Объекты ловли

По своїй популярності і смаковими якостями азовський бичок займає досить високе місце як серед любителів поїсти, так і серед фанатів риболовлі на вудку. Ловити бичків дуже захоплююче, улов може бути значним, а задоволення — неодмінним. Багато курортників віддають перевагу Азовського моря тільки з причини можливості взяти участь у полюванні на бичка.

Ловити бичків нескладно, навіть недосвідчені новачки-рибалки здатні отримати пристойний улов. Правда, для вдалої риболовлі слід засвоїти кілька порад від досвідчених рибалок.

Середовище проживання бичка

Бичок мешкає недалеко від берега, ховаючись в піску, водоростях, каменях, і їсть все, що не запропонуєш — хробаків, креветок, дрібну рибу, мідії. На нерест йде, коли вода прогріється до 10-12 градусів, зазвичай це квітень-травень.

В Азовському морі існує безліч його підвидів: головач, бубырь, підкаменьщик, ротан, цуцик, обапіл, травяник, пісочник, горлач, але найпоширеніший — це кругляк. Найбільші екземпляри попадаються серед бичків-мартовиков, їх вага часом досягає одного кілограма.

Інтенсивність клювання бичка змінюється в залежності від погодних умов — якщо досить похмуро, бичок сміливо підпливає близько до узбережжя і чудово ковтає наживку на мілководді, а ось в погожі дні або в штормову погоду ховається на глибині.

Місця скупчення бичків самостійно визначити важко, особливо початківцям рибалкам, тому слід орієнтуватися на вже рыбачащие човни з бувалими ловцями цієї риби.

Снасті для лову бичка

При лові з човна волосінь потрібно притримувати рукою, щоб за її тремтіння визначити початок клювання. Волосінь на бичка слід брати не тонше 0,3—0,4 мм, гачок номер 7 або 8, обов’язково наявність у нього довгого цівки, грузило вагою приблизно 50 м, два-три повідця по 0,2—0,25 мм

На краю ліски прив’язують грузило, далі прикріплюють один з повідців, рівний по довжині приблизно 15 см, перед грузилом через проміжки в 25-30 см встановлюються ще два або три повідка. Таким чином, довжина волосіні повинна бути не менше ніж 25 метрів. Крім того, про запас бажано тримати кілька готових до лову снастей, оскільки бичок має звичай затягнути гачок під камінь, де він зачіпляється і відривається.

Зазвичай в місці найбільшого скупчення косяка клювання досить жвавий, але якщо він слабшає, можна приманити бичка на блешню, посмикуючи і похитуючи снасті. Наживкою може бути будь-яке м’ясо або дрібна риба, але краще клює на яловичину і бичка. При цьому м’ясо слід періодично замінювати, бо солона морська вода швидко знебарвлює м’ясо і позбавляє його спокусливого для бичків запаху.

Чіпляючись за каміння, гачки швидко втрачають гостроту, тому завжди з собою повинен бути камінь для їх заточування або обклеєна дрібною наждачкою паличка. Тим більше що занадто гострий гачок необов’язковий, адже бичок, жадібно хапаючи наживку, щільно сідає на гачок і зірватися вже не може.

Який можна зробити висновок?

Вилов бичка — дуже вигідну комерційну справу, оскільки він клює практично безперервно, тільки встигай знімати видобуток, наживлять приманку так закидати подалі. Не встигнеш озирнутися, як в руках вже ціле відро цього цінного морського продукту й маса позитивних вражень від вдалої риболовлі, морського простору і неймовірно свіжого повітря. А попереду ще задоволення від поїдання власноруч спійманої здобичі, адже бичок гарний у будь-якому вигляді — і як вуха, і смажений, а особливо в’ялений. Так що риболовля бичка на Азовському узбережжі — це суцільне задоволення!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
бичок як ловити
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш29.03.2017
1 091

Особливості ловлі лина. Коли клює, і де клює?18.08.2016
775

Як і на що влітку ловити ляща, карася, коропа і плотву?29.01.2017
529

Ловля на гумку — забута річна снасть. Переваги і як ловити24.05.2015
447

На що клює лящ. Методи лову. Снасті. Прикормка13.07.2016
338

Ловля річкового лосося. Способи лову та приманки12.07.2016
312

Ловимо сома. Коли ловити, на що ловити і де ловити?06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня