Объекты ловли

Головень – бажана здобич для будь-якого рибалки. Він поширений практично в усіх водоймах середніх і південних регіонів Росії. Це розумна і досить хитра риба, тому зловити головня не проста, але дуже захоплююча і захоплююче заняття.

Годується головень в світлий час, в її раціон входять різноманітні комахи, ягоди прибережних чагарників, дрібна риба, черв’яки, жаби, рачки і все, що виявляється у воді, він всеїдний. Навесні він воліє черв’яків, личинок жуків, дрібних раків, опаришів. Восени він стає більш хижим і починає живитися дрібною рибкою, жабенятами, а влітку основу його гастрономічних інтересів складають комахи. В цей період приходить час лову на ляпанець.

Зловити головня не так просто, тому, що він дуже обережний і полохливий. Тому при лові потрібно дотримуватися особливої обережності, почувши або побачивши наближається рибака, головень йде на глибину і затаюється. На річках краще ловити, просуваючись вгору за течією, головень варто головою на перебіг і, підійшовши з хвоста, ловець не виявляє себе тривалий час.

Існує досить багато способів ужения головнів, але самим цікавим вважається лов ляпанцем. Здійснюється вона наступним чином, рибак, дотримуючись обережності, як можна тихіше підходить до обраного ним місця. Головень любить розташуватися на стоянку під високими берегами з нависаючими над ними чагарниками, в корчах і заплавах нижче перекатів. Для ловлі на ляпанець використовують невеликий корковий або пінопластовий поплавець, за допомогою якого створюється цей звук, що дав назву такого способу ужения.

Рибалка, ударяючи поплавком по воді, імітує падіння комахи і цим привертає увагу риб. Поклевка відбувається стрімко, різким ривком і результативність підсічки повністю залежить від реакції ловця. Головень дуже сильна риба, спійманий він посилено пручається, доставляючи рибалці яскраві, незабутні відчуття.

В якості наживки при лові ляпанцем, найчастіше використовують комах. Це можуть бути коники, цвіркуни, різноманітні жуки, дуже добре головені ловляться на хруща. Улітку його з успіхом можна ловити на штучні приманки імітують мух і жуків.

Так як головень риба полохлива і обережна потрібно часто змінювати місця лову. Після затримання одного, двох, максимум трьох риб, він йде на глибину і затаюється і для того, щоб йому заспокоїтися має пройти деякий час. З цієї причини і доводиться так часто переходити з одного місця на інше, в цьому запорука успішної і продуктивної риболовлі на головня.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Головень
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:24.06.2015
402

Поради і правила риболовлі на водоймі для початківців02.05.2017
267

Рибалка в травні. Дійсно травень клевный місяць?07.02.2016
18

Ворога треба знати в обличчя. Що треба знати про рибу починаючому рибалці?