Мастерская

Більшість рибалок починали свій шлях з ловлі на поплавкову вудку в дитинстві. Як правило, вудилище було саморобним, а поплавок виготовлений з пера звичайного. Тепер в спеціалізованих магазинах продаються професійні моделі, які істотно відрізняються від колишніх з далекого дитинства. Але, щоб лов риби проходив ефективно, снасть треба правильно відвантажити. Поговоримо про це.

Як зробити правильний вибір

Поплавці можуть бути різними: добрими або не дуже. Досвідчені рибалки-поплавочники здатні відразу визначити якісну снасть, в той час як, дилетанти «плавають» і можуть у виборі. Якщо ви ставитеся до останньої категорії, то просто запитайте поради у продавця.

Трохи важче підібрати правильну волосінь. Непрофесіонали думають, що основну увагу потрібно звертати на міцність і товщину ліски, але крім цього є ще й інші показники (наприклад, жорсткість або «пам’ять»). Цілком вистачить ліски 0.14-0.16 мм. Що стосується «пам’яті», то вона не повинна бути сильною, щоб після розмотування оснащення залишалася рівною і м’якою.

Відвантаження поплавковою снасті. Що це

Щоб поплавець працював правильно, і занурився на необхідну глибину, його потрібно правильно відвантажити. Для чого потрібна відвантаження снасті:

 • Щоб компенсувати надлишкову плавучість поплавця. При цьому, він стає максимально чутливим і остойчивым.
 • Для передачі відомостей про клюванні риби.
 • Утримати насадку в необхідному місці.
 • Огрузкой допомагає підтримати волосінь в напруженому стані, і сигналізує про поклевке.
 • Допомога в дослідженні донного рельєфу.
 • Досвідчені рибалки беруть з собою на риболовлю комплект відвантажень, що складається з вантажами різної ваги і розміру. Також в їх арсеналі є кілька поплавців, які можуть замінюватися в процесі лову.

  У різних ситуаціях огружать снасть треба по-різному. Розповімо про найбільш популярних варіантах відвантаження.

  Щоб відвантажити снасть в домашніх умовах робимо наступним чином:

  • відрізаємо шматочок кембрика (близько 4-х мм), вставляємо в нього один кінець основної волосіні;
  • протягуємо інший кінець поплавок і одягаємо на його вершинку кембрик;
  • на маркуванні поплавця зазначена його вантажопідйомність. Виходячи з цих даних огружаем оснастку. Наприклад, якщо вага снасті п’ять грамів, то потрібно закріпити три дробинки за півтора грама;
  • перевіряємо змонтовану снасть в ємності з водою. Якщо все зроблено правильно, то над поверхнею води буде стирчати тільки вершинка. В іншому випадку, додайте ще кілька дробинок. У разі, коли вантажу занадто багато, відкусіть кусачками трохи свинцю з дробини у паралельному волосіні напрямку.

  На водоймі відвантажити снасть дещо простіше: дійте так само, як і в першому випадку, але відстань від поплавця до грузила робіть невелике. Справа в тому, що при тестуванні на мілководді вам може здатися, що снасть не відвантажена, хоча тягарці перебуватимуть на дні водойми.

  Якщо оснащення відвантажена некоректно і занадто виступає над водою, то рибі важко буде тягнути поплавок, і вона просто виплюне гачок. В результаті, покльовки ви не побачите.

  При сильному вітрі ловити поплавочным вудилищем досить важко. Щоб рибалка принесла результат поступаємо таким чином: так як маса поплавка складає в основному п’ять грамів, то потрібно, щоб з води виднівся тільки кінчик поплавця, і тоді він стане помітнішою. Відповідно для цього потрібно відрізати трохи свинцю від грузила.

  Огружаем поплавок на підйом

  Іноді потрібно, щоб при клюванні снасть не поглиблювалася, а, навпаки, піднімалася. Рекомендується при вудінні донних риб (коропів, карасів, лещевых). Як цього домогтися? На волосінь навішайте три дробини з трохи меншою масою ніж зазвичай, щоб снасть трохи стирчала з води. Потім повісьте подпасок з додатковою дробинкою на відстані близько 10 см від гачка. При клюванні буде відбуватися спочатку підйом підпаском, який підніме за собою поплавок.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  як поплавок
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  14.05.2015
  1 750

  Прикормка для краснопірки своїми руками  12.07.2016
  1 173

  Правильний вибір поплавця для риболовлі, при різних умовах  25.05.2018
  180

  Як зловити залікового карася на поплавкову снасть  02.07.2018
  78

  Як правильно закидати спінінг  18.07.2018
  65

  Що таке водоналивной поплавок, і як ловити на таку снасть  31.05.2018
  55

  Як самостійно відремонтувати надувний гумовий човен  19.06.2018
  53

  Як зробити відвідний поводок для спінінга своїми руками  17.08.2018
  19

  Як зробити снасть бомбарду своїми руками