Мастерская

Все більше людей прагнуть піти від міської суєти, і посидіти з вудкою на природі. А так як інтерес населення до рибної ловлі підвищується, то фірми-виробники рибальських товарів постачають ринки збуту новітніми елементами оснащення та пристосуваннями. Одним з таких нововведень є водоналивной поплавок (кулька).

Що це таке водоналивной поплавок

Пристрій, зване водоналивным поплавцем або кулькою, призначений для доставки до місця лову різних неважких приманок. Кулька діаметром 3.0-3.5 см складається з двох півсфер, надійно скріплених один з одним. Вага всього поплавця залежить від кількості набраної в нього води.

Такі пристосування, в основному, тримаються на самій поверхні водойми, тому для їх заглиблення вимагається додаткова відвантаження. Отгруживанием рибалки домагаються доставки водоналивні поплавця на потрібну глибину.

Рибалки сходяться на думці, що водоналивні кульки не так сильно відлякують риб тому, що мають конфігурацію, подібну з повітряним міхуром риби. Забарвлення поплавця, як правило, або природний, або взагалі безбарвний.

В боки кульки вмонтовані вушка служать для кріплення снасті, а в корпусі виконані наскрізні отвори, які обов’язково повинні закриватися гумовими заглушками.

Як прикріпити водоналивной кульку до волосіні

В принципі, змонтувати снасть дуже просто: за одне вушко будь-яким способом підв’язуємо основну волосінь. Краще для цих цілей використовувати карабін, тільки попередньо потрібно перевірити, протягується чи снасть в петельку. Варіант з карабіном прекрасно підійде, коли планується облавливать різні придонні шари. Таким чином, можна швидко замінювати дану модель поплавкової оснастки на звичайну (і навпаки).

До іншого вушка поплавця способом «петля в петлю» прикріплюється повідець. Товщина повідкової ліски повинна бути невеликий: від 0.14-0.18, адже в основному таку снасть застосовують для лову не великих за розміром риб. В залежності від величини риби, довжину повідків підбирайте від 0.5 до 1.5 м.

В районі гачків снасть підвантажується кількома свинцевими дробинами по 0.2 грама. Так ви зможете більш рівномірно розподілити важки по всій довжині повідка. Гачки можна використовувати самих різних моделей.

Процес лову на водоналивной поплавок

В принципі, немає дуже великих відмінностей між звичайною ловом або ужением з водоналивными поплавками, крім самого істотного: кулька перед закидом потрібно буде наповнити водою. Для цього відкриваються бічні заглушки, снасть занурюється вглиб водойми, і заповнюється рідиною до необхідного рівня. В кінці процедури вам залишиться щільно закрити отвори в корпусі гумовими пробочками.

Від залитого кількості води буде залежати вага оснастки, і, природно, дальність закидання. В момент торкання поплавком поверхні води, буде чути гучний ляпас. Риба від шуму розпливеться (в деяких випадках навпаки), але після деякого часу назад припливе до місця лову.

Чим більший об’єм рідини буде всередині судини, тим глибше поплавок зануриться у воду. Ще однією перевагою великої маси є зменшення парусності при забросах. Це означає, що при сильному вітрі кулька полетить в потрібному напрямку, і його не знесе вітром, що є відчутною перевагою порівняно із звичайною снастю.

При ловлі на річках поплавок буде зноситься течією вниз, а від рибака потрібно лише потроху стравлювати волосінь на котушку. На озерах можна іноді ворушити приманку при цьому граючи ліскою в різних напрямках.

Хоч «бульба» може здатися грубим, це не зовсім так — про клюванні снасть сигналізує дуже непогано. Принцип її дії: риба доторкається до повідця, рух передається вгору, і по воді починають розходитися кола. За їх величиною досвідчений рибак може розпізнати цікавиться риба приманкою, і навіть з великою ймовірністю здатний визначити вагу риби.

Спосіб виготовлення водоналивні поплавця в домашніх умовах

Для приготування даної снасті нам потрібні:

  • тенісний кульку, або будь-який інший футляр округлої форми з пластмаси;
  • пластикова соломинка (наприклад, від соку);
  • свинцевий грузик.

Пластиковий стрижень оплавляем з одного кінця таким чином, щоб на ньому утворився обідок. Куля свердлимо (або нагрітим шилом, як на картинці) по центру обох половинок так, щоб діаметр отвору був трохи меншим діаметра соломинки.

Потім, на неї вже надягаємо просверленную заздалегідь свинцеву дробину. На кінчик соломинки нанизуємо одну частину футляра, а дробинку на стержні зрушуємо впритул до пластмасовій оболонці (дробина повинна фіксувати кришку зсередини).

Другий кінець футляра також закріплюємо на соломинці і нагріваємо зовні. От і все. Залишилося змонтувати оснастку вудки.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
поплавок
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 750

Прикормка для краснопірки своїми руками12.07.2016
1 173

Правильний вибір поплавця для риболовлі, при різних умовах25.05.2018
180

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть02.07.2018
129

Як правильно відвантажити поплавок