Зимняя рыбалка

Любителі зимової ловлі, втім, як і річною, часто стикаються з проблемою зберігання наживки. І якщо черв’як у теплій землі ще якось тримається, якщо не забувати його періодично підгодовувати, то з мотилем справи йдуть набагато гірше. Не знаючи способи зберігання мотиля відклав риболовлю всього на день, а мотиль вже «не робочий».

Доводиться втрачати час, знову вирушаючи в магазин за свіжою партією личинок. Після декількох подібних проколів рибак починається задаватися питанням, чи можливо зберігати мотиля протягом тривалого часу. Звичайно, так. У більш досвідчених колег вдома завжди є жива насадка, з якою можна виїхати на водойму в будь-який момент. Вони готові поділитися своїми секретами.

Популярні способи зберігання мотиля

Мокра тканина. Якщо ловля планується в найближчі дні, зберігати мотиля можна в нижньому відсіку холодильника, загорнувши його у вологу ганчірку. Більшість рибалок-зимников саме так і роблять. На перший погляд все просто: намочив шматок старої тканини (можна використовувати газету), загорнув у неї личинок, сунув на полицю подалі від продуктів і готово!

Але навіть в цьому простому варіанті є свої нюанси. По-перше, за наживкою потрібно наглядати – контролювати вологість ганчірочки і не допускати, щоб вона повністю висихав. По-друге, звичайна вода не підійде для цих цілей. Якщо використовувати домашню хлоровану з-під крана, то про живому мотилі можна забути. Найкраще змочувати тканина талою водою, в якій точно немає домішок хлору. Є ще одне важливе правило: мотиля можна розміщувати занадто щільно, товстим шаром, інакше він швидко задихнеться. Якщо всі вимоги дотримані, то при такому способі личинки зберігаються протягом тижня.

Ємність з водою. Цей спосіб зберігання не настільки простий, як попередній, зате він більш ефективний. Що потрібно зробити? Спочатку загорнути дорогоцінних личинок в марлевий відріз або помістити їх в нижню (слідову) частину капронової панчохи. Потім опустити в банку, наповнену чистою водою (бажано талій) та віднести ємність в підвал. Якщо дозволить господиня, можна поставити ємність з черв’ячками в холодильник. Далі потрібно лише не забувати раз на день міняти воду. При такому способі мотиль зберігається більше двох тижнів.

Спеціальна касета. Цей предмет можна придбати в зоомагазині. Касета має дві секції, розділені дрібною сіточкою або перегородкою з 3-милиметровыми отворами. Мотиля висипають у верхній відділ і заливають фільтрованою водою. При цьому активні живі личинки зустрічаються вниз, а їхні мертві родичі і дрібне сміття залишаються зверху. Так наживка не тільки зберігатися, але і сортується. Процедуру повторюють кожні два дні: перекладають червоних черв’ячків вгору, знову заливають їх чистою водою і викидають все, що залишилося на сітці. Зберігати касету слід в холодильнику.

Чи можна зберігати мотиля нічого не купуючи?

Як бути, якщо з якихось причин купити таку річ не вдалося? Рибалки – народ винахідливий і майстерний, вони давно вже придумали альтернативу, причому не одну. Деякі використовують звичайний котячий лоток (за умови, що вусатий улюбленець його поступиться), інші власноруч виготовляють дерев’яні або пінопластові мотыльницы з сітчастою перегородкою. Будь-який з перерахованих засобів дозволить зберігати мотиля протягом місяця.

Ніхто не забороняє ловити рибу і на зіпсованого мотиля: мертвого, непривабливого або просто малоактивного. Але чи варто в такому разі сподіватися на хороший кльов? Мабуть, немає. Тому краще прислухатися до рибалок зі стажем, запам’ятати ці способи зберігання мотиля, правильно зберігати личинки і отримувати задоволення від риболовлі, а не просиджувати даремно.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
весна матыль наживки
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?04.04.2017
1 004

Як веде себе жерех навесні. Нерест жереха і способи лову27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?18.04.2017
574

Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?15.04.2017
510

На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?02.05.2017
267

Рибалка в травні. Дійсно травень клевный місяць?21.10.2017
240

Ловля лина восени на поплавкову вудку25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?