Способы ловли

Назва «штучна мушка» збірний термін, що позначає ціле безліч різноманітних видів штучних приманок, пов’язаних з різних матеріалів на риболовні гачки. Розрізняють мушки, які тримаються на поверхні води (їх закидають за допомогою плаваючого нахлыстового і тонкого шнура повідця), і мушки, пливуть або подтягиваемые під водою.

На останні можна ловити і з плаваючим, і з потопаючим нахлыстовым шнуром, а також з плаваючим шнуром з потопаючим кінцем. Відповідно, штучні мушки поділяються на плаваючі (сухі) мушки, потопаючі (“мокрі”) мушки, німфи (або личинки), “бактэйлы” (мушки з вовни), стримери (сюди можна віднести і тарнуновые мушки, що застосовуються в морському нахлысте) і лососеві мушки (на них ловлять як на стримери, але виготовляти їх у відповідності з класичними правилами набагато складніше). Отже, рибалка має можливість вибору з безлічі різних штучних мушок. І якщо навіть досвідчені нахлыстовики говорять про його труднощі, то початківця він напевно приведе в замішання.

Але в той же час нічого надскладного тут немає, адже вибір типу мушки плаваюча, потопаюча, німфа або стример в першу чергу залежить від того, бере риба їжу, тобто мух або наземних комах на зразок коників і т. п. з поверхні води чи ні. Якщо так, то, звичайно ж, слід без сумнівів брати плаваючу мушку. Але варто спробувати застосувати її і в тому випадку, коли є можливість докинути до видимої оком риби (тут перевага дають поляризаційні окуляри), або коли на берегах є кущі або дерева, з яких на поверхню води то і справа надають комахи корм для риби.

У таких місцях ловля можлива і при яскравому сонці, якщо від кущів або дерев на воду лягає тінь. Нерідко там стоїть гарна риба. Якщо ж спроба ловити на плаваючу мушку виявиться невдалою, можна перейти на німфу або стример. Для ловлі на німфу краще використовувати або плаваючий шнур з довгим повідком (2,30 – 3,20 метра), або потопаюча шнур з коротким повідком. Коротким для того, щоб потопаючий шнур швидше захоплював за собою німфу на глибину. На довгому повідку німфа байдуже, обважніла чи ні піднімалася вгору і не досягала б тієї глибини, на якій знаходиться на хлыстовый шнур.

Крім того, при підтягуванні німфи потопаючий шнур виробляє під водою менше шуму, ніж змінний. Тому, наприклад, у запруде з повільним перебігом ви зможете ловити дуже глибоко лише в тому випадку, якщо поводок буде довгим. Плаваючий ж шнур при підтягуванні викликає хвилювання на поверхні води, яке в даному випадку може злякати рибу. Використанням потопаючого шнура на німфу можна ловити як спускаючи її за течією, так і підтягувати проти нього.

Реакція риби на подтягиваемую повільно або швидко німфу полягає в тому, що вона слід за приманкою і нападає на неї ззаду Причому рибу не лякає ні мала довжина, ні порівняно великий діаметр повідця, який в цьому випадку можна бути п товстішим, ніж при лові з плаваючим шнуром і повідцем. Якщо і німфа дає гарні результати, можна за допомогою стример на потопаючому шнурі, коли рівень води високий і вона каламутна.

Сухі мушки

Звернемося тепер до “сухої” мушці. Вона повинна добре плавати. Цю обставину слід враховувати. Серед сухих мушок, наявних у продажу, трапляються такі, плавучість яких не особливо велика. Це пов’язано з тим, що частина старих стандартних зразків мушок веде свій родовід ще тих часів, коли використовувалися для їх виготовлення матеріали не завжди були водовідштовхувальними. Сьогодні існує велика кількість матеріалів, які можуть бути використані в якості тіла мушки і є навіть такі, які можуть зробити мушку плавучої наприклад, шерсть. полисслон і т. д.

Полисслон застосовують для виготовлення тіла “мурах” ((“Red Ant”. “Black Ant” (ручейники з нолиеелона з додаванням вовни козулі| “Running Caddis”, а також для всіляких жуков (“Foam Beetle” поденок і т. д. Однак найважливішими елементами хорошою плаваючою мушки є жорсткий йоржик з півнячих пір’я і легкий гачок. Водооталкивающий матеріал крил також допомагає поліпшити плавучість мушки.

Років тридцять тому у нас чаші не хто не використовував підняті вгору крила з різних сегментів пір’я. Вив відомий англійський варіант закріплення крил “winded forward”. Тобто спрямовані під кутом вперед до колечка гачка. Однак він у нас не прижився.
Сучасна форма крил це крила з кінчиків пір’я, спрямовані вгору або в сторони. Матеріалів для них безліч, а фахівці знаходять нові і нові. Але існує дуже багато плаваючих мушок без крил, тільки одним йоржиком. При їх виготовленні відпадає необхідність прив’язування крил, і тим самим економиться час.

Однак це не єдина причина того, що приватні виробники не прив’язують крил. Мені відомі і такі, хто не може правильно прив’язати крила з сегментів пера лінії качки і з-за цього воліє робити мушки з йоржиком. Але і тут вже знайдений вихід. З’явилися заздалегідь приготовані крила з штучного матеріалу що залишається тільки вирізати і прив’язати.

Старе покоління виробників мушок з крилами потихеньку йде. Лише небагато цікавляться сьогодні такими дрібницями. Та й навіщо, якщо мушка без крил теж годиться.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
мушки насадки
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:17.06.2018
101

Супер уловиста снасть з пружиною на карася15.06.2018
78

Супер ефективна приманка для коропа — картопля22.06.2018
76

Насадки та наживки, які так любить карась14.06.2018
76

Королі насадок, які так любить карась!14.06.2018
54

Як ловити на пінопласт?13.07.2018
47

Черв’яки — найкращий делікатес для будь-якої риби01.08.2018
42

Можна зловити рибу на сир25.06.2018
36

Як зловити окуня на живця. Підготовка снастей. Вибір живця. Де ловити27.07.2018
26

Як поліпшити робочі властивості опариша. Ароматизація