Объекты ловли

Ви вирушили на риболовлю, закинули снасті в воду, і чекаєте реакції риби. А чому б не провести з користю для себе, займаючись ловом раків? Мало хто з рибалок ставиться до цього серйозно, і зовсім даремно, адже як приємно після риболовлі посидіти з друзями за кухлем пива з стравою власноруч виловлених раків.

Щоб зловити цих членистоногих, треба знати місця їх проживання. Знайте, що ракоподібні селяться тільки в тих місцях, де вода чиста, тому шукати їх у водоймах з каламутною водою недоцільно. Ще однією необхідною умовою є наявність течії, нехай навіть самого малого.

Перед тим, як почати добувати раків, вам потрібно виявити перспективні для цього місця, на яких їх можна знайти в першу чергу. Раки люблять селитися:

 • Поруч із стрімкими та обривистими берегами. У таких місцях дно не пологе, а різко йде вниз, і глибина біля берега відразу може досягати півтора-два метри. Дуже непогано, якщо дно водойми буде мулистим або торф’яним. У донних відкладах ракоподібні будують свої укриття (нори), куди заповзають при найменшій небезпеці. І хоч на дні річки можна при бажанні знайти велику кількість нір, це ще нічого не означає, адже раки досить часто мігрують по водоймі, залишаючи свої оселі порожніми.
 • У водоймах, де багато валунів і каменів. Членистоногим дуже подобаються такі місця, адже у великих валунах так багато місць, де можна сховатися. Досвідчені рибалки кажуть, що підстав каменів можна за короткий час назбирати з десяток рачків.
 • Втім, у ручного методу видобутку ракоподібних є суттєві мінуси:

  • Вода холодна і пересуватися по ній не доставляє ніякого задоволення (особливо зранку). Крім того, ракоподібних буває важко знайти, а потім їх дістати на поверхню, так як вони всіма силами чіпляються за рослинність і донний рельєф.
  • Можна, звичайно, пірнати з маскою, трубкою і ластами, виявляючи їх підводні притулку, але цей метод не всім підходить. Знову ж таки, можна переохолодитися.

  Набагато більш комфортний спосіб лову – з допомогою раколовки. Раколовку можна легко зробити самостійно за допомогою дрібної металевої сітки і шматочків дроту.

  З дроту робиться каркас, на який згодом надійно закріплюється сітка. Якщо її немає під рукою, можна скористатися звичайними капроновими колготками або панчохами. До верху побудованої пастки потрібно прив’язати мотузку або кілька шарів волосіні, щоб з їх допомогою надійно закріпити пристрій. Прикріплювати його до палиці, вкопаній у дно водоймища на певній глибині, або до близрастущему дереву.

  Всередину пастки потрібно помістити приманку. Це може бути тухла риба, несвіже м’ясо (вони є найбільш універсальними приманками). Пастка закидається на дно водойми поруч з рачьими норами.

  Як правило, пасток повинно бути кілька, інакше на солідний улов навряд чи варто розраховувати. Візьміть собі на озброєння: раків приваблює світло, тому бажано підсвічувати раколовки світлом ліхтарика, або розвести багаття на березі.

  Пристрої можна перевірити буквально через тридцять-сорок хвилин після установки, а потім спорядити їх і знову закинути.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  літо осінь
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  23.09.2017
  1 184

  Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней  22.05.2018
  224

  Ефективна коропова рибалка влітку  08.09.2016
  204

  Ловля щуки восени на спінінг. Незабутня рибалка!  01.09.2016
  147

  Особливості ловлі карася в осінній період. Снасті, наживки, прикормки  07.10.2018
  47

  Особливості жовтневої риболовлі  31.03.2018
  39

  По щучому велінню… Ловля щуки в усі пори року  09.08.2018
  34

  Вирушаємо ловити річну уклейку