Объекты ловли


Мешкає сазан майже в усіх прісних водоймах і річках, винятком є гірські річки. Його можна зустріти в теплих водах озер, водойм і рисових полів, а точніше кажучи, там, де є тихе і спокійне протягом. Сазан у довжину виростає до одного метра з вагою до шістнадцяти кілограм. Тіло має таку ж обтічну форму, як і в інших риб. Відомо, що вода має більш щільне середовище, ніж повітря. Саме тому така форма тіла дозволяє швидко плавати у водному просторі.

Тіло сазана вкрите кістковими лусками, які захищають їх від зовнішніх впливів, а так полегшують плавання риби. По кільцям на лусочках можна визначити вік риби. Лусочки надають рибам особливу забарвлення. У сазана поверхню тіла темного кольору – щоб хижак не помітив його зверху (птиці), а черевна світла – щоб хижаки не помітили його знизу (хижі риби).

Харчування сазана різноманітно. В раціон входять дрібні рибки, безхребетні тварини, водорості, молоді пагони, листя зелених рослин, комахи (плаваючі на воді або пролітають над нею). У глотці у сазана є зуби в три ряди. Вони допомагають подрібнювати їжу, так як шлунка у сазана немає.

Дихання здійснюється за допомогою зябер через кровоносні капіляри, які розташовані на зябрових дугах. Також у нього є плавальний міхур, який допомагає сазану занурювати на глибину.

Кровообіг сазана таке ж, як і в інших риб – не замкнуто. А серце поділяється на два передсердя і два шлуночки. Таким чином, кров циркулює по єдиному колі кровообігу. Перероблена їжа всмоктується в кров і в процесі обміну речовин залишкові продукти виводяться через видільну систему.

У сазана, як і у інших тварин, є головний і спинний мозок. Через спинний мозок надходять нервові імпульси, які пробуджують його безумовний рефлекс. Імпульси подаються в головний мозок і направляються в мозочок, який аналізує і спонукає до дії. У сазана добре розвинені органи чуття, такі як слух, зір, нюх і бічна лінія.

М’ясо сазана багато риб’ячим жиром, але і за смаковими якостями не поступається від інших. На сьогоднішній день його активно вирощують на спеціально створених рибгоспах. Сазан невибаглива риба, яка стрімко зростає і розвивається, а людина навчилася використовувати цю якість. Як промислу використовується не тільки м’ясо, але і ікра, що славиться своїм смаком.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
сазан
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:17.05.2015
278

Хто такий сазан (короп). Де водиться. Як і на що його ловлять.12.06.2018
146

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі19.06.2018
62

Чим відрізняються між собою короп і сазан