Объекты ловли

Час після сходу льоду, самий довгоочікуваний момент для любителів полювання на хижаків. Такий представник родини коропових, як жерех, є бажаним трофеєм величезної кількості рибалок. Це красивий, стрімкий і хитрий супротивник. Він може чинити такий опір, що враження від боротьби з ним залишиться надовго. У статті піде мова про те, коли нерест жереха, як він проходить, звички і спосіб лову його навесні.

Жерех починає підходити до берега відразу ж після розтину річки від льоду. Найпродуктивнішим часом знавці вважають пізніше ранок та післяобідні години. Істотний вплив на клювання чинять погодні умови.

Нерест жереха

Не варто забувати про існуючу заборону на ловлю в період нересту. А він у жереха, як і у більшості, навесні. Нерестовище знаходиться в тому місці, де річка має швидку течію і піщаний, кам’янистий грунт. Середня температура води, підходить для початку ікрометання, знаходиться в межах 12 градусів. Але, ще до досягнення цих показників риба практично перестає клювати і тільки зрідка радує рибалок. Пізньої весни годується вранці і ввечері, перед заходом сонця. Якщо температура висока, може показати себе і в полуденну спеку.

Нерест жереха, чимось нагадує ритуал. Старожили розповідають про цікаві особливості, притаманні лише йому.

На початку, риба збирається в певному місці, досить великими групами. На тривалість дуже сильно впливає погода. Якщо вона благоволить нересту жереха, він може зайняти всього декілька днів. В іншому випадку, весь процес затягується, і займає в загальній складності близько десяти днів. Коли він «відбився», відходить на невелику відстань від того місця. Через 5-7 днів, знову повертається і проходить процес, який називають «мийка». Кажуть, що так він чиститься після нересту. Ті, кому пощастило впіймати його в цей момент, відзначають витікаючу з нього воду, якої він промивається.

Просто красиво!

І вже після цього, жерех остаточно розходиться по річці. Може піти в заливні луги, де активно живиться і набирається сил. Зі сплесків, які видає під час полювання, можна досить швидко визначити, де саме і в якого перекату потрібно закидати снасті. Оскільки живе на кам’янистих перекатах, піщаних свалах і тільки на швидкій течії варто звертати увагу на греблі, якщо вони є в руслі. Незважаючи на те, що у вітряну погоду, не боїться днем підніматися на поверхню, жерех дуже полохливий і не переносить шуму. Великі особини, дуже рідко підходить до берега, а от невеликі екземпляри, можуть полювати поблизу берегової лінії. У тиховодную зону заходить тільки пополювати на рибок.

Способи лову жереха

Звичайно, найпоширеніша снасть для лову жереха, спінінг. Але, на момент заборони, варто замінити його більш прийнятною снастю, а точніше вудкою. Якщо ж говорити про спінінгу, то він повинен бути достатньо жорстким і бути гнучким і легким. У лові на блешню, є одна цікава особливість. Якщо з якихось причин принада доводиться йому не за смаком, він з силою відбиває її хвостом.

Але, навіть у цих випадках його можна спробувати перехитрити. Санки або кораблик найкращий і цікавий спосіб лову жереха. На сплеск, який видає приманка, він реагує моментально, якщо закинути снасть в те місце, де він полював. Може не взяти блешню, але на них відреагують досить великі особини.

Ще одна особливість цієї цікавої риби в тому, що за прикметами, якщо під час нересту його не злякали з обраного місця, через 4 роки, досяг статевозрілого віку жерех, повернеться метати ікру на те ж місце, де з’явився на світ. Така циклічність і прихильність традиціям, є рисою, притаманною не тільки цій рибі. Тому, багато рибалок самі намагаються не збивати Нерест жереха і дати рибі спокійно помножити свою чисельність.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
весна жерех нерест
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?15.04.2017
510

На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.02.2017
390

Способи зберігання мотиля. Як довго його зберігати?02.05.2017
267

Рибалка в травні. Дійсно травень клевный місяць?30.05.2015
217

Заборона на риболовлю в Росії25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?07.03.2018
111

Ловля весняної плотви в березні на поплавкову вудку