Мастерская

Не варто й говорити, що гумовий надувний човен — річ для рибалки просто необхідна. Але, крім очевидних переваг у неї є і недоліки. Ви напоролися на корч, що стирчить з води, не накрили човен тентом, коли вона лежала на сонці, і ваша «улюблена подруга» перетворилася в непотрібний баласт. Але не все так погано! Маючи бажання, деякий запас часу та інструменти, можна реанімувати «гумку». У цій статті буде розказано, як це зробити.

Виробляємо огляд човни

Перед ремонтними роботами вам потрібно ретельно оглянути плавзасіб. Для виявлення дефектів заповніть повітрям усі відсіки підводного човна. Уважно прислухайтеся. Де буде чути шипіння, там і є поріз.

Можливо, по звуку пошкодження виявити не вдалося. Тоді обмазуємо човен мильною піною. У пошкоджених місцях мило запузырится. Обводимо порізи фломастером або маркером.

Можливо, вам здасться, що всі виявлені дефекти – не поспішайте з висновками! Обов’язково перевірте всі місця стиків і дно човна, можливо в них теж криється таємниця.

Готуємо інструменти

В ремонті вам знадобляться:

 • для заплатки потрібно матеріал, подібний за текстурою матеріалу плавзасобу;
 • наждачний папір;
 • клей для гуми;
 • розчинник (бензин використовувати не можна);
 • пензлик, ножиці, швейні приналежності;
 • прокаточный валик;
 • фен.

Клеїмо проколи

Ви виявили, що човен пошкоджена. Перед тим, як її заклеїти слід виміряти лінійкою розмір пошкодження. Рекомендується латку вирізати закругленої форми і більшого ніж поріз розміру. Тепер прикладаємо латку до корпусу човна, і обводимо її по контуру. Абразивною шкуркою акуратно зачищаємо обидві поверхні (для кращого зчеплення). Все сміття і пил ретельно прибираємо, потім поверхню знежирити. Приклеюємо латку на потрібне місце.

Якщо краї пошкодження рвані, її слід склеїти як з внутрішньої, так і із зовнішньої сторони. На латку наносимо клей, але не повністю на всю поверхню, а лише до половини. Так буде зручніше завести її в проріз. Намазуємо латку до кінця, потім притискуємо оброблюване місце і потім прокатуємо валиком.

Якщо краю діри заважають у роботі, притримуємо їх лінійкою або ножем. Знову промазуємо оброблене місце кількома шарами клею, після цього верхню латку наклеюємо як говорилося раніше.

Як зашити поріз

Все вище написане стосувалося невеликих проколів і порізів. А що робити, коли човен серйозно пошкоджена?

В такому випадку, краще її зашити. Як і для склеювання, поверхню зачищаємо наждачним папером, потім зашиваємо капроновою ниткою.

Порада: слідкуйте за тим, щоб краї розрізу не стягнулися занадто сильно.

Як переклеїти кочети

Коли ви ремонтуєте плавзасіб, обов’язково потрібно перевірити місця стиків поруч з кочетами, так як на них припадає постійне навантаження. Ремонт здійснюється так само, як і в перших випадках, але є кілька нюансів:

 • перед тим, як відклеїти кочети, їх потрібно нагріти феном;
 • рекомендується клеїти деталь на спущеній човні, інакше уключина погано пристане до корпусу.

Заміна стрічки

Щоб зміцнити шви човни, вам знадобиться спеціальна стрічка. Приклеїти її до балона буде зовсім не так складно. Для того, щоб поверхні краще прихватились, їх потрібно склеїти гарячим способом.

Є деякі нюанси:

 • викроюємо прогумовану стрічку під кутом в 45 градусів;
 • заміну краще проводити на надутій човні. Таким чином, поверхню після повного висихання не деформується.

На що звернути увагу при виконанні робіт

 • У приміщенні, де буде проходити ремонт, обов’язково повинна бути вентиляція.
 • Не бажано ремонтувати човен на вулиці в брудну мокру погоду, а також при підвищеній вологості.
 • Якщо несправності усуваються в польових умовах, то бажано віднести «гумку» в тінь, і забезпечити захист від пилу і бруду.
 • Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  як човен
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  02.07.2018
  129

  Як правильно відвантажити поплавок  02.07.2018
  78

  Як правильно закидати спінінг  29.06.2018
  68

  Як вибрати снасті для риболовлі з човна  19.06.2018
  53

  Як зробити відвідний поводок для спінінга своїми руками  17.08.2018
  19

  Як зробити снасть бомбарду своїми руками