Зимняя рыбалка

Багато рибалок не поспішають йти на лід. Прибувають під обід, з розстановкою ставлять намет, і несуть до місця лову кілограми свого рибальського скарбу. Сонце скоро сяде, і це буде сигналом до розвитку цікавих подій. У наметах починають загорятися вогні, і всі чекають виходу ляща і почала рибної ловлі.

З чого потрібно починати зимовий вихід на лід – так це з ретельної екіпіровки. Специфіка умов диктує так підібрати спорядження, щоб забезпечити рибаку зручність на весь час нічного полювання. Важлива в першу чергу відповідний одяг рибака. Більше всього підійде мембранний костюм, легкий, дихаючий, в якому буде тепло і зручно при морозах до -20. Із взуття черевики, не лише теплі, але щоб у них легко було пройти кілометри шляху по снігах водойми до місця лову.

Підготовка до нічної ловлі ляща починається з зручності на льоду

Основним атрибутом і знаковим предметом лову вночі є намет. Вона повинна бути місткою і широкою. Зараз випускаються хороші варіанти наметів-напівавтоматів, які ставляться лише за лічені хвилини. Висоту даху над головою потрібно підбирати так, щоб можна було встати на весь зріст. По периметру в ній передбачена спеціальна спідниця, що захищає приміщення від вітру і снігу. Для кріплення з товщею льоду добре підійдуть кілки з різьбленням. Потрібно також врахувати, що рибалка може мати постійний контакт з вогнем, бо матеріал для житла вибирають негорючий.

Звичайно потрібно поклопотатися про теплі. Вже відійшли в минуле примуси і свічки. На зміну їм з’явилися компактні пальника на газу з обігрівачами. Вони мають хороший потенціал – всередині намету можна знімати верхній одяг і в найсильніші морози.

Перебувати в положенні сидячи на риболовлі половину доби дуже нелегко. Тому для зручності потрібно мати стілець зі спинкою. Важкі габаритні моделі транспортувати незручно, хоча вони найбільш підходять для комфорту. В основному вибирають зазвичай маленькі похідні стільці. Щоб доставити рибальські снасті на місце лову, потрібні міцні санки, які зроблять легкої поклажу. На плечах адже нести куди важче.

Стратегія риболовлі

Насамперед намагаються правильно вибрати місце. Це головна умова. Основний орієнтир — це значна глибина. Наявність зимувальних ям, бровки, яка повинна бути без різких провалів на глибину. У таких місцях взимку тримається велика частина річкових мешканців. Крім того, прикормка не йде в бік. Особливості дна теж мають неабияке значення. Піщане, кам’янисте потрібно обійти стороною. Тому що взимку лящ шукає м’яке дно мулисте, де мешкає мотиль

Час лову

У денний час рибалка займається тим, що просвердлює від 5 до 10 лунок, занурює в них прикормку і перевіряє по черзі. Як і більша частина риби лящ найчастіше взимку активний менше, ніж влітку. Тому шукати його треба довше. Знайшовши таке місце, там і облаштовуються намети. За лунками спостерігають до появи ознак – незвичайна гра блешні, покльовка. Нерідко риба стоїть під лункою, але вдень приманку брати не хоче. Якщо вдасться зловити 2-3 рибки днем, то великий шанс на хорошу ловлю в нічний час. І тому біля цієї лунки свердлять ще дві.

Клювання зазвичай приходить з заходом, і може тривати всю ніч. Найчастішим є хвилеподібний клювання, тобто риба підпливає до ополонки, йде непоганий улов, а потім він на якийсь час зникає. Така риболовля залишає власника вудок практично без сну. Тому вирушати на неї краще з вірним напарником, який дозволить і подрімати, і не пропустити наступний клювання.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
зима лящ нічна рибалка
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш05.02.2017
267

Ловля окуня взимку з льоду. Корисні поради для успішної ловлі21.10.2017
240

Ловля лина восени на поплавкову вудку24.05.2018
171

Ловимо ляща на фідер навесні30.05.2018
151

Ловимо судака на спінінг вночі20.06.2018
80

Секрети нічної риболовлі06.07.2018
63

Які насадки воліє великий лящ31.03.2018
37

По щучому велінню… Ловля щуки в усі пори року26.06.2018
37

Як ловити на відвідний поводок15.07.2018
33

Вибір правильних снастей для лову лящів, і оснащення фідерних вудилищ