Объекты ловли

У багатьох рибалок, які спеціалізуються на ловлі риби донною снастю, користується популярністю снасть з грізною назвою — «вбивця карасів». Так її назвали за небувалих успішних результатів у карасьовою риболовлі. Та ця назва цілком виправдана, адже при використанні подібного пристосування у риби не залишається жодного шансу. До речі, крім карасів на цю донку непогано ловляться і карпи.

Що являє собою «вбивця карасів»

Ця снасть не має ніякого відношення до спортивної риболовлі, і монтується, в основному, на фідерне вудилище. Але на відміну від ловлі фідером, чекати чуйною покльовки тут не доводиться тому, що:

 • оснащення важка і громіздка;
 • на ній кріпиться кілька гачків.

Рибі досить важко зрушити важку наживку, тому покльовка погано помітна. Втім, це зовсім не заважає їм користуватися подібною снастю. «Вбивцю карасів» можна придбати у різноманітних магазинах, або зробити своїми руками.

Є кілька базових варіантів цієї оснащення:

 • Змінна оснащення
 • Подібний варіант використовується рибалками найчастіше. Одне з його переваг полягає в тому, що снасть має більшу чутливість. Для виготовлення снасті потрібно взяти основну волосінь товщиною 0.3-0.4 мм (можна плетінку). Довжина відрізка повинна бути в межах одного метра. З одного боку ліски прив’язується грузило (його вага повинна скласти 10-50 грам) і вертлюжок із застібкою. Тепер нам залишиться по всій довжині прив’язати кілька ковзних годівниць-пружинок, і до кожної з них пристосувати повідець з гачком.

 • Глуха оснастка
 • Вона досить сильно відрізняється від першого варіанту, і являє собою кілька годівниць, надійно закріплених на основній волосіні. Відстань між ними, як правило, становить десять-п’ятнадцять сантиметрів. Як і в першому випадку, кожна годівниця-пружина має свій недовгий повідець з гачком. Для відвантаження годівниць можна скористатися свинцевими тягарцями. В продажі також є варіанти снастей з вже вбудованим грузилом.

  Можна подивитися в інтернеті і зробити різні пристосування, але найчастіше для «вбивці карася» застосовують жорсткі спінінгові вудки з безынерционными котушками. Є рибалки, які прилаштовують таку оснастку і на махові вудки, але це – швидше виняток з правил, так близько берегової риси рідко водяться трофейні екземпляри карасів.

  Позитивні і негативні сторони снасті

  Переваги:

  • на оснастку ставиться кілька гачків, тому можна використати широкий асортимент насадок і наживок;
  • точка лову краще підгодовується, так як на «вбивцю карасів» прив’язано кілька годівниць;
  • більш близьке розташування прикорму і наживки;
  • є можливість використовувати оснащення при різній погоді, в тому числі, і при несприятливій;
  • пристосування універсально: досить змінити насадку, і можна ловити іншу рибу (короп, лящ, сазан та ін);
  • снасть легко виготовляється, а компоненти коштують недорого;
  • можна вибрати з декількох варіантів монтажу.

  Недоліки:

  • поклевка важко відчувається навіть на ковзну оснастку, особливо якщо порівнювати з фідерної снастю. Для забезпечення самоподсечки риб ефективніше ставити плетені повідці;
  • набагато складніше закидати, так як снасть важка і довга. Для хороших далеких закидів знадобиться напрацювання досвіду і «палиця з важким тестом;
  • при контакті з водою проводиться багато шуму і бризок. Це відлякує рибу. Ефективніше використовувати пристосування на глибинних ділянках водойм.

  Кормові суміші, наживки

  Для успішної ловлі на цю оснастку недостатньо лише правильної конструкції, багато залежить від добре приготовленої кормової суміші. Склад повинен бути густим і щільним. Найкращим варіантом буде, якщо при контакті з водою кормової кулька не розсиплеться на дрібні фракції, а на кілька апетитних для риби шматків.

  Саме тому багато рибалок набирають у годівниці мамалигу, мастырку, різні каші з додаванням ароматних сумішей і. т. п. У випадках з покупними складами у них бажано додавати ошпарену вівсяну крупу, яка здатна скріплювати прикорм.

  Втім, є категорія рибалок, які користуються прикормом з консистенцією тесту, і навіть пластиліну. Така суміш вже більше схожа на «соску». А ще, можна всередину прикорму ховати гачки, але такий спосіб більш ефективний для лову коропів.

  Природно, що результат риболовлі на «вбивцю карасів» залежить від багатьох показників, але якість і інгредієнти кормової суміші грають далеко не останню роль. Що ж стосується щільності куль, то намагайтеся домогтися, щоб суміш вимивалася протягом приблизно п’яти хвилин.

  Наживки для ловлі риби подібної оснащенням вибираються такі ж, як і у випадку використання звичайних снастей. Перед початком лову на оснастку «смерть карасів» (друга назва снасті) потрібно ретельно прикормити намічену точку лову.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  карась наживки снасті
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  20.05.2015
  6 442

  Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі  14.05.2015
  1 160

  Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш  25.03.2017
  1 063

  Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?  18.04.2017
  582

  Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?  05.02.2017
  390

  Способи зберігання мотиля. Як довго його зберігати?  31.08.2016
  285

  Соска на карася або ловля карася на соску. Конструктивні особливості  21.10.2017
  251

  Ловля лина восени на поплавкову вудку  25.03.2017
  213

  Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?  25.05.2018
  181

  Як зловити залікового карася на поплавкову снасть  12.06.2018
  151

  Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі