Объекты ловли

Карась зустрічається практично повсюдно на території Росії. В одних водоймах зустрічається трофейний карась, в інших — дрібніші, ну а в третіх — зовсім маленький. Як правило, місцеві рибалки знають, де яка риба може ловитися, тому їдуть на карасевую риболовлю цілеспрямовано.

Природно, що вирушати рибалити на ті водосховища, де трохи карасів толку мало, так як там він просто не буде брати. Це означає, що ловити стоїть на карасевых ставках. До речі, якщо спостерігається багато риби біля дна, це зовсім не означає, що буде хороший кльов. Саме в умінні визначати ефективні карасьовим місця, відповідну снасть і приманку, складається професіоналізм рибака.

Нерест карася

Так вже закладено природою, що риби різних розмірів відправляються для відкладання ікри в різний час. На процес нерещения впливає і температура води в конкретному водоймі (чим холодніше, тим довше триває нерест). Якщо погода у цей період була теплою, нерест пройшов швидко, то й карасі надалі будуть краще клювати.

Ловимо великих карасів

Іноді буває дуже прикро, коли рибалка відправляється на відомий ставок, знаючи, що там водиться великий карась, але на гачок попадається тільки дрібниця. Це відбувається з-за того, що в теплу пору у водоймі росте багато водяних рослин. Залікові карасі харчуються сапропелями, які згодом перетворюються в мул. У спекотну погоду на мілководдях далеко від берега ці відкладення перетворюються в нитчасті водорості. Саме вони і складають основну їжу карасів.

Приблизно до піку літа більшість риб припливають годуватися в місця, багаті подібної рослинністю. Найкраще карасі великих розмірів клюють ночами. Піки клювання припадають на час, приблизно за пару годин до і після півночі, і до 10 годин ранку. Ефективний клювання спостерігається в нічний час біля берегів, а коли сонце починає прогрівати водойми, риби відпливають подалі від берега. У найспекотніші дні з дна ловиться карась маленького розміру. Якщо погода стоїть гарна, і дме слабкий вітерець, риба буде активно годуватися. У пошуках їжі вона припливає в зони прибою.

Клювання великого карася досить нерівномірний. Іноді карась може клювати півтора тижні поспіль, а потім він зовсім перестає реагувати на наживку. На карасевый клювання можуть впливати багато факторів:

  • місячні фази;
  • наявність вітру, або його відсутність;
  • темна ніч стоїть або світла;
  • наситився карась або ще голодний.

Кілька слів про харчових уподобаннях карасів

Для ефективного лову «селянського карпа» потрібно обов’язково підгодувати місце лову. Карась — риба дуже вередлива, і їй досить важко догодити. Буває, що рибалки-професіонали приїжджають на карасьовим ставки з купою «спортивних» прикормок в надії «порвати» простих рибалок. Але не тут-то було! «Спортивний» прикорм зовсім не гарантує хороший улов, в кращому випадку попадеться верхівка. І, в той же час, дідок по сусідству тягає одну рибу за одною на звичайний хліб.

Насправді, потрібно готувати прикормку трохи по-іншому. Для ефективного карасевого лову суміш повинна бути трохи більш зволоженою, ніж для ужения іншої риби. Куля повинна швидко опуститися на дно, і вже там розпадатися. У процесі занурення подкормочный куля не повинен «порошити». Для того, щоб домогтися такого ефекту, краще замішувати прикорм на мелясі (половина на половину).

Подрібненої коноплі в суміші бути не повинно.

Перед тим, як починати закидати кулі, кормова маса повинна деякий час настоятися. Прикорму не повинно бути грудок, тому обов’язково протріть суміш через дрібне сито. Для цієї мети можна використовувати і звичайний шуруповерт.

Основна частина прикорму може складатися з хлібних сухарів. Якщо є можливість, то додайте трохи подрібненого печива. Велика кількість карасятников воліють використовувати готові готові суміші для лову карасів.

В світлі за складом подкормочные суміші бажано додати трохи темних барвників, так як риба дуже обережна. До речі, карась дуже навіть поважає прикормы зеленуватого кольору.

Бажано загодовувати кілька точок лову. Це дозволяє з’ясувати, в якому місці і на якій глибині сьогодні водиться карась. Також буває корисно ловити не в тому самому місці, куди закинули кулі, а трохи в стороні від нього (буквально 1-2метра). Про те, що карась підійшов, можна впізнати за характерним дрібних бульбашок на поверхні води.

Що стосується насадок і наживок, то тут все дуже просто – чим більше запас, тим краще. Як вже говорилося, карась – риба непередбачувана, тому у рибака повинні бути самі різні види корму.

Удачі!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
карась прикормка
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 750

Прикормка для краснопірки своїми руками14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?25.03.2016
901

Про те як зробити підгодовування для фідера своїми руками31.08.2016
281

Соска на карася або ловля карася на соску. Конструктивні особливості25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?03.12.2017
193

Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання25.05.2018
180

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть12.06.2018
146

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі18.06.2018
101

Готуємо прикорм для риби в домашніх умовах