Способы ловли

Протягом усієї довгої зими спінінгісти мріяли про те, щоб швидше настав їх час, і ось, відбулося — літній сезон полювання відкрито. Тепер можна діставати із затишних місць свої запаси літніх снастей. Якісь з них були куплені задовго до часу лову, а якісь виготовлені самостійно. У статті буде розказано про виготовлення з підручних матеріалів і з мінімумом зусиль різних приманок для спінінга.

Не секрет, що досвідчені рибалки можуть зробити штучну приманку практично з будь-якого матеріалу. Знадобиться буквально все: десертна ложка, пивна пробка, монетка, і навіть консервна банка. Ось вам рекомендації, які допоможуть у виготовленні найпоширеніших типів блешень.

«Колебалки» зі звичайної ложки

Принади такого типу виготовляються, як правило, з металу. Вони мають вигнуту форму, що з одного краю на них кріпиться гачок. На полицях магазинів таких блешень чимало — від різноманітності форм, тонів і півтонів обертом йде голова. Але навіщо їх купувати, коли ми цілком можемо виготовити подібний виріб своїми руками. В цьому немає нічого страшного, просто потрібно вибрати необхідний розмір оснастки.

Є два варіанти виготовлення блешні: з їдальні і з десертної ложки. Перший більше підійде для виготовлення снасті, на яку ловлять трофейних риб, з другої вийде прекрасна блешня для ужения річкових хижаків.

Без чого буде важко обійтися:

 • без металевої ложки;
 • болгарки або напилка;
 • свердел по металу;
 • заводних кілець.

Як виготовити блешню

Перш за все, потрібно підготувати все необхідне, для зручності акуратно розклавши поруч з собою. За допомогою болгарки відрізаємо від черпака ручку. Потім в черпаке потрібно просвердлити два отвори по краях. В одне з них згодом буде протягнута волосінь або шнур, по друге вставляються заводні кільця, і на них закріпиться гачок. Ось, власне, блешня готова.

Залишилося лише як слід відшліфувати отриману снасть, і, при бажанні, пофарбувати її в будь-який вибраний вами колір.

Виготовлення обертових штучних приманок

Такі блешні складаються з двох частин: з серцевини, на яку монтується пелюстка з гачком, і самого пелюстки, який надає обертання снасті. В процесі рибної ловлі відбувається рух пелюсткової частини навколо серцевини. При цьому, риба активно реагує на цю приманку. Можна виготовити «вертушку» кількома способами. Розглянемо їх детальніше.

Для виготовлення блешні першим способом, потрібно взяти:

 • невеликий фрагмент металевої пластинки;
 • інструменти для роботи по металу: свердла, ножиці, молоток;
 • кілька бусинок;
 • кулька від шарикопідшипника;
 • тонкий дріт;
 • свинцеву оправлення для виготовлення форми.

Як виготовити блешню

Перш за все, потрібно вирізати з залізної пластинки заготовку. Свердлимо її зверху, таким чином, виходить пелюстка. Кладемо залізну смужку на оправку, і обколачивая кулька молотком, надаємо їй сферичну форму. Коли сфера отримана, в неї вкладається пелюстка і йому також надається куляста форма. Шліфуємо заготовку з усіх боків.

При бажанні, можна зробити пелюстка гранованим. Для цього, постукуючи молотком по кульці, пластини надається багатогранність. Далі, на дріт надівається заводне кільце з трійником, намистина і важок. Інший кінець дроту або протягується через хомут, або безпосередньо в отвір на раніше просвердленими заготівлі, потім загинається.

Вертушка на окуня з пробки

Вертушка, виготовлена іншим способом досить оригінальна, але, тим не менш, чудово працює за смугастим хижакам – окуням. Для виготовлення даної снасті потрібно підготувати:

 • Металеву пробку.
 • Стару блешню-вертушку.
 • Пасатижі.
 • Кілька кульок.
 • Як виготовити блешню

  Зі старої блешні знімається грузик. За допомогою плоскогубців надаємо жерстяної пробці таку форму, щоб всередину неї можна було помістити кульки. Далі, слід заново зібрати приманку, при цьому, залишаючи деяке відстань між трійником і пелюсткою. Після цього конструкція заново надівається на центральну частину блешні, а пробка затискається до кінця.

  Головна особливість цієї блешні полягає у кульках, які повинні вільно переміщатися всередині пробки, видаючи специфічний звук. Ось, власне і все – шумова снасть готова.

  Принада із сталевої трубки

  Є ще один цікавий варіант виготовлення штучної приманки — з невеликого відрізка сталевий трубочки. Виготовлення такої снасті не займе у вас багато часу.

  Щоб зробити снасть першим способом, потрібно обрізати трубку так, щоб її торці мали різні кути. Зачищаємо і поліруємо отримане виріб, просвердлюємо дірочки з кожного кінця. З одного боку прив’язується волосінь або повідець, з іншого трійник.

  Другий спосіб подібний до першого, тільки потрібно взяти кілька трубочок. Вони з’єднуються між собою веселими кільцями. Виходить щось на зразок мандулы. Блешня дає хороші результати, так як її вигини роблять блешню дуже схожою на рух натуральної рибки.

  Ось лише кілька варіантів самостійного виготовлення блешень. Це не займе у вас багато часу, а результат улову може вийти дуже непоганим.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  блешня хижак
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  05.10.2015
  464

  Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.  09.07.2018
  148

  Марена — риба, яку краще обходити стороною  07.06.2018
  118

  Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня  02.06.2018
  91

  Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду  09.06.2018
  66

  Бомбова блешня з щипчики для нігтів!  20.07.2018
  54

  Як підвищити результативність риболовлі (декілька хитрощів)  19.06.2018
  52

  Як зробити відвідний поводок для спінінга своїми руками  26.06.2018
  37

  Як ловити на відвідний поводок  09.06.2018
  35

  Річна полювання на харіуса  12.06.2018
  31

  Балда з секретом