Объекты ловли

Окунь — це хижа риба, тому цілком логічно ловити його на живця. Цей вид окуневої риболовлі дещо відрізняється від інших, але досить ефективний. А якщо до того ж знайти гарне, кльове місце, і підібрати ефективну снасть, то успіх буде гарантований. Поговоримо про це.

Підготовка снастей

Для ловлі окунів можна використовувати звичайну поплавкову снасть з довжиною від трьох до шести метрів. Волосінь не повинна бути дуже товстою, але, в той же час, бути міцною, і коливатися в межах 0.16-0.18 мм (монофільная). Якщо ви будете полювати на великих хижаків, то товщина волосіні повинна бути від 0.2 мм Колір рекомендується вибирати світло-зелений чи світло-коричневий, але тут все залежить від забарвлення води в конкретному водоймі.

Наш варіант лову передбачає використання живців, тому гачки краще зав’язувати досить тонкі — так вони не будуть травмувати рот малька і протикати губу. Номери гачків вибирайте в залежності від довжини живця. Можна використовувати двійники та трійники.

Для вибору поплавця слід враховувати ступінь відвантаження і опір мальків (рибки можуть тягнути снасть в коряжник або в траву). Поплавець повинен бути обтяжений, здатний витримати вагу живця.

Вибираємо живців

Звичайно, можна ловити окунів на будь-яку дрібну рибку, але окунь — гурман, у якого є свої смакові уподобання. З досвіду рибалок добре клює на:

 • дрібних карасиків (не довше 5 см);
 • тонку верховодку;
 • велику уклейку;
 • червоноперку.

Одне з головних умов успішної риболовлі — використовувати в якості живця ту рибу, яка живе в конкретному водоймі. Більш великих живців нанизуйте тільки тоді, коли ви йдете полює на трофейних окунів.

В-основному, рибалки насаджують рибок за губу або за спинку, подібно до того, як кріплять живців при лові щук. Повідці для лову окуня, в принципі, не потрібні, так як в цьому випадку мальок не буде таким енергійним і клювання риби може знизиться. Але майте на увазі, що може клюнути щука, а для лову щук повідець все-таки потрібен.

Способи зберігання наживки

Живців необхідно не тільки зловити, але й правильно зберігати. Для цього потрібно слідувати деяким правилам:

 • Вода в ємності де плавають рибки повинна бути постійної температури.
 • Воду слід постійно міняти, щоб вона завжди була присутня необхідна кількість кисню.
 • Зберігайте живців у просторій ємності, об’ємом не менше п’яти літрів. Ще краще використовувати десятилітрове відро.
 • При транспортуванні мальків беріть відра з закритою кришкою, і наповнені водою більше, ніж на дві третини.
 • Намагайтеся рухатися не так швидко, щоб не розплескати воду з рибками. При цьому, абсолютно не важливо рухаєтеся ви на машині, або йдете пішки.
 • Місця, які воліє окунь

  У будь-якому водоймі є таке місце, де окуні ганяють мальків. Це, як правило, ділянки з дрібної водою, куди припливають в пошуках корму маленькі рибки. Для залучення дріб’язку до місця лову закиньте прикорм у воду. Не кидайте білий хліб або шкірку — вона буде плавати по озеру, ведучи за собою і маленьких рибок, і окунів.

  Якщо ви ловите спінінгом, то для доставки корму скористайтесь окремої оснащенням, де внизу знаходиться вантаж, а над ним на висоті кількох метрів прив’язана хлібна кірка.

  Перевагою поплавковою вудки є комфортна доставка живця в незручні місця (між корчами, прогалини). Прислухайтеся до основним правилом, яким керуються рибалки при виборі ефективного місця:

  При настанні тепла окуня потрібно шукати на мілководдях. Коли вода стає холодною (восени) хижак йде на глибину, туди, де вода ще тепла.

  Як ловити смугастих хижаків

  Закидати снасть на відстань 10-20 метрів від берегової лінії. Глибину на вудочці виставляйте невелику, цілком вистачить одного метра. Закидайте снасть в ті місця, де бачите сплески. Це означає, що там окунь ганяє малька. Покльовки зубастого хижака впевнені та агресивні, при цьому, коли поплавок буде вести в бік або він потоне — подсекайте не роздумуючи. Вываживайте, не форсуючи подій. До речі, губи у окунів тонкі — не розірвіть їх.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  насадки Окунь
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  14.05.2015
  1 106

  Вплив погоди на клювання окуня  27.03.2017
  830

  Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року  18.04.2017
  574

  Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?  05.10.2015
  464

  Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.  05.02.2017
  267

  Ловля окуня взимку з льоду. Корисні поради для успішної ловлі  06.02.2016
  151

  Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?  07.09.2016
  142

  Базова інформація про окуня. Середовище проживання. Нерест. Ловля  19.09.2017
  121

  Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках  07.06.2018
  118

  Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня  17.06.2018
  101

  Супер уловиста снасть з пружиною на карася