Способы ловли

Останнім часом рибалка на окуня несподівано отримала широке поширення. Адже тільки 20 років тому ловом цього виду риби займалися лише деякі, так як не було в широкому продажі необхідних снастей. Зараз на прилавках магазинів, приманки для ловлі окуня, буяють своїм асортиментом, їх різноманітність дозволяє без праці ловити цю рибу сімейства окуневих.

Раніше в статті «Як підібрати приманку для спиннинговой лову» ми вже розповідали про правильному виборі приманки на хижака в загальному, але говорячи про окуні, варто поговорити докладніше про нього і його звички.

Окунь вважається хижаком, який полює в денний час. Тому є всі підстави думати, що ці риби при полюванні на видобуток користуються зором, що дозволяє вибирати видобуток і нападати на жертву. Ця особливість свідчить про те, що колір приманки важливий при такій ловлі. Не можна сказати напевно, що є якийсь певний колір, який діє краще за інших. Це завжди випробовується індивідуально на кожному окремому водоймі з урахуванням його особливостей. Але є деякі поради.

Отже, як же вибрати колір приманки для ловлі окуня?

В результаті аналізу безлічі рибалок на окунів з’ясували, що найчастіше риба помічає червоний і зелений колір. Найменш ефективними виявилися блешні синіх тонів. Але це не загальне правило. У кожній водоймі у риб свої смаки. Крім квітів, які тільки сам окунь розрізняє, є й інші критерії для підбору кольору блешні.

Природні кольору приманки

Нападаючи на воблер, окунь проявляє свої нахили хижака, і принада грає роль корму. Харчової ареал в даному водоймищі зазвичай складається з декількох видів мальків, рачків, молюсків і т. д. Якщо їх вивчити, то можна підібрати колір приманки. Такий об’єкт не насторожить рибу, і своїм незвичайним виглядом не викличе підозри. Блешні під колір корми дають найкращий ефект у середньому та верхньому шарі води, і при ясній погоді в прозорій воді.

Яскраві кольору приманки на окуня

Ефект пояснюється непросто. Можна припустити, що окунь проявляє інтерес до новизни об’єкта, і намагається його вивчити. Адже об’єкт може поплисти, а тому його варто спробувати на смак. Це рибалки називають поклевкой.

Отруйний колір блешні важко передбачити, і передбачити результат подій. Зазвичай помічено, що на такий колір клюють активні хижаки. Але що змушує окуня, не бере ніяких приманок, пробувати «кислотников»?

Контрастні види приманки

До цього типу відносяться блешні, що мають виділяються кольору на тлі навколишньої природи – води, дерев, хмар. До них відносяться і «кислотники». Такі кольори риба бачить далеко в товщі води, і помічають швидше, ніж звичні об’єкти. Цей подразник провокує рибу на атаку.

Кольорів приманок дуже багато. У світлий час застосовують темні варіанти, в темний час доби – світлі або оранжево-червоні. На піщаному дні добре видно коричневі або сині блешні. В каламутній воді, а також на глибині забарвлення втрачає своє звичайне значення. В цих умовах окунь помітить воблер, тільки якщо він буде поруч з ним. Крім того, спектр кольорів на глибині сильно змінюється. Всі предмети набувають синюваті або фіолетові відтінки.

Найбільш ефективними є силіконові приманки, які найчастіше для окуня використовують коричневих відтінків. Є величезна кількість розмірів цих приманок. Їх вибирають під тип водойми. Наявність в ньому течій, заплав має значення, як приманка буде грати. Багато приманки для ловлі окуня мають вигляд невеликої рибки-малька.

Від сюди можна зробити висновок: що б правильно вибрати приманки для ловлі окуня потрібно знати водойма, на якому збираєтеся рибалити, зрозуміти на що саме окунь полювати на даній водоймі, в який час дня і при якій погоді буде проходити рибалка. Не лінуйтеся пробувати різні кольори, і якщо не вгадаєте з вибором, то удача обов’язково посміхнеться тим хто докладе максимум кмітливості.

Ні хвоста, ні луски!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
наживки Окунь
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 106

Вплив погоди на клювання окуня27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.05.02.2017
390

Способи зберігання мотиля. Як довго його зберігати?05.02.2017
267

Ловля окуня взимку з льоду. Корисні поради для успішної ловлі21.10.2017
240

Ловля лина восени на поплавкову вудку06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?07.09.2016
142

Базова інформація про окуня. Середовище проживання. Нерест. Ловля19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня