Способы ловли

Іноді рибалка відбувається в дуже непростих умовах: в коряжниках, посеред тростяников, зарослих травою донних ямах і. т. п. І успіх такої рибалки цілком буде залежати від вірного підбору снастей і оснастки. Велику роль відіграють рибальські гачки. Багато рибалки в складних умовах лову використовують «офсетники».

Офсетні гачки. Цілі їх застосування

В народі такі елементи оснащення називають «офсетниками», але у цих гачків є і більш офіційна назва – «Offset Ноок», що позначає зміщений гачок для монтажу силіконових насадок та інших наживок, виготовлених з м’яких матеріалів. Модель відрізняється від інших побратимів тим, що його цівку по-особливому вигнуте. Це дозволяє надійно зафіксувати силіконову наживку, і не дає їй зісковзнути під час вчинення закидів.

Якої б модифікації або розміру не був би «офсетник», він має:

 • Подвійний Z-подібний вигин цівки, службовець для надійної фіксації приманки.
 • Жало, втоплена або, навпаки, торчащее з м’якого пластику насадки.
 • Як правило, такі моделі гачків використовуються з рознесеними оснащеннями типу: техаської, каролінського, дрот-шота, техніки використання відвідного повідця. Незвичайна конструкція «офсетника» надає принаді своєрідне ковзання в товщі води. Якщо ж до нього підвісити грузик з вушком і заводне кільце, то вийде пристосування для «джига». Таким чином, забезпечується динамічна рухливість наживки – особлива гра, приманивающая великих, трофейних риб.

  Незаперечною перевагою вигнутих гачків є можливість надійного закріплення зубців зубчастого моделей «силікону». Мінусом є ненадійність і швидкий розрив силіконових приманок у місцях їх проколу. Також вони можуть злітати з гачка або сповзати при різких далеких забросах.

  Критерії вибору «офсету»

  При підборі риболовних гачків обов’язково врахуйте декілька ключових моментів:

  • форму цівки;
  • розмір моделі;
  • жало і ступінь його заточування;
  • діаметр петлі;
  • діаметр дроту.

  Пам’ятка: не потрібно забувати, що часто в колекції моделей одного і того ж виробника, гачки однакового номери можуть відрізнятися.

  Способи фіксації насадок на гачку

  «Офсетник» володіє особливою формою цівки, і це дає можливість кріплення насадки за принципом «незацепляйки». Але при монтажі снасті слід враховувати різновид гачка:

  Є два види фіксації наживки. Один з них – класичний, або «техаський», другий – відкритий.

  У першому випадку нам знадобиться гачок з прямим загином. Наживку потрібно проколоти з торця і насадити на Z-подібний вигин цівки. Вістрі жала входить в «силікон» до самого кінця, але при цьому не виходить назовні. Так можна попередити зачепи снасті, і забезпечити максимальну фіксацію приманки.

  Робоча частина гачка повинна бути гострою, щоб:

  • насадка без проблем одягалася на гачок;
  • рибу можна було б надійно підсікти.

  Техаська оснащення застосовується для рознесені оснастки. Їх цілком успішно використовують для рибалки спиннингового лову хижаків типу судаков, окунів, щук, і. т. д.

  Для відкритого способу застосовуються моделі wide gap, у яких є спеціальний жолобок, що забезпечує щільну фіксацію наживки. Щільно притиснуте до нього кільце уберігає від усіляких зачепів за рослинність водойми.

  При варіанті оснащення з класичним джигом, гачок з’єднується з допомогою заводного кільця. Якщо отвір гачка занадто мало і не дозволяє зачепити колечко, то рибаку треба його модернізувати, відкусивши невеликий фрагмент плоскогубцями або кусачками.

  Гачки з напаянным грузиком використовують для лову на «ламану» приманку типу свимбейтов і джеркбейтов. Такі рибальські гачки не потребують додаткової відвантаження, і їх можна застосовувати для точкових закидів на невеликі відстані в гущу водної рослинності або в камышник.

  При відкритому монтажі насадка повинна якомога щільніше прилягати до жалу гачка для виключення зачепів. Але не потрібно занадто далеко ховати вістря в корпусі наживки, інакше при клюванні воно не зможе звільнитися, і ви не зможете підсікти рибу.

  Поради, що значно спрощують рибалку

 • Якщо ви вирушили ловити хижаків, використовуйте офсетні гачки №№ 3-5.
 • Щоб виловити багато судаков та окунів потрібно використовувати тонкі моделі «офсетников». Вони краще проколюють щелепи риби, і їх можна розігнути в разі «мертвих зачепів».
 • Для великих риб краще брати гачки, виготовлені з більш товстого, міцного матеріалу.
 • При лові на твістер, тулуб приманки краще не проколювати.
 • При виборі оснащення контролюйте, щоб гачок з наживкою відповідали один одному за розмірами.
 • Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  поради хижак
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  23.09.2017
  838

  Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней  25.03.2017
  769

  Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?  05.10.2015
  476

  Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.  18.03.2016
  449

  Як знайти хороший перспективний і уловисті місце для риболовлі  04.03.2016
  300

  Що робити, коли на фідер не клює?  21.01.2018
  240

  Корисні поради бувалих рибалок початківцям  09.07.2018
  218

  Марена — риба, яку краще обходити стороною  03.12.2017
  198

  Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання  07.06.2018
  132

  Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня  02.06.2018
  104

  Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду