Наживки прикормки насадки

Вирушаючи порибалити з фідерними снастями, варто перед цим зайнятися приготуванням прикорму. Цьому потрібно приділити не менше уваги, ніж поплавцю, гачкам, грузилу. Слід розуміти, що поставившись до цього моменту недбало, можна запросто провалити риболовлю, зробивши її невдалою і не цікавою.

Тільки правильно приготовлена підгодовування зможе забезпечити рибалки клюванням. Для цього потрібні практичні навички з приготування, примешиванию необхідних компонентів, забезпечення потрібної консистенції. Якщо у любителів риболовлі немає досвідченого наставника, який міг би показати і навчити всім тонкощам приготування прикорму, можна спробувати опанувати самостійно. Ставлячись до порад бувалих рибалок з належною увагою, можна досягти певних успіхів у рибній ловлі фідерними снастями.

У кожного рибалки є свій оригінальний рецепт прикорму, який він вважає найкращим. Але в більшості випадків використовуються практично одні і ті ж складові – горох, пшоно, кукурудзи, картоплі і соняшникової макухи. Комбінуючи компоненти і змінюючи пропорції, можна домогтися кращої привабливості прикормки для певного виду риби.

Нерідко рибалки використовують так звані «пружини» або «соски». Для них слід використовувати найбільш підходящі підгодовування у вигляді тесту. Основою для них є борошно поширених видів (горохова, пшоняна, кукурудзяна) або манка.

Працюючи при лові іншими снастями, ці приманки можуть не працювати належним чином або не працювати взагалі при використанні фідерів. Щоб залучати рибу і забезпечити собі хороший клювання вимагається, щоб:

 • Приготовлена приманка повинна залишати межі годівниці за невеликий проміжок часу (до 10 хвилин) не затримуючись в ній;
 • Перебуваючи в придонній області водойми, буде значно краще, якщо підгодовування розділиться на велику кількість дрібних і великих шматочків, які б утворили стійку кормову пляма;
 • При русі за годівницею повинен тягтися шлейф з частинок прикормки невеликих фракцій. Це забезпечить залучення в зону прикорму ляща, який є бажаною здобиччю.
 • Але як обрати правильний склад прикорму. Досвідчені рибалки, які проводили досліди і експерименти встановили, що найбільш ефективною підгодовуванням є та, в якій є:

  • Виражена основа, що становить більшу частину від обсягу;
  • Різні добавки, які виступають в ролі наповнювача;
  • Домішки, що підсилюють смакові якості та ароматичні добавки.

  Розглянемо кожну частину прикормки більш докладно

  В якості основи приманки для фідерних снастей слід розглядати сухі компоненти дрібних фракцій. Це можуть бути крупа, дрібний макуха, зерно або випічка. Саме вони створюють хмара, що віддалено нагадує пил, яка забезпечує залучення риби.

  Кращими добавками традиційно вважається кукурудза, варене зерно і горох. Це порівняно велика фракція, яка тримає рибу тривалий час в обраній зоні. При цьому місце стає привабливим для великої риби.

  Вводячи в склад прикормки різні ароматизатори і атрактанти, можна зробити її ще більш цікавою для риби. Важливо знати, що використовувати ці складові потрібно з обережністю і завжди точно знати оптимальну дозу не збільшуючи її. В іншому разі ефект від прикорму може бути абсолютно протилежним. В якості таких домішок застосовуються какао, кава, ваніль, мед, карамель і інші продукти, що мають стійкі та приємні запахи.

  Але це ще не все. Прикормка не має контрастувати з дном водойми і виглядати чимось незвичайним. Тому спочатку треба точно визначити тип дна в обраному місці, а вже потім почати готувати приманку.

  Аналізуючи різні варіанти прикормок, зроблених самостійно, слід віддавати перевагу таким, які задовольнять наступним вимогам:

  • Вартість її приготування в домашніх умовах не повинна бути вище, ніж покупка готової прикормки в рибальському магазині;
  • При виготовленні прикормки не повинні використовуватися дорогі і екзотичні компоненти;
  • Приготування не має віднімати надто багато часу.

  Один з ключових моментів – прикормка повинна максимально відповідати виду риби, яку передбачається ловити.

  Можна приготувати універсальну прикормку, яка буде привабливою для переважної більшості видів риби.

  Склад універсальної прикормки для лову фідером:

  • Половина від ваги або трохи менше – різні кондитерські вироби (панірувальні сухарі, печиво, пряники і т. д.). При цьому потрібні різні за розміром фракції;
  • Близько 10% до 20% – комбікормові суміші або свіжі висівки;
  • Соняшникова макуха, що володіє вираженим специфічним ароматом – до 15%;
  • Геркулес і вівсянка не повинні перевищувати в загальному обсязі 10%;
  • Манна крупа – 10%;
  • Кукурудза у вигляді борошна чи мелкоизмельченной крупи до 10%;
  • Деяка кількість готової покупної приманки, використовуваної для того чи іншого виду риби (не більше 10%).

  Висівки створюють в товщі води кормове пляма, а такі продукти, як манка, кукурудзяна мука, геркулес і мелені сухарі пов’язують її і не дають можливості розпадатися раніше 10 – 15 хвилин.

  При цьому важливо знати, що всі компоненти суміші, яка буде використовуватися в якості прикормки, потрібно вимісити без додавання води і інших рідин. Кількість суміші більш раціонально вибирати так, щоб його вистачило на кілька прикормок. Так істотно економиться час, що витрачається на приготування прикормки.

  Замішування краще проводити в порівняно великих ємностях до 20 літрів. Потім, слід провести фасування в пакети вагою не більше 1 – 2 кілограм.

  При безпосередньому приготування прикормки слід використовувати воду з того ж водойми, в якому планується рибалка. Воду слід додавати поступово, невеликими порціями, ретельно перемішуючи. Такий підхід дозволить забезпечити потрібну консистенцію прикормки.

  Для отримання кращих результатів прикорму потрібно замочену суміш перевірити на те, за скільки часу вона вийде за межі годівниці. Для цього заповнену підгодовуванням годівницю слід закинути поруч з берегом і засікти час. Суміш приготовлена правильно і має оптимальний склад, якщо розходиться біля годівниці через 10 – 15 хвилин і до місця пробного прикорму підпливають дрібна риба. В такому разі, слід очікувати вдалої риболовлі і є всі шанси зловити велику рибу.

  Слід передбачити можливість коригування часу вимивання прикормки. Для цього варто мати при собі деяку кількість сухої суміші. У разі її відсутності можна збільшити його примешиванием деякої кількості ґрунту.

  Годівницю можна зробити самостійно або придбати готову. Серед саморобних годівниць є дуже практичні конструкції, які забезпечують доставку прикорму в потрібне місце. Одна з них виготовляється з використанням кришок від пластикових пляшок. Використовуючи кришки різних розмірів і кольорів, можна експериментувати і досягати непоганих результатів.

  Серед пропонованих у рибальських магазинах годівниць, можна виділити годівницю під назвою «Метод».

  Вона відрізняється застосуванням модернізованої «соски», а якість забезпечується тим, що годівниця випускається в умовах заводу.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  прикормка фідер
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  14.05.2015
  1 751

  Прикормка для краснопірки своїми руками  04.03.2016
  287

  Що робити, коли на фідер не клює?  03.12.2017
  193

  Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання  24.05.2018
  171

  Ловимо ляща на фідер навесні  18.06.2018
  101

  Готуємо прикорм для риби в домашніх умовах  24.08.2016
  99

  З чого можна приготувати підгодовування своїми руками?  13.06.2018
  93

  Супер рецепт! Ароматизатор (активатор клювання) для успішної риболовлі  09.12.2017
  82

  Хитрощі «гучною» рибалки – лову у купалень  19.07.2018
  82

  В’яжемо самостійно оснастки для фідера  04.07.2018
  81

  Рекомендована оснастка для фідера