Способы ловли

Російські водойми славляться багатою іхтіофауни. Там мешкає безліч мирних білих риб, зустрічаються хижаки, але є, крім інших, і риби, з якими краще звертатися дуже акуратно, адже потрібно знати, як їх приготувати. До них відноситься вусань – типовий представник коропових. Нижче буде сказано кілька слів про його спосіб життя, особливості, харчуванні.

Назви і ареал проживання

Вусані мешкають, в основному, в Чорному, Балтійському, Каспійському і Атлантичному морях, зустрічається також і на території Білорусі, в Німані, на Кубані. Мешкають у прилеглих місцевостях народності дали цій рибі свої, народні назви. Білоруси кличуть вусаня мароном, а на Дніпрі – марена. Німанська рибалки називають великих екземплярів келбами, а дріб’язок – чечетками.

Марена – риба прісноводна, мешкає у швидких річках, де віддає перевагу знаходиться поблизу дна або в донних ямах і норах поруч з пологий (спускається під невеликим ухилом, не крутими) берегами. Живиться невеликими порціями.

Ворога потрібно знати в обличчя!

Зовнішність цих риб схожа з звичайними пічкурами, але, природно, вони набагато перевершують їх в розмірах і вазі. Бували випадки, коли рибалки витягали справжніх богатирів більше 10 кілограмів ваги і завдовжки понад 75 сантиметрів. Тіло вусанів трохи видовжене, і чимось нагадує торпеду.

Забарвлення спини у них зеленого кольору з різними варіаціями (від світлих до темних тонів). Живіт світлий, лінії боків виражені. Характерною особливістю зовнішнього вигляду вусачів є насичений рожевий колір його плавників. Луска дрібна і срібляста. На голові миронов розташовані дві пари вусів — вони допомагають у виявленні їжі. Очі невеликі, потовщені губи — вони оберігають від травм, яких риба може отримати, обстежуючи закоряжені місця або переміщаючись по гравійної дну.

Самці вусанів меншого зростання ніж самки, але дозрівають швидше. Термін життя може скласти до двадцяти років. Самець дорослішає на третьому році життя, коли досягає зростання 15 сантиметрів і більш, а самка стає статевозрілої при зростанні від 22 сантиметрів.

Нерест цієї риби починається в травні і триває в червні. Саме тоді марен активно переміщується вгору за течією річки, в пошуках чистої води. Коли температура води стабільно тримається в районі від 11 до 15 градусів самка починає метати ікру (її кількість може доходити до 45 000 ікринок) на піщаний чи гальковий грунт.

Ікрометання проходить кількома партіями. На думку більшості рибалок, ікра вусанів отруйна, і їсти її, як і м’ясо риби небажано. Виникає питання, чому? Справа в тому, що при ікрометання самка оберігає ікру від поїдання іншими рибами, оточуючи її отруйними речовинами, щоб вижило максимально можлива кількість дитинчат. Тому при лові вусаня краще дотримуватися правила: «зловив — відпусти»! Тим більше що популяція цього виду під загрозою.

Смакові переваги

Риба виходить на пошук їжі вночі або рано вранці, так як не любить прямого сонячного світла. В якості їжі вона вибирає молюсків, ракоподібних, червів, але не відмовиться і від личинок комах. Вусань дуже любить ласувати ікринками інших риб. Коли проходить розлив річок, вусанів можна зустріти на мілкій воді, а на береги заплавних лук меронов залучають останки тварин, і рослини. У літні дні їх часто можна зустріти поруч з піщаними обмілинами.

Як ловити маренов

Якщо ви зібралися ловити маренов, то врахуйте, що ефективніше працюватимуть невеликі насадки. В якості насадок і наживок багатьма рибалками використовуються: рачки, п’явки, черв’яки, слимаки, дрібні рибки, загустевшая кров, бойли, варену картоплю, макуха, і навіть м’які сорти сиру. До речі, хробаків можна брати як гнойових, так і земляних. Вусані люблять, щоб місця лову були підгодовані, але, щоб правильно це зробити, краще проконсультуватися з місцевими рибалками, і вивчити конкретний водойму.

Спиннинговый лов вусаня

Ловити цю рибу можна кількома способами, але одним з перспективних видів лову є ужение спінінгом. Правда, для того, щоб полювання принесла хороший результат, потрібно врахувати деякі фізіологічні особливості цієї риби. Вудлище слід підбирати досить міцне, блешні-вертелки і невеликих розмірів. Завданням таких блешень є імітація поведінки маленьких придонних риб, за якими полює вусань. На вудку ставте безынерционную котушку, грузило ж використовується звичайне, стаціонарне. Повідці обладнайте кількома гачками.

Проводка повинна здійснюватися над дном водойми. Коли відбувається клювання, вусань проявляє велику активність і різко смикає за снасть, тому зловити його дуже навіть непросто (особливо не володіючи належним досвідом лову). При виведенні риби не рекомендується послаблювати натяг волосіні, інакше риба просто зірветься або сховається за камінь або корч. При лові на спиннинговую снасть спочатку облавливайте перспективні місця, а вже потім використовуйте закиди.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
рибалка спінінг хижак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:19.05.2015
6 771

Календар рибалки або прогноз клювання риби20.05.2015
6 340

Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі24.05.2018
1 134

У Росії введуть податок на любительську рибалку25.03.2017
768

Клювання ранньою весною. Яка риба ловиться навесні?16.05.2015
624

Що таке рибалка. Психологія риби17.12.2017
465

Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.24.06.2015
402

Поради і правила риболовлі на водоймі для початківців02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?22.05.2018
199

Ефективна коропова рибалка влітку