Способы ловли

У статті наведена інформація про предзимней полювання на щуку, досвід бувалих рибалок, результати спостережень представників спортивної риболовлі з неабияким досвідом ужения.

Мабуть, ви не знайдете спінінгіста, який би не мріяв про трофейному примірнику, популярної серед рибалок, хижачки. Як показує практика останніх років, максимальна активність щуки припадає на листопад і початок грудня.

Не будемо приховувати, освоїти новачкові предзимнюю полювання на щуку буде непросто. Процес лову ускладнюється багатьма факторами, в тому числі холодною водою, в якій риба менш згідливі, ніж влітку.

Досвідчені спінінгісти рекомендують робити ставку на глибокі знайомі водосховища, озера.

Добре тим, хто має човном, так як вона робить доступними точки лову, які закинути приманку або живця з берега неможливо. Додайте до цього можливість використання різних снастей:

 • поплавковою вудки;
 • гуртків;
 • спінінга.

У перших двох випадках застосовується живець (карасик, плотвичка…), в останньому – штучні приманки. Багато рибалок визнають тільки спінінг, так як тільки він гарантує мобільний і продуктивну полювання на водосховищах і озерах.
Чому ми говоримо про нюанси лову щуки у великих водоймах? Вивчивши дно і ділянки, яких дотримується хижачка, можна ловити гарні екземпляри протягом всього предзимнего періоду. В цьому плані дуже корисним стане ехолот.

Порада: якщо у ваших планах лежить предзимняя полювання на щуку, запасіться джиг-приманками.

Важливо не помилитися з місцями лову. У листопаді трофейна риба ловиться в ямах або затоплених річкових руслах. Нерідкі випадки великої концентрації плямистої хижачки в межах обмеженого простору.

Поведінкові особливості дрібних екземплярів на значних глибинах відповідають таким у ровесниць, які дотримуються берегової зони. Тому, якщо немає човна, «олівців» спінінгом можна наловити і з берега. Для дріб’язку нехарактерна колективна полювання, це доля особин старших вікових груп. Якщо вам довелося визначити місце з рибою, що входить в раціон щуки, то на парочку (а то і більше) солідних примірників можете сподіватися. При цьому такі мисливиці будуть рівноцінними за вагою та розміром. Виникає закономірне питання – де шукати кормові щучі «столи». Як правило, колективні мисливиці пасуть своїх потенційних жертв у русла і в межах верхньої частини бровки русла. Великих глибин 1-2-кілограмові особини намагаються уникати. Пам’ятайте, харчування останніх і риби більшій ваговій категорії не співпадають за часом.

В плані визначення засідок великої щуки корисним буде знати, що перед зимою ця риба намагається проявляти активність по мінімуму. Якщо влітку хижак харчується будь живністю, то глибокої осені майже завжди вичікує більш велику здобич. Часто на таку вичікувальну тактику полювання у щуки йдуть годинник. Напевно, як ви вже зрозуміли, чим більше в зграях кормових риб дорослих особин, тим вище вірогідність упіймання щуки, якою можна похвалитися перед знайомими спиннингистами. Можливі місця засідок хижачки: затоплені корчі, поглиблення при рівному рельєфі дна, нижня межа звалу.

Інші фактори, що враховуються при пошуку уловистых місць:

 • Глибина.
 • Температура.
 • Концентрація кисню.
 • В передзимовий період на водосховищі крупняк воліє 6-9-метрову глибину.

  Про час продуктивної лову

  Знайшовши підходяще місце, далеко не факт, що вдається зловити трофей з першого підходу. Велика щука проявляє активність тільки в певні години. Їх знання і визначає успіх лову.

  Як правило, в листопаді немає більшого сенсу упиратися в упійманні в ранковий час. Харчування щуки припадає на полудень, другу половину дня та вечірні години. Природно, що залежно від погодних умов активність великої щуки може зсуватися в той чи інший бік. До речі, погодні умови не впливають на апетит щуки після обіду. Тобто при будь-якій погоді у цей час можлива піймання хижачки.

  Що стосується ранкової риболовлі, від неї краще відмовитися – звичайно розчаровує спінінгістів. Краще в першу половину дня спантеличити себе вивченням рельєфу та пошуком цікавих точок.

  Важливий момент: навіть в одному водоймищі в різні роки можливі кардинальні зміни. Наприклад, на водосховищі в минулому році великі екземпляри ловилися в місцях, що межують з русловою ямою, а в поточному році в них немає навіть малька. Тому при кожному відкритті сезону навіть на одному і тому ж водоймищі бажано не нехтувати дослідженням рельєфу дна, пошуком багатою щучої кормової бази.

  Ймовірні причини відсутності покльовок на перспективному місці:

 • Пасивність щуки.
 • Недостатня для хижачки кормова база.
 • Приманки

  Наведемо результати лову предзимней щуки на водосховищі. Один вважав за краще силіконову приманку, а другий зробив ставку на поролонову. У першому випадку за день (ближче до вечора) був спійманий «дитина», а в другому – п’ять солідних хижачок (для пізньої осені це непоганий результат).

  На великих водоймах у певні періоди приманки з поролону ефективніше будь-якого «їстівного» силікону, особливо в прохолодній 5-6-градусній воді.

  На практиці доведено, що найбільш ефективні 10-сантиметрові «поролонки». Такий незначний розмір компенсується правильною подачею приманки. По холодній воді хижак добре відгукується на повільну проводку, яка передбачає невеликі ривки в процесі підмотки леси. «Поролонка» краще працює при плавній проводці, тому не обійтися без додаткової анімації.

  На природних озерах основною принадою для місцевої великої щуки при лові на глибоких свалах будуть силіконові приманки. Причому, з розміром тут дрібнити не варто. Краще зупинити вибір на 12-14-сантиметровому виброхвосте.

  Звичайно, можна використовувати і входять зараз в моду приманки набагато більшого розміру, довжина яких дорівнює 18-22 см. Але, для проведення таких гігантських виброхвостов потрібні дещо інші монтажі, і більш потужні снасті.

  В умовах прозорої, порівняно з водосховищами, води в арсеналі кілька варіантів забарвлень того чи іншого виброхвоста. Щоб, залежно від настрою хижака, мати можливість поекспериментувати з кольором приманки.

  Інший раз спрацьовує забарвлення під «окуня», а буває і так, що щука реагує на стандартний білий виброхвост. Ловля джигом на природних озерах має свою специфіку. Дно на свалах може бути порослим донної травою, і контакт з дна приманкою не потрібен. Слід просто повільно ввести приманку в 2-х м вище, роблячи короткі ривки вудилищем і незначні паузи. Також, не слід ігнорувати і просту монотонну проводку поблизу дна – в інші дні велика щука реагує тільки на неї.

  Про повідках

  Повідці не настільки важливі в плані впливу на результат рибної ловлі. У той же час, якщо передбачаються великі екземпляри, в оснащенні спінінга має бути виріб, яке витримає найгостріші зуби хижачки.

  Новачки, що використовують джиг-приманки, при виборі повідків не морочать собі голову і купують те, що дешевше. В той же час кожен досвідчений спінінгіст підтвердить, що ціна і якість застібок і вертлюгов повідків обернено пропорційні. Тому економія на повідках – це причина частих втрат приманок, солідних примірників щуки. І той, і інший момент як мінімум неприємні.

  Деякі користуються 20-сантиметровими, сталевими повідцями і не скаржаться на них. Такі повідці легкі, практичні, міцні, недорогі. При оснащенні спінінга таким повідцем відпадає необхідність в застібці. З недоліків, мабуть, заслуговує на увагу те, що кожна покльовка веде до деформації (розкручування) вироби і тому його постійно доводиться поправляти. Метал, як відомо схильний до корозійних процесів, тому від іржавих повідків слід позбуватися, так як їх міцність залишає бажати кращого.

  З року в рік зростає популярність повідків, виготовлених з такого матеріалу як унікального флюорокарбон. Ось кілька переваг таких виробів: у порівнянні з металевими моделями рідше відлякують хижачку, вдале поєднання міцності і гнучкості, роблять проводки більш вільними, недоступними для очей щуки.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  осінь поради Щука
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  25.03.2017
  768

  Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?  26.03.2017
  466

  Як зловити щуку на спінінг навесні?  05.10.2015
  464

  Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.  18.03.2016
  428

  Як знайти хороший перспективний і уловисті місце для риболовлі  12.07.2016
  320

  Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!  04.03.2016
  286

  Що робити, коли на фідер не клює?  02.10.2017
  223

  Який вибрати спінінг для лову щуки?  21.01.2018
  221

  Корисні поради бувалих рибалок початківцям  03.12.2017
  193

  Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання  08.09.2016
  130

  Ловля щуки восени на спінінг. Незабутня рибалка!

  1 thought on “Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову предзимней щуки”

 • Savych Savych:
  06.10.2017 в 16:56

  Всім привіт, у мене сім’я яка просто залежна від риболовлі. Я і моя дружина їздимо по країні і рибалимо.. До осінній рибалці ми готуємося дуже грунтовно, від снастей закінчуючи одягом, адже це дуже важливо в таку погоду. Я вирішив зробити подарунок дружині і прикупив їй термобілизна , вона тепер у мене в теплі і з дуууже гарним настроєм) Всім гарної риболовлі та кльовою покльовки))

  Увійдіть щоб відповісти