джигу. А враховуючи, що колір має значення, більш успішними є темні приманки близько п’яти сантиметрів, з додаванням сірого і зеленого кольорів. Деякі відзначають, що наявність блискіток на виброхвосте, значно краще привертає судака у весняний період. Жорсткі снасті краще не використовувати. Проводку на судака необхідно застосовувати різноманітну, постійно експериментуючи. Так збільшиться ймовірність привернути увагу хижака. Опір, який чиниться судаком не настільки сильне, і навесні він ще менше бореться при виведенні.

Насправді, зловити невеликого судака навесні не так вже складно. Особини, вагою трохи менше кілограма і вище, зустрічаються в достатній кількості ще до максимального підняття рівня води у водоймі. А ось зловити велику особина можна лише за умови тривалого і уважного пошуку місця, де він зібрався. Якщо пощастило помітити місцевість, в якій хлюпоче риби, то потрібно неодмінно спробувати закинути туди снасть. Знайшовши скупчення риби, міняти розташування більше не доведеться. Рибак забезпечить себе чудовою поклевкой і прекрасним уловом судаков. Не варто забувати про той факт, що активність згасає так само стрімко, як і проявилася. І якщо вже пощастило потрапити в цей момент на риболовлю, його потрібно використовувати по максимуму.

У підсумку виходить, що зловити судака навесні все-таки цілком реально. Просто це далеко не легко і вимагає дуже багато сил і терпіння від любителя. Весняна ловля повинна бути активною і складатися з частої зміни місць. Потрібно дуже добре вивчити і дізнатися звички і всі особливості цієї риби, тоді варіантів у судака просто не залишиться. Сховатися і встояти перед хитрощами рибака не вийде.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
весна Судак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?04.04.2017
1 004

Як веде себе жерех навесні. Нерест жереха і способи лову27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?15.04.2017
510

На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.02.2017
390

Способи зберігання мотиля. Як довго його зберігати?02.05.2017
267

Рибалка в травні. Дійсно травень клевный місяць?25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?30.05.2018
151

Ловимо судака на спінінг вночі