Советы

Риболовля — чудове адже хобі, здатне одночасно подарувати радість і азарту, і безтурботний відпочинок на березі річки або озера. Для багатьох людей риболовля стає повноцінним захопленням на довгий час, але для новачків гостро постає питання вибору снастей, а саме, що ж краще вибрати для новачка — вудку чи спінінг.

Щоб як слід розібратися з цим питанням, необхідно визначитися з тим типом рибалки, який найбільш підходить для кожної людини — комусь подобається активний відпочинок, хтось навпаки, віддає перевагу тихому березі.

Риболовля на вудку відрізняється спокійним характером, не вимоглива до техніки і не витрачає багато зусиль, що ідеально підходить для початківців рибалок та любителів неспішного відпочинку. Технічно весь процес полягає в занедбанні ліски, відстеження покльовки і витягуванні риби. А ось риболовлю на спінінг ніяк не можна назвати спокійною, так як рибалці доводиться постійно знаходиться в русі — кожен заброс імітує рух приманки у воді, до того ж нерідко потрібно змінювати місце розташування, але такий тип лову розрахований переважно на хижу, велику здобич.

Першими вудками стали користуватися наші предки багато років тому, і хоч за минулі тисячоліття зовнішній вигляд цієї снасті зазнав значні зміни, структура залишилася колишньою — вудилище, котушка, волосінь і оснащення.

Спінінг ж вперше почав використовуватися в кінці XIX століття в Англії, і на даний момент придбав чималу популярність.

Отже, розглянемо по порядку всі відмінності цих двох снастей.

Вудлище

Являє собою довгий, звужується до кінця конус. Сучасні вудлища виготовляються з різних матеріалів – дерева, бамбука, вуглепластика і навіть заліза. Середня довжина вудилища вудки може становити від 2,5 до 6 метрів, для спінінга ж використовують вудлища набагато коротше — максимальна довжина рідко доходить до 3 метрів. Один з найбільш популярних типів вудилищ — телескопічний, такі вудки більш компактні і зручні в перенесенні, ніж не розбірні варіанти.

Котушка

Головне призначення котушки — це зберігання ліски на вудлище. Найбільш прості в обігу називають інерційними, вони складаються з барабана, ручки і гальма. Такі моделі невибагливі у використанні і не вимагають надмірно дбайливого догляду.

Безінерційні котушки являють собою більш складний механізм, він дозволяє точно регулювати довжину закидання наживки, а також зменшує можливість заплутаних волосіні. Найчастіше їх використовують на спінінгах.

Лісочка

По своїй суті волосінь є основною частиною вудки, вона з’єднує всю оснастку в єдине ціле, дозволяє закидати приманку, підсікати і витягати улов. Для виготовлення ліски нарівні використовують капрон, поліетилен і поліпропілен. Міцність, еластичність і непомітність у воді – ось найбільш важливі характеристики, на який варто звертати увагу. Товщина волосіні залежить від маси риби, якщо немає точної впевненості в розмірах улову, то рекомендується використовувати волосінь діаметром 0,25 мм Волосінь з такими параметрами дозволяє робити досить далекі заброси і на розрив витримує близько 4-5 кг.

Оснащення

Класичними складовими оснастки є гачок, грузило, що дозволяє глибше занурити наживку, і поплавок, з допомогою якого відстежуються покльовки.

В оснащенні спінінг має суттєві відмінності — у нього відсутня поплавок, а грузило вбудовано в штучну приманку — блешні, воблери, силіконові наживки.

Оснащення вражає своїм різноманіттям форм, розмірів і способів розташування, але все ж вибір кожної конкретної моделі залежить від типу лову та очікуваної здобичі.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
на вудку, спінінг
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?09.07.2018
148

Марена — риба, яку краще обходити стороною22.08.2016
130

Літня ловля плотви на махову вудку02.07.2018
78

Як правильно закидати спінінг24.06.2018
62

Яку снасть краще використовувати для лову карася в очереті04.06.2018
58

Підготовка до першої риболовлі29.06.2018
45

Техніка здійснення далеких закидів спінінгом09.06.2018
35

Річна полювання на харіуса