Объекты ловли

Винахідливості рибалка міг би позаздрити сам Іван Кулібін. Вони постійно щось удосконалюють, доповнюють, придумують нові ефективні пристосування, не залишаючи бідної риби жодних шансів. Так на світ з’явилася оснащення соска, призначена для лову коропових, зокрема карася. Сьогодні існує безліч її різновидів, але принцип роботи у всіх однаковий.

Клік по картинці для її збільшення.

Прикормка для соски на карася

Соскою ловлять на донну снасть, сама ж вона складається з годівниці і кількох гачків (2-5) на коротких повідках. Перед закидом годівниця щільно набивається підгодовуванням. У кожного рибалки свій секретний рецепт її приготування, обов’язково з «забійним» компонентом, який за розрахунками повинен збирати рибу буквально зі всього водойми. У хід йдуть самі різні продукти: кукурудза, перловка, горох, манка, само собою насіння, хліб і навіть сир. Досвідчені рибалки додають ароматизуючі речовини (ваніль, часник, куркума і т. д.) і підсилювачі смаку (атрактанти).

Важливо, щоб прикормка була правильної консистенції. Її в’язкість повинна відповідати умовам лову. На річках і водоймах із плином бажано використовувати більш щільну в’язку прикормку, щоб вода не вимивала її дуже швидко. На озерах і ставках зі стоячою водою в’язка підгодовування буде погано розчинятися, тому краще зробити її трохи рыхлее.

Конструктивні особливості соски на карася

Коли з’явилися перші соски, годівницями для них служили звичайні металеві пружини різної величини і форми. При лові в умовах течії такої конструкції потрібна додаткова огрузкой, тому одну з сторін пружини заливали свинцем. Оснащення лягала на дно завжди важкої стороною, і підгодовування таким чином виявлялася зверху.

Зараз для виготовлення сосок рибалки все частіше застосовують пластикові матеріали. Найбільш популярними є пробки від пляшок – це найдешевший варіант. Принцип дії такої оснастки залишається тим же: пробка з прив’язаними до неї гачками заповнюється кормом і закидається у воду. Карась підходить, починає поглинати улюблену їжу і разом з нею засмоктує один з гачків. Простішого устрою і не придумати.

Оскільки пластмасова пробка занадто легка, то вона найчастіше застосовується разом з грузиком, розташованому на деякій відстані. Окремі умільці примудряються огрузить її за допомогою дроту або того ж свинцю.

Як ловити карася на соску

Спочатку заповнюється годівниця, після чого вона стає схожою на м’яч. Потім в прикормку вставляються гачки (обов’язково жалом назовні) і теж закриваються сумішшю. Сховати варто і повідки, інакше вони будуть насторожувати полохливого карася. Готова до забросу оснащення нагадує соснову шишку з зручними для всмоктування виступаючими горбиками, всередині яких замасковані гачки. Один можна залишити зовні, насадивши на нього опариша, хробака або невеликий пінопластовий кульку.

Рибалки часто сперечаються з приводу того, що потрібно насаджувати при лові на соску. Одні кажуть, що взагалі нічого, мовляв, карась відмінно всмоктує і голі гачки. Інші наполягають на тому, що необхідна приваблива живність або хоча б пінопластові кульки, надають плавучості. Мабуть, останні мають рацію. Пінопласт дійсно буде тримати гачок на плаву, тобто, перед самим носом карася. Кілька хвилин, і він вже у риби у роті.

Отже, набиваємо годівницю, нашпиговываем корм гачками, закидаємо і очікуємо підходу карася. Що робити після покльовки, пояснювати не треба. Ось так працює підступна і в теж час проста соска.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
карась
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?25.05.2018
180

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть12.06.2018
146

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі17.06.2018
101

Супер уловиста снасть з пружиною на карася25.05.2018
80

Вирушаємо на літню риболовлю карасевую01.09.2016
78

Особливості ловлі карася в осінній період. Снасті, наживки, прикормки14.06.2018
76

Королі насадок, які так любить карась!22.06.2018
76

Насадки та наживки, які так любить карась