Способы ловли

Що виловити рибу, її потрібно правильно і вчасно підсікти, що вимагає хорошої реакції і уважності. Для допомоги рибалкам і була винайдена самоподсекающаяся вудка. У цього механізму є свої прихильники і противники, але ніхто з них не заперечує його ефективність.

Характеристики самоподсекающих механізмів

Майстерність рибака складається в правильному визначенні того моменту, коли потрібно підсікти рибу. Цього не повинно перешкодити ні сліпуче сонце, ні нічний час доби, і ніякі інші обставини.

З практичного досвіду багатьох користувачів було виведено за яких обставин доцільно використання самоподсекающих механізмів:

 • недостатній рибальський досвід;
 • використовується кілька вудок;
 • рибалка не є основною вашою метою. Наприклад, ви приїхали на відпочинок з сім’єю і просто закинули снасті в воду, не стежачи за ними;
 • лов хижаків і мирної риби відбувається на різні рибальські пристрої;

У багатьох випадках самоподсекающий механізм встановлюється на донки, так як гачок з котушкою там взаємодіють безпосередньо. У деяких випадках пристосування можна використовувати для лову на поплавкову вудку, але в цьому випадку потрібно постійно контролювати натяг волосіні. Для поплавкових снастей є інші варіанти автоматичної підсічки трофея. На спінінг автоподсекатель не встановлюється, так як він там недоцільний.

Об’єктом лову на самоподсекающую вудку в більшості випадків є середньої величини риба. Велика риба швидше за все поламає автоматичне оснащення, а у дрібниці просто не вистачить сили зірвати спускову скобу. Мирних риб краще ловити самоподсекающей снастю навесні і влітку, коли вони більш рішучі, і активніше накидаються на наживку. Хижаків можна відловлювати цілорічно.

Як діє механізм

На пристрої виставляється певне значення натягу волосіні. Коли об’єкт лову підпливає до приманки і заковтує її, основна волосінь натягується, в результаті чого зусилля передається спеціальної скоби, і вона виходить із зачеплення кронштейна. Пружина різко розпрямляється, і відбувається самоподсечка риби на гачок.

Як правило, зусилля натягу волосіні виставляється так, щоб снасть реагувала на дрібну рибу, але, при цьому, вона не повинна піддаватися впливу природних факторів (дощ, вітер і. т. п).

Виготовлення саморобних механізмів

Більшість пристроїв, зроблених рибалками самостійно в домашніх умовах, мають принцип мишоловки. Коли при скоєнні покльовки волосінь натягується, вона незначно пересуває кронштейн із закріпленою до нього гумкою, важіль вивільняється, і відбувається підсікання. Пристрій потрібно надійно укріпити на березі водойми, щоб виключити його мимовільне перекидання або зсув.

Плюси і мінуси самоподсекающихся вудок

До безперечних переваг даних механізмів можна віднести наступні:

 • Пристрій універсально. Їм можна користуватися як по відкритій воді, так і взимку. Призначене для лову різних риб.
 • Є можливість використання вийшли з ладу спінінгів.
 • Не треба постійно перебувати поруч зі снастю – механізм виконує за рибака всю основну роботу.
 • Можна виготовити снасть самостійно.
 • Вудка легка і зручна при транспортуванні.
 • З механізмом можуть впоратися навіть недосвідчені рибалки.
 • Недоліки такі:

 • Можна виставити зусилля на спрацьовування для кожного окремого виду риби. Якщо тонка настройка, розрахована на дрібну рибу, то механізм буде спрацьовувати навіть від хвиль або від вітру. При виставленні на реакцію середньої риби пристрій не буде реагувати на рибу меншого розміру.
 • Якщо снасть заводська, то доведеться покладатися на налаштування, які виставив виробник. Якщо вони вас не задовольняють, то змінити їх буває дуже важко, а іноді і неможливо.
 • Подібні вудки розраховані на риб з рішучою поклевкой, причому, губи у них повинні бути міцними, інакше можливе сходження.
 • Деяких риб потрібно вываживать повільніше інших, контролювати, щоб вони не сховалися в корчах або в рослинності. Автоподсекающаяся вудка не завжди справляється з подібним завданням, так як її зусилля розраховане на усереднені показники клювання.
 • Порада: перед початком риболовлі потрібно правильно налаштувати снасть, щоб покльовки були результативними. При використанні заводської конструкції уважно дотримуйтесь пам’ятці виробника. Якщо використовуєте власноруч зібрану снасть, то виконуйте налаштування за власними правилами.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  на вудку, спінінг
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  17.12.2017
  469

  Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?  02.10.2017
  224

  Який вибрати спінінг для лову щуки?  09.07.2018
  153

  Марена — риба, яку краще обходити стороною  06.02.2016
  151

  Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?  22.08.2016
  130

  Літня ловля плотви на махову вудку  02.07.2018
  79

  Як правильно закидати спінінг  24.06.2018
  62

  Яку снасть краще використовувати для лову карася в очереті  04.06.2018
  58

  Підготовка до першої риболовлі  29.06.2018
  50

  Техніка здійснення далеких закидів спінінгом  09.06.2018
  35

  Річна полювання на харіуса