Мастерская

Піднімаючи тему поплавців, почати хотілося б з улюбленого мультфільму дочки «Маша і Ведмідь», і словами — «А ось так клює?», де Маш ловить на шматок гілки, мотузку і шишку, і їй попадається золота рибка. У цій рибалці удача часто повертається спиною, і найчастіше це пов’язано з неправильним вибором спорядження.

Поплавок це ваші очі, якими ви посматриваете за поведінкою риби, і вибираєте правильний момент, при клюванні. Але, немов неправильно підібрані окуляри, не правильно підібраний поплавок може спотворити картину, і зіпсувати риболовлю.

Готуючись до майбутньої риболовлі, потрібно чітко усвідомлювати в якій ситуації належить ловля і на яку рибу. І, виходячи з цього, вже підбирати снасті, але якщо волосінь варіюється тільки по вазі риби, то поплавці набагато складніше підібрати. Для кращого розуміння давайте розбирати по пунктах, зазвичай поплавці поділяють на 5 видів:

 • Для річкової риболовлі.
 • Для закидання далеко від берега.
 • Для лову в стоячих водоймах.
 • Для відлову невеликих видів риб.
 • Для лову на живця.
 • Для початківців пропоную уточнити:

  • Антена – надводна частина поплавця.
  • Корпус – середня частина поплавця, буває забезпечена кільцем.
  • Кіль – підводна частина, що надає поплавцю стійке положення на воді.
  • Кембрик – служить для закріплення на волосіні поплавця.

  Для річкової риболовлі

  В тихій воді без течії поплавок відчуває себе спокійно, але для риболовлі на річці, де завжди є (навіть якщо воно непомітно) поплавкам потрібна велика стійкість, але бажано без втрати інформативності. Тому їх роблять більш тонкими і широкими, порівняно з іншими, і з більш довгим кілем для стійкості. Розмір і товщина антени — не має ролі. Кріплення в цих поплавців подвійне, що дозволяє їм краще управляти. Використовуються вони для далекого заброса, або для проведення на далеку відстань.

  Для закидання далеко від берега

  Це досить важкі поплавці, призначені для риболовлі на далекій відстані від берега. Для здійснення далекого закидання ці поплавці ковзають по волосіні, які кріпляться, як правило, між стопорков. Що б більше погіршити поплавок, кіль його роблять металевим. Маркується цей вид найчастіше подвійним позначенням, наприклад 6+3 р.

  Для лову в стоячих водоймах

  Найчастіше це ставки або озера. Тут рибалки може чекати брижі і вітер, тому основна вимога маленька площа антени. Не менш важлива чутливість. Ці поплавці мають веретенообразную, витягнуту форму. Вони легко рухаються у воді, як вгору (ліг на воду) так само і в бік. На таких водоймах, при відсутності вітру і хвилі, підходять поплавці ігловідно форми. А при поганих погодних умовах підійде поплавок кулястої форми. Але якщо у вас немає бажання носити з собою величезний арсенал, візьміть на стоячу воду поплавок у формі краплі. Він і клювання вам точно покаже, і на вітер не зверне уваги.

  Для відлову невеликих видів риб

  Самі легкі і маленькі поплавці потрібні для відлову риб на малій глибині, і близько від берега. Це може бути, окунь, плотва та інші схожі види. Завдяки легкості поплавця, а відповідно грузил, принада опускається вільно і повільно, що привабливо для маленьких видів. Загальна вага вантажив тут становить 0,05 — 0, 85 р., тобто менше одного грама

  Для лову на живця

  У цих випадках головне завдання поплавця утримати живця на місці. Тому ці поплавці завжди важкі, і мають бочкоподібну форму. Кріпляться такі поплавці гумовими кільцями, або з допомогою стопорного сайту.

  Крім форми поплавці бувають з однією та двома точками кріплення. Закріплюються вони ковзаючим кріпленням або глухим. Відрізняються тільки наявністю додаткового кільця на тілі поплавця.

  Глухе кріплення – поплавок має фіксоване положення на волосіні (глибину), змінюється з зусиллям. Кріплення здійснюється за допомогою кільця на кілі і кембрика. При відсутності кільця, кембрик повинен бути заздалегідь нанизаний на волосінь.

  Ковзне кріплення – Поплавок вільно рухається по волосіні в межах обмежувачів.

  При правильному підборі ви не залишитеся без риби, ну а якщо зовсім не пощастить – не впадайте у відчай. Головне не перемога – головне участь.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  поплавок
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  14.05.2015
  1 751

  Прикормка для краснопірки своїми руками  25.05.2018
  180

  Як зловити залікового карася на поплавкову снасть  02.07.2018
  129

  Як правильно відвантажити поплавок  18.07.2018
  65

  Що таке водоналивной поплавок, і як ловити на таку снасть