Зимняя рыбалка

Ловля окуня на блешню в зимовий період дуже успішна в початку сезону. Найефективнішою риболовлею любителі хваляться по першому льоду. Ще добре бере на блешню смугастий окунь і в середині зими. Ранньою весною багато любителі зимової риболовлі не користуються блешнею, а віддають перевагу мормишки. Інші ловлять на блешню, не беручи до уваги поведінку окуня.

Успішне ужение окунів по першому і останньому льоду вертикальної снастю можна спрогнозувати, адже навіть професійні рибалки часто залишаються з порожніми руками. По весняному льоду поведінка смугастого непостійне (нестабільне), тобто воно під час доби може змінюватися не раз. Існують дні, в які окунь плаває великими зграями, у тому числі трофейні горбачі. А на неглибокому дні окунь активно годується, нападаючи на будь-які приманки. Мають місце випадки, що рибаку треба походити, щоб знайти стоянки смугастого. Часто ще потрібно весь накопичений рибальський досвід, щоб перепробувати велика кількість блешень, і швидко знайти потрібну приманку.

На що клює окунь взимку з льоду?

Непередбачувана поведінка смугастого окуня та ігнорування найрезультативніших блешень виправдовується тим, що у хижака під кінець зими черевце наповнений гарним об’ємом ікринок. Внаслідок цього, окунь намагається нападати на ту здобич, яку він без праці проковтне. Ще потрібно знати, що цьому хижакові, в такому випадку, важкувато наздоганяти вчасну видобуток, і смугастий часто вибирає слабку, менш швидку рибку або навіть харчується донними безхребетними.

Ефективна ловля смугастого хижака по останньому льоду на вертикальну снасть не можлива на деяких водоймах. Бажано для лову приїжджати на місця: водосховища або широкі річки. Рибалити на таких водоймах ефективно не тільки з-за великого горбача: найбільш підходящі кисневі умови і їжа для риб на широких водоймах краще, а значить і окуня вистачить усім. Внаслідок усього цього, харчова конкуренція не зменшується протягом всього року. Ще такі водойми не сильно запресовані, і окунь мало розбірливий до використовуваних стрімких блеснам.

Як знайти місце клювання окуня?

По останньому льоду головною метою рибака є знайти рибу, яка хоча б трохи бере на ці приманки. По першому льоду виконати це важко тому, що окунь часто збирається в локальних зонах. Значить набагато краще приїжджати на риболовлю групою. Таким чином виявити рибу набагато простіше, тому що є можливість розділятися. А виявивши окуня, всі рибалки можуть використовувати різні приманки, поки не знайдеться потрібна блешня і її подача. А потім вже всі рибалки можуть ефективно ловити рибу до якої спільним зусиллями було знайдено підхід.

Буває по останньому льоду смугастий хижак може спливати на поверхню води. Така поведінка риби потрібно брати до уваги, коли в рибних зонах під час вудіння не виходить зробити хоча б невеликий контакт смугастого з приманкою. Трапляється, що, вийнявши приманку на половину, тут же відбувається клювання, причому більш агресивний. Хочеться підкреслити, що часто в пів води плаває активний окунь, тоді як на дні по останньому льоду зазвичай стоїть тільки неактивний хижак, якого потім треба завести, знаходячи потрібну проводку приманки.

Різні всілякі способи подачі стрімких блешень можуть розрізнятися між собою. Вони взаємопов’язані з приманкою, волосінню, глибиною водойми, поведінкою риби і навіть з погодними умовами. Найчастіше рибаку треба розгойдувати лунку, змінюючи гру приманки для більш гарного результату.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
зима Окунь
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 106

Вплив погоди на клювання окуня27.03.2017
830

Як ловити окуня навесні? Звички окуня в цей час року18.04.2017
574

Як вибрати колір приманки для ловлі окуня?05.10.2015
464

Як підібрати приманку для спиннинговой лову. 10 порад.06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?07.09.2016
142

Базова інформація про окуня. Середовище проживання. Нерест. Ловля19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках07.06.2018
118

Експерти дають 10 порад, як успішно ловити окуня13.05.2015
80

Зимова ловля на балансир02.12.2016
74

Підготовка до нічної ловлі ляща взимку в ополонці