Способы ловли

Кожен день запаздывающей зими – це можливість зайвий раз пополювати на щуку по відкритій воді. Сьогодні ми розглянемо нюанси лову пізньоосінніх хижаків по відкритій воді на таких водоймах як кар’єри, невеликі озерця, канали торфовищ.

Ловля на кар’єрах

Літня ловля щуки на таких водоймах та ще задачка. Кілька простіше полювати на щуку восени. У цьому випадку непогані результати дає спиннинговая рибалка. До речі, кар’єри представляють інтерес шанувальникам інших видів річкової риби, що заходить сюди на зимівлю, якщо, звичайно, водойма з’єднаний з річкою.

Довідка: восени риба в кар’єрах риба займає придонні шари. Шукати кльові точки простіше джигом.

Опинившись на великому кар’єрі вперше, не так просто зорієнтуватися, і тому багато рибалки починають ловлю з микроджига в надії знайти окуня. І це правильна тактика: окунь проявляє себе активніше, поширений ширше. А якщо на приманку зазіхне щучка, можна переобладнати снасть і спробувати підібрати ключ до хищнице. У будь-якому випадку, риболовля на кар’єрах, особливо пошукова рибалка на незнайомому кар’єрі, передбачає облов широкої акваторії далекими закидами. Тому, в першу чергу, варто говорити про джиговой лову.

Краще всього в цьому випадку використовувати грузила-чебурашки з обтічними компактними приманками. І вже після того, як риба знайдена, можна запропонувати рибі силікон інших форм і конфігурації, але для активного пошуку найкраще підходить поролон, різні мухи і вабики. Ці приманки взагалі практично не парусят в польоті. До того ж їх особливо любить судак, який на річкових кар’єрах тримається весь рік, а в осінній період і зовсім займає панівні позиції.

Якщо вдалося зачепитися за судака і риба реагує на поролон, можна запропонувати клыкастому особливе частування. Однією з кращих приманок для судака є резина від Relax Turbo Twister. Головне достоїнство твістера цієї моделі – його особлива гра. За рахунок ребристого тіла, утворює своєрідну замкнену спіраль, приманка на проводці часто і дрібно тремтить всім тілом, створюючи судаковую вібрацію. На це розрахований і хвіст твістера – начебто невеликий за обсягом, але розташований поперек тіла і має компактний широкий ділянку, що нагадує ласту.

Якщо говорити про окуні, то відмінним варіантом для пошуку його на кар’єрах є імітація личинки бабки, змонтована на важкій (6-8 г) чебурашку. Ця приманка ловить окуня навіть коли просто лежить на дні, ледве помітно подрагивая, тому проводка може бути самою повільною. Найчастіше великий окунь взагалі відмовляється реагувати на що-небудь, крім неї! Порада: монтуйте цю приманку на офсетному гачку без заводного кільця, використовуючи або розбірну чебурашку.

Ловля на невеликих озерах

В такі водойми риба заходить тільки під час паводку. Багато рибалок навіть не дивляться в бік калюж, діаметр яких дорівнює 10 м при максимальній глибині 2 м. Вони думають, що в таких «блюдцях», розташованих уздовж річки, риба давно виловлена. Даремно. Практика показує, що тут часто можна зустріти дуже пристойну щуку. Причому до осені хижачка начисто виїдає все живе на такій невеликій акваторії і відчуває досить сильний дефіцит в їжі. Такі озера тому і здаються майже неживим на перший погляд, що ніякого малька там майже немає, так як його давно виловила щука. В одному такому озері може мешкати до 15-20 1,5-кілограмових хижачок.

Особливо багато «неляканого» хижака в невеликих водоймах, які знаходяться в межах великого міста або зовсім поруч з ним. Мені часто доводилося знаходити в шлунку спійманих в «блюдцях» щук не тільки жаб, але і досить великих мишей. Причому вже по холодній воді – в жовтні-листопаді, коли за всіма законами жанру щука перестає харчуватися з поверхні води. Мабуть, голод сильніше інстинктів.

Іноді дуже цікаво влаштувати ходову риболовлю, пересуваючись між кількома такими озерцями і експериментуючи з приманками. Тут до самої пізньої осені актуальні типово літні воблери типу «карась», середнього розміру минноу натуральних забарвлень і навіть глиссеры і лопперы. Проводити приманку слід повільно, облавливая в першу чергу уріз води і прилеглу до нього зону завширшки 2-4 м. Саме тут сконцентрована основна маса риби – адже на глибині ловити хижака вже нічого.

Зустрічається в «блюдцях» і окунь. Але, як правило, його там трохи і він досить великий. Ловиться він в таких місцях рідко. Ловити можна на вертушку, на дрібний силікон, але без будь-якої системи.

Слід зазначити, що в більшості місць, де нам доводиться ловити того або іншого хижака, його найчастіше набагато більше, ніж нам може здатися на перший погляд. Просто потрібно вірити в успіх і наполегливо експериментувати, домагаючись певного результату. І тоді водойма відкриється рибалці, і кожний наступний виїзд буде приносити все більше і більше задоволення.

Ловля на торфовищах

Облов таких водойм кілька складний захід. У той же час торфовища вважаються перспективними водоймами. Головне відшукати рибу на досить великий і дуже різноплановою акваторії. Зазвичай на торфовищах багато каналів, глибина яких коливається в межах двох-трьох метрів. Не можна не відзначити, що торфовища відрізняються насиченим кормовою базою для різних риб, що зайвий раз говорить про їхню перспективність.

Одна з особливостей риб, що мешкають в каналах торфовищ, – швидке зростання.

Пошук риби тут краще виробляти з човна, так як береги топкі, зарослі чагарником і очеретом. Денний улов щуки навіть недосвідченого рибалки на торфовищі може становити до півсотні невеликих примірників, що, погодьтеся, непоганий результат. Нескладно здогадатися, що там, де є дрібниця, буде і щось побільше.

На торфовищі головне не прогадати зі смаком, приманкою і варіантом її подачі.

Чергова особливість каналів торфовищ – чиста і прозора, рідше злегка чайного відтінку вода, що потрібно враховувати при виборі кольору приманки.

Порада: на незнайомому водоймищі, щоб не витрачати час на пошук оптимальної панелі приманок, дізнайтеся про уловистых кольорах у місцевих. Нерідко на торфовищах щука реагує тільки на приманки білого, перламутрового кольору з синім спинкою.

Багато на торфовищах залежить від тактики облова. Іноді слід використовувати компактні, добре літають воблери і робити упор на швидкий облов акваторії великої площі. Найкращий результат в процесі пошуку хижачки дають дрібні приманки, які ефективно працюють як на рівномірній проводці, так і при досить агресивному твичинге. Бувалі рибалки рекомендують воблер Cheerful 60 SP SR від Pontoon21. Цей воблер хороший тим, що на нього йде досить велика щука і навіть окунь. Звичайно, важкоатлети на таку приманку реагують дуже рідко, але це виправдовується універсальністю воблера. Після того, як буде знайдена стоянка риби розумним рішенням стане заміна Cheerful 60 SP SR на більш великі щучі моделі або більш дрібні для окуня.

Якщо на водоймі ефективна повільна проводка з тривалими паузами, не пропустіть можливість включити в асортимент приманок 13-грамовий плаваючий воблер-бокоплав. Така модель характеризується яскраво вираженою подвійною грою на рівномірній проводці і плавними, але виразними коливаннями на спливанні.

Пізньої осені на торфовищах особливо чітко виділяються періоди жора риби. При цьому зустрічаються дві тактики харчування щуки. Перша ґрунтується на коротких спалахах клювання, періодично выстреливающих на протязі всього дня. У другому випадку доводиться весь день чекати однією-єдиною спалаху, але вона триває зазвичай довше – близько години.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Окунь Щука, Судак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 106

Вплив погоди на клювання окуня27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней18.04.2017
574

Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.12.07.2016
320

Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!05.02.2017
267

Ловля окуня взимку з льоду. Корисні поради для успішної ловлі02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?30.05.2018
151

Ловимо судака на спінінг вночі