Способы ловли

Харіус є родичем лососевих і сигових видів риб. Його легко відрізнити від інших представників свого класу по характерному, потужному плавника парусообразной форми. Тіло харіуса вкрите великими, міцними лусками, лусочки меншого розміру покривають живіт риби. Має строкате забарвлення: тулуб сіре з боків, черево сталевого кольору, спина покрита темними плямами. Забарвлення риби залежить від конкретного водоймища.

Екземпляри цього виду можуть досягати ваги до трьох кілограмів, але, деяким рибалкам траплялися особини і побільше.

Ловимо харіуса влітку

Ловити харіуса можна в різні сезони, але літня рибалка приносить найбільш ефективний результат, так як поєднуються хороші погодні умови і відмінний апетит риби. Але не думайте, що влітку улов вам забезпечений – для цього доведеться докласти досить багато зусиль. Справа в тому, що в теплу пору року поруч з водоймою літає безліч комах, а значить, харіус далеко не завжди буде клювати на вашу наживку.

В яких місцях селиться річний харіус

Харіус – риба прісноводна, і холодолюбивая, а тому, влітку він намагається вибирати для місця проживання поблизу дальніх приток, перекати, річкові мілководдя з кам’янистим дном.

Хариусовые зграї при виборі нових місць для відпочинку, спочатку обов’язково вивчать їх. Характерною ознакою присутності риби є буруни, і досвідчені рибалки можуть вирахувати, де риба знаходиться в даний момент, подивившись на водну гладь. Не забувайте і про місцях, розташованих внизу водоспадів і перекатів. Влітку харіус дуже обережний, тому він реагує на будь шерех. Тактика лову на перекатах полягає в правильному підборі каменю, стоячи на якому ви будете ловити. Закидання снасті рекомендується робити під перекат за течією. Для риболовлі вибирайте післяобідній та вечірній час (ближче до сутінків).

Харчування

Харіус їсть практично все. Він любить: личинок, молюсків, водних комах, ікру різних риб, придонний планктон. Більш великі особини вживають в їжу мальків, землерийок. Хариусу подобаються різні комарі, мухи, ґедзі, які літають над водою і падають в неї.

Особливості літньої риболовлі

Так як нерест харіуса проходить навесні, ловити його можна починаючи з третьої декади травня і в червні. Іноді, на Півночі Росії нерест риби відбувається дуже пізно – навіть в середині літа. Відправлятися на хариусовую риболовлю бажано після повного очищення вод водойм від бруду. Саме тоді клюють великі риби, які після ікрометання активно відновлюють сили.

Непоганий результат дає ловля на спиннинговую снасть з «вращалкой» і нахлыстовым вудилищем на середніх «мокрих» мушок, схожих на веснянок, личинок, і мушок, що імітують мальків риб. Як наживок чудово підходять різні хробаки, коники, мурашки, жуки.

На ранкової та вечірньої зорі харіус добре ловиться на земляних черв’яків, в полуденну спеку – на мушок і комах. У спеку він переміщається до валунах, ближче до коряжникам, і місцями з водною рослинністю. Спосіб лову на нахлист полягає в тому, що мушці дозволяють спливти у дна або в полволны. Нижче водоспаду шукайте рибу з боків від головної струї, на кордоні швидкої і тихої води, де утворюються вири і брижі на поверхні води. Великі риби розташовуються поблизу із валів.

Харіус рішуче бере наживку, навіть перебуваючи в кількох метрах від рибака. Секрет полягає в тому, що через деякий час після початку лову обов’язково потрібно поміняти місце дислокації, так як риба обережна. Повернутися назад можна через годину-півтора після цього.

Підсікати хижака потрібно відразу після покльовки, щоб він не встиг зреагувати, інакше риба відчує небезпеку, і викине наживку. Трофейні екземпляри водяться в вирах зі спокійною водою під шаром наносного сміття. Коли риба подсечена, вона веде себе дуже активно, і намагається заплисти в коряжник або за камінь. Не дозволяйте їй це зробити.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
спінінг хижак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:17.12.2017
465

Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?09.07.2018
148

Марена — риба, яку краще обходити стороною07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня02.06.2018
91

Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду02.07.2018
78

Як правильно закидати спінінг09.06.2018
67

Бомбова блешня з щипчики для нігтів!20.07.2018
54

Як підвищити результативність риболовлі (декілька хитрощів)19.06.2018
53

Як зробити відвідний поводок для спінінга своїми руками