Мушки для риболовлі

0
3

Способы ловли

Назва «штучна мушка» збірний термін, що позначає ціле безліч різноманітних видів штучних приманок, пов’язаних з різних матеріалів на риболовні гачки. Розрізняють мушки, які тримаються на поверхні води (їх закидають за допомогою плаваючого нахлыстового і тонкого шнура повідця), і мушки, пливуть або подтягиваемые під водою.

На останні можна ловити і з плаваючим, і з потопаючим нахлыстовым шнуром, а також з плаваючим шнуром з потопаючим кінцем. Відповідно, штучні мушки поділяються на плаваючі (сухі) мушки, потопаючі («мокрі») мушки, німфи (або личинки), «бактэйлы» (мушки з вовни), стримери (сюди можна віднести і тарнуновые мушки, що застосовуються в морському нахлысте) і лососеві мушки (на них ловлять як на стримери, але виготовляти їх у відповідності з класичними правилами набагато складніше). Отже, рибалка має можливість вибору з безлічі різних штучних мушок. І якщо навіть досвідчені нахлыстовики говорять про його труднощі, то початківця він напевно приведе в замішання.

Але в той же час нічого надскладного тут немає, адже вибір типу мушки плаваюча, потопаюча, німфа або стример в першу чергу залежить від того, бере риба їжу, тобто мух або наземних комах на зразок коників і т. п. з поверхні води чи ні. Якщо так, то, звичайно ж, слід без сумнівів брати плаваючу мушку. Але варто спробувати застосувати її і в тому випадку, коли є можливість докинути до видимої оком риби (тут перевага дають поляризаційні окуляри), або коли на берегах є кущі або дерева, з яких на поверхню води то і справа надають комахи корм для риби.

У таких місцях ловля можлива і при яскравому сонці, якщо від кущів або дерев на воду лягає тінь. Нерідко там стоїть гарна риба. Якщо ж спроба ловити на плаваючу мушку виявиться невдалою, можна перейти на німфу або стример. Для ловлі на німфу краще використовувати або плаваючий шнур з довгим повідком (2,30 – 3,20 метра), або потопаюча шнур з коротким повідком. Коротким для того, щоб потопаючий шнур швидше захоплював за собою німфу на глибину. На довгому повідку німфа байдуже, обважніла чи ні піднімалася вгору і не досягала б тієї глибини, на якій знаходиться на хлыстовый шнур.

Крім того, при підтягуванні німфи потопаючий шнур виробляє під водою менше шуму, ніж змінний. Тому, наприклад, у запруде з повільним перебігом ви зможете ловити дуже глибоко лише в тому випадку, якщо поводок буде довгим. Плаваючий ж шнур при підтягуванні викликає хвилювання на поверхні води, яке в даному випадку може злякати рибу. Використанням потопаючого шнура на німфу можна ловити як спускаючи її за течією, так і підтягувати проти нього.

Реакція риби на подтягиваемую повільно або швидко німфу полягає в тому, що вона слід за приманкою і нападає на неї ззаду Причому рибу не лякає ні мала довжина, ні порівняно великий діаметр повідця, який в цьому випадку можна бути п товстішим, ніж при лові з плаваючим шнуром і повідцем. Якщо і німфа дає гарні результати, можна за допомогою стример на потопаючому шнурі, коли рівень води високий і вона каламутна.

Сухі мушки

Звернемося тепер до «сухої» мушці. Вона повинна добре плавати. Цю обставину слід враховувати. Серед сухих мушок, наявних у продажу, трапляються такі, плавучість яких не особливо велика. Це пов’язано з тим, що частина старих стандартних зразків мушок веде свій родовід ще тих часів, коли використовувалися для їх виготовлення матеріали не завжди були водовідштовхувальними. Сьогодні існує велика кількість матеріалів, які можуть бути використані в якості тіла мушки і є навіть такі, які можуть зробити мушку плавучої наприклад, шерсть. полисслон і т. д.

Полисслон застосовують для виготовлення тіла «мурах» ((«Red Ant». «Black Ant» (ручейники з нолиеелона з додаванням вовни козулі| «Running Caddis», а також для всіляких жуков («Foam Beetle» поденок і т. д. Однак найважливішими елементами хорошою плаваючою мушки є жорсткий йоржик з півнячих пір’я і легкий гачок. Водооталкивающий матеріал крил також допомагає поліпшити плавучість мушки.

Років тридцять тому у нас чаші не хто не використовував підняті вгору крила з різних сегментів пір’я. Вив відомий англійський варіант закріплення крил «winded forward». Тобто спрямовані під кутом вперед до колечка гачка. Однак він у нас не прижився.
Сучасна форма крил це крила з кінчиків пір’я, спрямовані вгору або в сторони. Матеріалів для них безліч, а фахівці знаходять нові і нові. Але існує дуже багато плаваючих мушок без крил, тільки одним йоржиком. При їх виготовленні відпадає необхідність прив’язування крил, і тим самим економиться час.

Однак це не єдина причина того, що приватні виробники не прив’язують крил. Мені відомі і такі, хто не може правильно прив’язати крила з сегментів пера лінії качки і з-за цього воліє робити мушки з йоржиком. Але і тут вже знайдений вихід. З’явилися заздалегідь приготовані крила з штучного матеріалу що залишається тільки вирізати і прив’язати.

Старе покоління виробників мушок з крилами потихеньку йде. Лише небагато цікавляться сьогодні такими дрібницями. Та й навіщо, якщо мушка без крил теж годиться.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
мушки насадки
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:17.06.2018
101

Супер уловиста снасть з пружиною на карася15.06.2018
78

Супер ефективна приманка для коропа — картопля22.06.2018
76

Насадки та наживки, які так любить карась14.06.2018
76

Королі насадок, які так любить карась!14.06.2018
54

Як ловити на пінопласт?13.07.2018
47

Черв’яки — найкращий делікатес для будь-якої риби01.08.2018
42

Можна зловити рибу на сир25.06.2018
36

Як зловити окуня на живця. Підготовка снастей. Вибір живця. Де ловити27.07.2018
26

Як поліпшити робочі властивості опариша. Ароматизація

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here