Советы

Осіння рибалка має свої характерні особливості. Якщо на початку осені на вулиці ще стоїть практично літня погода, то з настанням другого осіннього місяця все кардинально змінюється. Риба також відчуває зміни клімату, і реагує на це досить сильно.

З настанням холодів водойми змінюються: вода в них остигає, потихеньку відмирає водна рослинність, отже, вода стає прозорою і чистіше. Представники іхтіофауни стають обережнішими, адже тепер вони можуть бачити, що насувається небезпека. Це означає, що, якщо ви сподіваєтеся наловити багато риби, то вам буде потрібно стати для неї максимально непомітним. Природно, що і снасті варто підбирати як можна менш помітні.

Багато видів риб в жовтні починають готуватися до зимівлі, збиваються у зграї, і йдуть у більше глибокі місця водойм, ближче до придонним ямах, і природним укриттях. Якщо рибак виявить таку зграю, і вибере правильну техніку ужения, то без хорошого улову він навряд чи залишиться. Багато рибалок у жовтні змінюють поплавкову снасть на фідерне вудилище (кажуть, що воно більш ефективно працює в холодну пору року).

Рибам дуже подобаються теплі осінні дні, і вони користуються останньою можливістю погрітися, для чого піднімаються у верхні шари води. Це означає, що рибалці в такі дні потрібно обладнати точку лову на мілководдях або в місцях, куди потрапляють прямі сонячні промені.

Прикормлювати точку лову потрібно обов’язково, от тільки кількість кормової суміші бажано зменшити. Прикормочный склад повинен складатися в основному з органічних інгредієнтів, так як риби активно готуючись до зими «нагулюють жир». Ароматизаторами зловживати не слід (особливо в холодні дні). Вони не дадуть очікуваних результатів, тому, що в холодній воді у риб вже не такий гострий нюх.

Однією з найбільш ефективних снастей для жовтневої риболовлі вважається спінінг. Його використовують для лову осінніх хижаків, які переміщуються по акваторії в пошуках мирних риб. «Золотий» період для спінінгістів триває не так довго – до того моменту, поки не настане стабільно холодна погода. Саме тоді риби стають млявими, і вже мало на що реагують, тому потрібно постаратися використовувати цей час по максимуму.

Жовтнева рибалка не так комфортна, як річна, але якщо ви правильно до неї підготуєтеся, обладнаєте вибране місце, надягнете теплий одяг, то ніякі дощі і вітер вам будуть ні з чим.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
осінь рибалка
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:20.05.2015
7 424

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі19.05.2015
6 775

Календар рибалки або прогноз клювання риби24.05.2018
1 279

У Росії введуть податок на любительську рибалку23.09.2017
1 035

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней25.03.2017
778

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?16.05.2015
624

Що таке рибалка. Психологія риби09.07.2018
546

Марена — риба, яку краще обходити стороною24.06.2015
475

Поради і правила риболовлі на водоймі для початківців03.07.2018
228

Закон РФ про нормативи безоплатного вилову риби для приватних осіб22.05.2018
224

Ефективна коропова рибалка влітку