Способы ловли

З приходом осені перші справжні дощі, нічна прохолода і дмуть вітри з півночі охолоджують верхні шари води. Тепер вона стає однорідною, температура і на поверхні, і у самого дна приблизно однакова – до 15°С. Те ж саме і з киснем.

Ці зміни відбиваються на поведінці підводних мешканців. Оскільки умови стали всюди однаковими, рибі більше не потрібно шукати сприятливі місця, і вона розподіляється по всій водоймі. Навіть зграйна уклейка вже не збивається в численні групи і пливе, куди захоче.

Як же веде себе сама грізна хижачка – щука?

У спекотний літній період щука воліє лежати на глибині ближче до холодних ключів і джерел, і лише час від часу виходить на полювання. В кінці літа вода починає потихеньку остигати, досягаючи оптимальної для неї температури до кінця вересня. Саме в цей момент спостерігається різкий сплеск активності. Передчуваючи наближення довгої зими, хижачка починає посилено харчуватися, щоб запастися енергією до наступного сезону. Вона невпинно борознить водні простори, захоплюючи будь-яку живність, яка трапляється на шляху: від мініатюрної п’явки до великої жаби. Що вже говорити про дрібній рибі. Навіть велика солідна щука, немов якийсь окунь, починає жваво ганяти малька, голосно хлюпая і вистрибуючи з води. Рибалки чекали на це цілих три місяці, і тепер натішитися не можуть. Нарешті стартував осінній жор щуки – найбільш інтенсивний і тривалий!

Ловля щуки восени на спінінга

У першій половині осені щуку можна ловити де завгодно, причому будь-яким способом і на будь-яку приманку. Вона з жадібністю накидається і на маленьку силіконову рибку, і на велику колебалку. За великим рахунком в цей час ні глибина, ані швидкість проводки на результат особливо не впливають, але на різних водоймах переваги хижачки можуть трохи відрізнятися. На одному вона краще ловиться на воблер, на іншому відмінно бере на обертову блешню. Крім того у кожного спінінгіста є набір улюблених принад, якими він володіє досконало і застосовує їх найчастіше. Тому давати конкретну пораду щодо того, чим спокусити щуку, немає сенсу.

Що стосується лову на живця, то восени вона неактуальна. Чому? Причин кілька: зловити його в цю пору року досить важко, в холодній воді він занадто пасивний, куди закидати незрозуміло, так як осіння щука на місці не стоїть. Улов не виправдає витраченого часу. Хижачка буде довго шукати маленьку «застиглу» рибку, а адже за цей час можна обловити блешнею велику територію і отримати задоволення від затримання декількох залікових щук.

З приходом листопада ситуація кардинально змінюється. Охолоджена до 8-10° вода змушує мирну рибу збиватися в косяки і підшукувати підходящу яму для зимівлі. Щука може супроводжувати таку групу, але тепер вона вже не така активна. Сита і задоволена вона входить в стан напівсну, і тільки зрідка прокидається, щоб проковтнути пару рибок. У великих річках і великих глибоких озерах ловити сонну хижачку – заняття безперспективне.

Зате на обмілілих заплавних водоймах картина зовсім протилежна. У таких ставках і болотцах до кінця осені залишаються лише великі сильні екземпляри, з’їли за два попередніх місяці всю риб’ячий дріб’язок, включаючи своїх одноплемінників меншого розміру.

Вони все ще голодні, тому жадібно хапають будь-яку приманку: від яскравого спиннербейта до шматки іржавого заліза. Тут за один день можна наловити більше щук, ніж за весь сезон.

Так що, шановні любителі спиннинговой лову, готуйте снасті. Вас чекає незабутня ловля щуки восени на спінінг!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
осінь Щука
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:23.09.2017
803

Як ловити щуку пізньої осені. Нюанси лову щуки предзимней26.03.2017
466

Як зловити щуку на спінінг навесні?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.12.07.2016
320

Жерлица (рогулька) для лову щуки своїми руками, або щучий жах!02.10.2017
223

Який вибрати спінінг для лову щуки?07.02.2016
121

Щука та способи лову. Корисні поради з ловлі щуки19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках02.06.2018
91

Кілька щукових особливостей, або як хижачка реагує на погоду13.05.2015
80

Зимова ловля на балансир01.09.2016
78

Особливості ловлі карася в осінній період. Снасті, наживки, прикормки