Объекты ловли

Лящ населяє майже всі водойми та річки, що впадають в моря. У пониззях річок існує перехідна форма, яка живе в солоній воді, а розмножується в прісній. Має високе тіло, лусочки за розміром менше, ніж у густери, всі плавці сірі. Дорослий лящ живиться личинками комах (особливо мотилем), дрібними молюсками, черв’яками, не нехтує і дрібним рак. Досягає довжини 50 см і більше, вага – понад 5 кг. В основному переважає лящ вагою 0,8-1,5 кг. За питомою вагою займає перше місце у промислових уловах. Промислові запаси його регулюються державними законами і правилами лову.

Зловити крупного ляща – мрія кожного рибалки. Як відомо, великі особини тримаються в глибоких ділянках водойм в уступах, затоках зі слабким протязі із замуленим дном, де зустрічається найбільше мотиля. Переміщається лящ переважно під час нерестового періоду і на зимівлю. На мілині, для харчування, виходить на світанку, пізно ввечері, в місячні ночі. Добре бере насадку з кінця травня по жовтень, а особливо після нересту, через півтора-два тижні. Дуже обережні, великі лящі рідко попадаються на поплавкову вудку, їх краще ловити донкою або кормаком. Вудилище для поплавковою вудки або спінінга вибирають міцне, але гнучке, волосінь під колір води товщиною 0,5 мм, поводок – 0,3 мм, гачки для літа № 8,5-10, взимку – № 7-8,5. Грузило на поплавкової вудки повинно бути легким, щоб гачок з наживкою легко проходив або м’яко звисав над дном.
У разі лову ляща спінінгом вибирають місце, де слабка течія. Там глибину звинувачують конусоподібну годівницю, з переміщеним на бік центром ваги, а до сітчастому дну її прикріплюють повідець з гачком і наживкою. Волосінь добре натягують на котушку, щоб не було вільних провисань. Далі у котушки її трохи послаблюють і беруть на вказівний палець руки, що б краще відчувати клювання риби, тим самим забезпечуючи своєчасну підсічку, але так робили раніше. Нині ж використовують більш сучасні сигналізатори поклевок, від простих до електронних. Кращими принадами на ляща вважають пареный м’який горох, пшеницю, пшоняну і перлову каші, скатані в кульки, варену картоплю, кульки з білого тіста і хліба (всі їх удобрюють ароматичною олією), опариша, червоного перегнойного і дощового черв.

Щоб забезпечити собі улов, заздалегідь закладають прикорм в декількох місцях, підібраних для лову. Використовують у цьому випадку компоненти наживок рослинного походження, подрібнюючи їх і замішуючи з гноєм або глиною, з яких роблять кулі і опускають на дно. Під час самої ловлі на дно опускають тимчасову годівницю з чистою приманкою. Враховуючи, що лящ риба зграєва, можна розраховувати, після упіймання першого ляща і на його побратимів. Підсікати ляща треба сильно, утримуючи весь час на натягнутій волосіні. Якщо ловля проходить без поплавця, підсікають тоді, коли лящ НЕ смикає, а починає тягнути напористо, з силою. Взимку лящ бере насадку з добре розпарених гороху, кистей мотиля, червоного черв’яка і то тільки під час відлиг.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
як ловити
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш29.03.2017
1 091

Особливості ловлі лина. Коли клює, і де клює?18.08.2016
775

Як і на що влітку ловити ляща, карася, коропа і плотву?29.01.2017
529

Ловля на гумку — забута річна снасть. Переваги і як ловити13.07.2016
338

Ловля річкового лосося. Способи лову та приманки12.07.2016
312

Ловимо сома. Коли ловити, на що ловити і де ловити?06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?21.07.2016
136

Тонкощі рибного лову бичка на вудку з човна. Поради07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня