Способы ловли

Ще з незапам’ятних часів люди ловили стерлядь, адже вона вважалася і вважається смачною рибою з тих, які мешкають у російських водоймах. У чечуги (так її називають деякі рибалки), є одна унікальна якість — в її організмі немає паразитів. Саме це і робить рибу з загону осетрових бажаним трофеєм.

Місця проживання стерляді

В основному, риба зустрічається в середніх і північних широтах. Хоч стерлядь і морська риба, але на нерест вона запливає в річки, які з’єднуються з морем. Риба зустрічається і ловиться в морях:

 • Чорному.
 • Каспійському.
 • Азовському.
 • Білому.
 • Балтійському.
 • Разом з тим, чечугу можна зустріти на просторах Волги, Іртиші, на Обі, Єнісеї, в Кубані, і ще деяких, так званих «стерляжьих» річках.

  Які місця воліє стерлядь

  Для того, щоб гарантовано ловити цю рибу, потрібно вибрати правильне місце, що не так-то й просто. Ці місця передаються по секрету від одного рибака до іншого, а іноді, навіть продаються.

  Помічено, що риби вибирають для себе місця на річках з сильною течією, або стоять в рукавах (протоках). В залежності від стану погоди, рівня води на конкретній річці, часу доби, та інших факторів, чичуга може клювати в різних місцях водойми.

  Якщо лов відбувається в необловленном вами місці, то знайдіть довгу мілину, і починайте ловити на ній. Перспективним місцем риболовлі є яма у водоймі, вихід з неї і мілини.

  Знайте, що стерлядь годується протягом дня кілька разів, і її можна ловити практично цілодобово. Як ви знаєте, ночами рибу ловити заборонено, тому поговоримо про лов в решту часу доби, адже і в ці години вона ловиться непогано.

  У водопілля риба стоїть в тиховодних затончиках, але зловити її на любительську снасть не представляється можливим. Стерлядь воліє місця на кордоні швидкої та спокійної води — там вона шукає корм. Особливо гарні такі місця в літню пору. В осінній період чичуга йде в ями, і практично їх не покидає.

  Як правило, при лові на ямах використовують два варіанти лову: або ловлять в самих ямах, або на невеликій відстані від лінії берега. Вдень стерлядь курсує по фарватеру річки, і рибаку потрібно постаратися визначити таке місце, щоб улов був хорошим. Зробити це не так складно: він знаходиться в тому місці, де спостерігається найбільш сильна течія.

  Коли ви робите занедбаність на фарватер, врахуйте, що снасть повинна опинитися за фарватером як мінімум, на 15-20 метрів, а грузило повинно бути важким.

  Трапляється, що чечуга вранці виходить за кормом на мілини, і там її також можна вудити, але для цього потрібно закидати снасть як можна точніше. Справа в тому, що риба відпливає від берега принаймні на п’ятдесят метрів. Можна визначити де знаходиться стерлядь на слух і візуально.

  Один з найдієвіших способів — запитати ради у місцевих жителів. Ці люди точно знають, коли і де буде ловитися стерлядь. Якщо ви «розкололи» кого-небудь, то хороший улов вам гарантований. У разі, коли рибалка на облюбованому місці довго не приносить результат, то можна сміливо міняти дислокацію.

  Вплив рівня води на улов

  Працює правило: чим вище рівень води і більш стоїть спекотна погода, тим ближче до берега варто стерлядь. Спекотними літніми днями рибу можна непогано ловити на відстані 15-25 метрів від лінії берега. Коли вода падає, чечуга все далі відходить від мілин і іде на ями. Так відбувається зазвичай восени.

  До речі, в період падіння вод у водоймах у стерляді кінчається посленерестовый голод, а це означає, що риба скочується у пониззя річок, у верхній частині річок залишаються лише осілі особини. З початком зими чичуга остаточно зупиняється на зимівлю, тому залишає річкові притоки, і пливе до великих річках, морях. Це означає, що чим більша річка, тим більша ймовірність хорошого улову.

  З настанням холодів стерляжьи зграї облюбовують великі і глибокі зимувальні ями, де і вкладаються спати. Втім, і взимку рибу все-таки можна зловити, але клює вона набагато гірше. У цей період чичуга практично нічого не їсть, і не реагує на приманку. Ловлять її тільки мережами та самоловами браконьєри.

  Рекомендація: при відлові цієї важливої і цінної риби при собі обов’язково потрібно мати рибальську ліцензію. Досвідчені рибалки скуповують всі квоти, тому вам варто поквапитися.
  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  осетер стерлядь
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber