Способы ловли

Ви вирушили на риболовлю, начебто все зробили за правилами, а риба чомусь абсолютно не реагує на вашу приманку? Що робити, не повертатися ж додому з порожнім відром? Не біда, є декілька хитрощів, які допоможуть істотно підвищити результативність улову. Давайте розглянемо деякі з них.

Приманка для ловлі білої риби

Перед ловом мирних риб на річках, спочатку потрібно рясно прикормити намічену крапку. Один з ефективних способів, яким користуються багато рибалки полягає в тому, що вам потрібно пройти вверх за течією і відшукати гілку, досить низько звисає над рівнем води. Повісьте на неї побиття рибу. Через деякий час тушка загниє і заповниться личинками комах. Вони будуть падати у воду, і стануть кормом для риб. Рибки звикнуть до такої їжі, а це значить, що і вашої наживки вони побоюватися не стануть.

У похмуру, дощову погоду біла риба прекрасно ловиться на поплавочное вудилище, причому, закидати снасті краще в камышник або в травник. Уважно спостерігайте за водоймою, вам потрібно побачити навіть найдрібніше ворушіння камышинки або водної рослинності. Це сигнал, що риба в цьому місці активно шукає корм.

Настроміть на гачок невеликий шматочок наживки, і закиньте її ближче до виявленого місця. Покльовка не змусить себе чекати.

Секрети лову хижаків

Іноді в процесі виведення хижої риби відбувається сходження. Боротися з таким явищем дуже складно, але збільшити реалізацію поклевок можна і потрібно. Досить трохи змінити техніку і тактику лову.

Ловимо рибу в забрудненому водоймищі

Ловля жереха, щуки або судака в каламутній воді принесе набагато кращий результат, якщо ви скористаєтеся блешнею, яка видає шум при ковзанні по водній гладі. У такому разі хижак буде думати, що від нього тікає уклейка, і стрімко кидається за снастю. При такому способі лову бажано використовувати довгий спінінг.

Насадка «їстівна резина»

Коли окунь млявий, він погано реагує на приманку, з побоюванням пробує наживку, і рибалка відчуває несильні поштовхи. При підсіканні відбувається сходження риби з гачка, так як спробувавши приманку вона відчуває її ненатуральний смак. Для більшої результативності замініть синтетичну резину їстівної — це моментально позначиться на клюванні.

Смугастий хижак розкусить смак об’єкта, і охоче його заглотит. Окуні потрібно дати таку можливість: як тільки ви відчули перший тичок риби не поспішайте відразу її підсікати. Рух руки подайте вудку вперед, при цьому послабивши волосінь, для надійності почекайте деякий час.

Зробіть вага оснастки менше

Трапляється так: начебто все зроблено правильно: і насадка на гачку, і витримали паузу, а при підсіканні риби на гачку немає. Ви відчуваєте поклевку як кілька поштовхів по насадці, а потім тиша. Що робити? В таких випадках багато рибалок замінюють джиг на більш легкий. Справа в тому, що боязко окунь відчуває велике опір об’єкта (неприродне для тваринного корму), і відразу спливає не всмоктуючи його. При меншій вазі джиг-головки (менше грама), результативність клювання моментально зростає.

Глибокий заковтнувши окуня

Чим глибше хижак заковтне наживку, тим більше шансів на хороший улов. Для того, щоб так сталося, треба здійснювати легкі ритмічні посмикування волосінню після приземлення весла на воду. Риба думає, що такі рухи робить її заплуталася жертва, і тому жадібно хапає приманку.

Великий розмір – не завжди добре

І це повною мірою відноситься до принадам для лову хижої риби. У разі, коли насадкою є довгий черв’як, або, наприклад, рачок, може статися дуже прикра річ. Ви відчули поклевку, вичікуєте для надійності деякий час, подсекаете, риба пропливає кілька метрів, а потім раз і все! А все чому?

Окунь в більшості випадків починає брати приманку з боку хвоста або щупалець, але тримає її краєм рота не поспішаючи заковтувати. Тобто, риба «смакує їжу». Коли відбувається підсікання, у риби у роті залишається шматок відірваною приманки, звисаючий з гачка, але не доходить до жала.

Для більшої результативності риболовлі, потрібно просто відкусити від наживки як мінімум половину, щоб вона лише трохи прикривала жало. Але і перестаратися теж не можна — вістря гачка не повинно виступати назовні.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
поради хижак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.18.03.2016
428

Як знайти хороший перспективний і уловисті місце для риболовлі04.03.2016
285

Що робити, коли на фідер не клює?21.01.2018
220

Корисні поради бувалих рибалок початківцям03.12.2017
193

Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання09.07.2018
148

Марена — риба, яку краще обходити стороною07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня13.06.2018
93

Супер рецепт! Ароматизатор (активатор клювання) для успішної риболовлі