Объекты ловли

Карась — риба поширена. Ловлять її на різні снасті, але однією з найпопулярніших була і залишається поплавкові вудка. З її допомогою рибак може ефективно облавливать водойма, і швидко відреагувати у разі покльовки. Про правильному виборі снасті та оснащення поговоримо нижче.

Найбільш пристосована для лову карасів махова вудка. Але, для того, щоб зловити вас порадував потрібно вміти правильно її укомплектувати.

Після придбання вудлища обов’язково подивіться на його наконечник — там повинен знаходитися коннектор. Конектор — це така спеціальна застібка для кріплення основної волосіні. Якщо даний елемент відсутній, то його потрібно купити і встановити на вудку.

Купуємо мононитку діаметром 0.14-0.16 мм із розривним зусиллям до 2.5 кг. Скручуємо волосінь в петельку і просовуємо її в коннектор.

Далі, нам потрібно відміряти довжину волосіні — вона повинна доходити приблизно до середини ручки вашої вудки. З урахуванням приєднаного повідця довжина шнура вийде оптимальною.

Фіксуємо поплавок на снасті за допомогою кембріков. Кембрики (відрізки силіконових трубочок) будуть жорстко притискати поплавок до основного шнура і не дадуть йому сповзати. Перед цим волосінь просовується в вушка на вудлище. Ну або за допомогою стопорков, як на картинці нижче.

Поплавці для лову карасів потрібно підбирати чутливі і легкі. Їх вага не повинен перевищувати трьох грамів. Антенка поплавця повинна бути видовженою, щоб у рибака була можливість помітити навіть найменшу клювання риби.

Щоб рибалка принесла кращий результат, на вудилище слід встановити два повідка. Таким чином, можна буде підвісити одночасно дві насадки, і за рахунок цього з’ясувати, який корм рибі більше сподобається. Для надійного закріплення повідків візьміть потрійний вертлюжок. Один його кінець буде прив’язаний до основної волосіні, а до двох інших прив’яжіть повідці.

Ще один спосіб кріплення повідків — за допомогою риболовних карабінів. Така конструкція дуже зручна, оскільки дозволяє легко і швидко поміняти один поводок на інший (наприклад, у разі обриву).

Діаметр повідкової ліски повинен бути меншим ніж у основного шнура. При монтажі двох повідків, один з них повинен бути коротше іншого. Оптимальна довжина фрагмента повідкової волосіні від 10 до 20-ти див.

Гачки для лову карасів підбираються закругленої форми, жало – гостре, цівка короткий. №№ 8-15. На вибір гачків істотно впливають вага карася і розмір насадок.

Відвантаження снасті проводиться виходячи з ваги поплавця. Рекомендується підвішувати невеликі свинцеві дробини, які концентруються в місцях з’єднань повідків з основною ниткою.

Секрети правильного вибору і відвантаження поплавців

Поплавок потрібно вибирати, керуючись при цьому базовими факторами:

Колір підбирається таким чином, щоб при боргом, нерухомому очікуванні покльовки не створювалася зайве навантаження на очі. Снасть повинна контрастувати з поверхнею води: якщо вода у водоймі темна, то поплавець повинен бути білим або кислотним. На світлій воді використовуйте поплавок з червоною або чорною вершиною. Підстава поплавця, що знаходиться у воді, має бути коричневим або темно-зеленим. Особливо це важливо при лові на невеликій глибині!

Ще один важливий фактор — відвантаження. Якщо снасть правильно відвантажена, риба не відчує спротиву. А раз так, то і покльовка буде значно більш впевненою. До того ж, рибак зможе побачити навіть самі легкі коливання. Відвантажувати поплавок для лову карасів потрібно так, щоб усі його тіло знаходилося у воді, а зовні стирчала лише антена. Щоб домогтися цього, треба діяти поступово, монтуючи на основну волосінь по одній дробине. Якщо поплавець занадто сильно пішов під воду, поступово відкушуйте плоскогубцями або кусачками частину від дробини, зменшуючи вагу відвантаження.

Вага поплавця і його форма також є важливими параметрами. У чому їх вибір буде залежати від умов лову та можливого розміру риби. Важкі снасті (більше п’яти грамів) добре працюють на швидкій воді, на великих глибинах, і у вітряні дні.

Більш чуйними є веретеноподібні поплавці, або у формі олівця, або гусячого пера, так як вони менше опираються під час покльовки.

І наостанок, для закріплення матеріалу, все що ви прочитали, і навіть більше, у відео:

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
карась поплавок снасті
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:20.05.2015
6 505

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі14.05.2015
1 788

Прикормка для краснопірки своїми руками12.07.2016
1 199

Правильний вибір поплавця для риболовлі, при різних умовах14.05.2015
1 172

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?31.08.2016
285

Соска на карася або ловля карася на соску. Конструктивні особливості25.03.2017
214

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?25.05.2018
181

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть12.06.2018
158

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі02.07.2018
139

Як правильно відвантажити поплавок