Объекты ловли

Лінь — досить красивий, його важко сплутати з іншою рибою. Незвичайна забарвлення: спина темно-зелена, черево сіре, а боки золотисто-зеленого кольору, але вона може змінюватися залежно від водоймища, де мешкає лінь. Форма тулуба виділяється досить широким хвостовим плавцем. У лина дуже дрібна луска і багато слизу, що, звичайно, ускладнює процес його приготування, хоча багато господинь вважають за краще смажити цю рибу з лускою, вважаючи, що вона стає тільки смачніше.

Мешкає лин в річках і озерах з великим вмістом рослинності та мулу. Він абсолютно не примхливий, може переносити значний недолік кисню. Лінь воліє водойми зі стоячою і теплою водою. Риба ця веде придонний спосіб життя, харчуючись різними личинками, жучками, а також мотилем. Не гребує він і рослинною їжею. На зиму лин заривається в мул, що робить неможливим його упіймання в цей час року.

Видобуток лина можна починати навесні, після прогріву води. Під час нересту він не клює, як правило, це припадає на середину травня, але потім покльовки поновлюються. Досить складно буває вибрати місце для лову, так як лин живе в заростях очерету й інших рослин, і часом не зрозуміло, куди ж робити закид. Найкраще ловити лина з човна. Тоді можна закинути гачок з наживкою до лінії очерету, де часто і годується риба. Якщо говорити про час, коли найкраще клювання лина, то це час після зорьки до 8 годин, а ввечері після 6 годин.

Яку ж снасть краще використовувати для лову лина?

Краще всього для цього використовувати просту поплавкову вудку. Вудлище повинно бути гнучким і міцним довжиною 4-6 метрів. Розмір ліски 0,2 мм, причому, колір її повинен зливатися з навколишнім фоном, так як лин — риба полохлива і обережна. Зелена або коричнева волосінь цілком підійде. Зелений краще використовувати і поплавок, забарвлюючи в чорний або червоний колір тільки його верхівку.

В якості насадки використовуються живі приманки. Любить лінь мотиля, опариша, гнойового хробака, який повинен обов’язково звиватися на гачку, а також п’явок. Час від часу лінь переходить на рослинні наживки. Серед них найбільш популярними є консервована кукурудза, варений горох, перловка і пшениця. Можна зловити лина і на тісто.

Перед риболовлею рибу потрібно підгодувати. Суміші для цього можуть бути самими простими. Білий хліб, змішаний із землею доведеться за смаком ліню. Використовуються рослинні і тваринні компоненти: кукурудза, горох, панірувальні сухарі, різні крупи, рубані хробаки, мотиль і опариш. Велику популярність придбала така принада як сир, який промивають і підфарбовують в темний колір.

Вирушаючи на водойму за лінем, не варто забувати про необхідної на риболовлі речі, якою є підсак. Потрібно пам’ятати про те, що лінь — підступна і сильна риба. Підчепивши його на гачок, варто не позіхати, а відразу витягувати рибу, а інакше лінь заплутає волосінь в траві або корчах.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
як ловити лінь
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш29.03.2017
1 091

Особливості ловлі лина. Коли клює, і де клює?18.08.2016
775

Як і на що влітку ловити ляща, карася, коропа і плотву?29.01.2017
529

Ловля на гумку — забута річна снасть. Переваги і як ловити24.05.2015
447

На що клює лящ. Методи лову. Снасті. Прикормка13.07.2016
338

Ловля річкового лосося. Способи лову та приманки12.07.2016
312

Ловимо сома. Коли ловити, на що ловити і де ловити?21.10.2017
240

Ловля лина восени на поплавкову вудку06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?