Объекты ловли

Карась – улюблений об’єкт лову переважної більшості рибалок. Його із задоволенням ловлять не тільки набирающиеся досвіду початківці, але й досвідчені фахівці, які присвятили риболовлі все своє життя. З весни і до кінця літа інтерес до цієї рибі не згасає, але з приходом осінньої прохолоди багато переключаються на інші види риб. І на це є вагомі причини. Восени карась стає примхливим і пасивним. У першій половині вересня це ще не так помітно, але коли справжнє тепло іде, його важко зацікавити навіть самої апетитною насадкою.

Зміни в поведінці карася восени

На початку осені вода у ставках, озерах і водосховищах ще тепла, тому карась веде себе точно так само, як в літні місяці. Він все ще тримається поблизу берега, шукаючи поживу в мулі і заростях прибережної рослинності. У цей період можна продовжувати успішно ловити його маховою вудкою з використанням літніх прикормок, але з невеликою зміною складу. Мова йде про солодких ароматичних речовинах, яких додавати тепер потрібно менше.

У жовтні температура помітно знижується, вночі на грунті з’являються перші заморозки, що істотно позначається на поведінці карася. Причому не на користь рибалок. Він поступово покидає прибережну зону і концентрується в більш глибоких місцях. Помічено, що першими йдуть великі особини, і якщо маленькі карасики ще якось ловляться на поплавкову вудку, то про спійманого з берега трофей мріяти вже не варто. Однак риболовля все ще може бути результативною, якщо уважно стежити за метеопрогнозами і правильно вибирати час. У середині осені досвідчені карасятники рекомендують виїжджати на водойма при тривалому потепління, в похмуру безвітряну погоду, за 2-3 дні до різкого зниження температури.

Кращі снасті при лові карася восени

Як вже було сказано, у міру похолодання сріблясті красені потихеньку відходять від берега, тому махова вудка стає малоефективною, а в окремих випадках і зовсім марною. Тепер основною «зброєю» рибалок стають фідерна і донна снасті. Оснащення на них повинна бути максимально делікатним, і в той же час досить міцною, щоб великий карась не зміг її порвати. Особливо важливу роль відіграє колір волосіні. Бажано підібрати волосінь такого кольору, який дозволить їй в буквальному сенсі злитися з дном, а якщо відповідного відтінку немає, тоді краще використовувати прозору. Гачки підбираються з урахуванням розмірів передбачуваного улову і застосовуваної наживки. Якщо взяти занадто маленькі гачки, насаджувати на них великого хробака або кілька опаришів буде досить проблематично.

Наживки і прикормка для карася восени

На відміну від теплого літа, коли в лові карася «рулять» всілякі мастырки, борошняні вироби і зернові, осіння ловля передбачає використання виключно тварин насадок. Їх вибір невеликий. Найчастіше це гнойові черв’яки, опариш, мотиль, а також їх комбінації – так звані бутерброди. Можна спробувати і інші, наприклад, короїда. Цілком можливо, що карасеві він буде дуже навіть до смаку. Однак практика показала, що наживки, здатної гідно конкурувати з першим трьома варіантами, поки ще не знайшлося.

Що стосується підгодовування, то вона повинна містити мінімальну кількість ароматизатора і поживних складових. Карася не можна насичувати, оскільки наївшись, він навряд чи зацікавиться наживкою. Присутність тварин компонентів, таких як рубаний черв’як або кормовий мотиль, обов’язково.

На закінчення хотілося б дати пораду рибалкам, які вже зібралися зачехлять карасьовим снасті і переходити на спиннинговую ловлю хижака. Не поспішайте, карась ще не спить і може піднести чудовий сюрприз – незабутню рибалку.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
карась осінь підгодовування снасті
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:20.05.2015
6 348

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі14.05.2015
1 751

Прикормка для краснопірки своїми руками14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2017
1 063

Коли починати ловити карася (гібриду) навесні?25.03.2016
901

Про те як зробити підгодовування для фідера своїми руками23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней31.08.2016
281

Соска на карася або ловля карася на соску. Конструктивні особливості25.03.2017
213

Весняна ловля карася у вікнах. Які вибрати насадки?03.12.2017
193

Найкращі інгредієнти для прикормочных складів – від приготування до використання25.05.2018
180

Як зловити залікового карася на поплавкову снасть