Способы ловли

Якщо ви вирушили рибалити на великий водойма, то однозначно доведеться здійснювати дальні кидки. Врахуйте, що для будь вудки є своя техніка лову, яка буде безпосередньо залежати від ладу бланка, і його довжини. Для однієї палиці більш оптимальними будуть м’які закидання, для іншого, навпаки, різкі. Якщо рибалка використовує якусь конкретну снасть, то він повинен постаратися виробити свій стиль проведення закидів, що ефективно працюють при різних умовах.

Орієнтуйтеся на вітер

Коли вам доведеться посилати снасть на далекі відстані, врахуйте, що сила вітру може значною мірою впливати на точність польоту снасті:

 • При бічному вітрі підвищиться парусність ліски, і занедбаність буде не таким точним.
 • Вітер, що дме ззаду, або зустрічний потік повітря знизить шанси на успішний занедбаність наживки.
 • При реалізації дальніх кидків обов’язково дотримуйте техніку безпеки. Особливо це актуально в тих випадках, коли кілька осіб перебувають в обмежених умовах. Частенько бувають випадки, коли рибалки «ловили» один одного за одяг або навіть всаживали гачок у відкриті ділянки тіла. Іноді спінінгіст може зловити сам себе.

  Яким чином закинути снасть

  На кидок істотно впливають: лад вудилища, його пружність, показники маси і довжини, вага приманки і товщина волосіні. Багато рибалки з трепетом ставляться до своїх удочкам, а між тим, тільки при швидкісному і потужному змаху можна змусити повністю розкритися закладений у снасть потенціал.

  Втім, потрібно працювати з вудилищем акуратно, щоб передчасно не поламати його. Перед здійсненням кидка уважно вивчіть максимальне значення тесту. Іноді поріг відповідає зазначеному на етикетці, але, буває, що помітно від нього відрізняється. Тільки постійно практикуючись можна підібрати реальні тестові значення вудилища.

  Основні способи вчинення дальніх закидань

  Поговоримо про методи, якими роблять дальні кидки, з використанням безынерционной котушки:

 • Перед кидком готуємо вудлище. Звільняємо дужку лескоукладывателя, і відпускаємо приманку майже на повну довжину палиці. Наживку плавним рухом закидаємо вперед, після чого повертаємося вбік, і з-за спини різко посилаємо її до мети. Істотним недоліком даного методу є невелика точність закидання.
 • Як і в першому випадку, відкриваємо лескоукладыватель, але приманку відпускаємо тільки до рівня котушки. Плавно відводимо наживку за спину, і виконуємо точний кидок. При цьому, разом з руками рухається і тіло рибалки.
 • Звільняємо лесоукладыватель, відпускаємо приманку на всю довжину вудки. Піднімаємо спінінг над головою таким чином, щоб рукоятка снасті вказувала на намічену крапку. Спираємося на передню ногу, а тіло нахиляємо убік і назад. Одночасно двома руками і корпусом посилаємо приманку до наміченого місця. Ця техніка дозволяє отримувати точні та дальні кидки.
 • Правильний підбір снастей

  Вибір вудилища. Щоб кидок вийшов вдалим, потрібно вибрати ефективно працюючий бланк з хорошим тестом, ладом і завдовжки. Практика показує, що довжина палиці повинна бути від 2.7 м і вище. Чим довше вудилище, тим далі закидається снасть. Кожні зайві півметра вашої вудки принесуть вам більше двадцяти метрів дальності посилу.

  Тест вибирайте від середньо-швидкого, до середнього і навіть повільного. Бажано, щоб вудилище було забезпечено великими пропускними кільцями — вони не будуть заважати вільному руху волосіні.

  Котушка. Вибирайте безінерційні моделі котушок, що володіють великими габаритами, і в яких волосінь намотується якісно. Таким чином, ви позбудетеся від різних зачепів і борід. Дуже важливо, щоб на барабані було намотано багато волосіні.

  Вибираємо волосінь. Волосінь повинна бути тонкою і міцною – це дозволить надсилати снасть на далекі відстані. Найкраще показала себе в роботі плетінка малого перерізу. Бажано купувати ліски більш жорсткі, так на м’яких шнурах нерідко утворюються бороди, що дуже неприємно.

  Підбір вантажів та приманок. Істотно позначається на хорошому далекому занедбаності правильний вибір вантажу і приманки. Приманки повинні бути невеликими (наприклад, пількери), а вантажі краще використовувати обтічної форми або каплевидної форми.

  Можна ігнорувати все вищесказане, якщо у Вас є «гармата», як на відео нижче:

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  снасті поради спінінг
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  20.05.2015
  6 343

  Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі  23.09.2017
  803

  Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней  25.03.2017
  768

  Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?  17.12.2017
  465

  Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?  18.03.2016
  428

  Як знайти хороший перспективний і уловисті місце для риболовлі  04.03.2016
  286

  Що робити, коли на фідер не клює?  02.10.2017
  223

  Який вибрати спінінг для лову щуки?  21.01.2018
  220

  Корисні поради бувалих рибалок початківцям  03.12.2017
  193

  Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання  09.07.2018
  148

  Марена — риба, яку краще обходити стороною