Способы ловли

Нічна спиннинговая рибалка на судака — справа нелегка. Далеко не кожен рибалка, навіть володіє неабияким запасом знань, зважиться на таке. Що говорити про початківців спиннингистах.

Інформація про подібному напрямку лову або повністю відсутня, або її дуже мало. Нічна судачья рибалка можлива не на кожній водоймі, для цього потрібно дотримати певні умови. У цій статті буде розказано про звички судака, його переваги в їжі, особливості поведінки.

Як веде себе судак

Ця риба вважається справжнім зграєвим хижаком. Після заходу судак починає активно переміщатися по водоймі, полюючи за дрібними рибками. Найбільш ефективний лов цієї риби спостерігається в опівнічні годинник, і на світанку. В інший час доби судак не виявляє великої активності.

Ночами на спінінг найкраще зубастий хижак ловиться у весняні місяці, коли у нього починається переднерестовий жор. Багато рибалки, просидівши довгий час в очікуванні гарного клювання, не витримують, і просто йдуть. Це неправильно! Справжні професіонали воліють залишитися ще на кілька годин, і отримують приємний бонус у вигляді чудового улову.

В самому кінці весни (після ікрометання) судак переходить на літнє меню: у денний час він реагує на приманку сплесками, а пік активності риби припадає на ніч. В цей час іклатого хижака можна зустріти на мілководдях, де він полює на всяку дрібницю.

Восени риба також непогано ловиться ночами, але не багато рибалки знають про це, і рибалять тільки в світлий час. Взимку, там, де на водоймах зустрічаються ділянки з відкритою водою, судак також прекрасно ловиться в нічний час. Але рибалок, які практикують подібний вид спінінгової риболовлі ще дуже мало.

Як ловити судака влітку на спінінг

Найкраще хижак ловиться літніми ночами. Саме в такий час спіймати цього зубастого хижака легше всього. Ефективний клювання спостерігається приблизно об одинадцятій вечора, і триває приблизно протягом години, потім перед світанком, а близько шостої ранку стихає. Річний нічний лов судака можуть освоїти навіть новачки, так як цей спосіб не представить для них особливих труднощів.

Де ловити нічного судака

Літніми ночами хижак виходить на мілководдя, і це є характерною особливістю судачьей риболовлі. Частенько риба з’являється:

  • на піщаних косах і мілинах;
  • на мілководних перекатах, де дно кам’янисте, галькові, або піщане;
  • а так само віддає перевагу ділянки водойм поруч з гідротехнічними спорудами;

Судак виходить на полювання в місця, розташовані поруч з пристанями і палями мостів. Так як ці місця розташовані в межах берегової доступності, користуватися човном необхідності немає. Літніми ночами цю рибу ловлять з берегової зони.

Чим харчується хижак

Молоді особини люблять личинок різних комах, черв’яків, мальків, водних комах. По мірі дорослішання, хижак харчується маленькими рибками, але більше йому подобаються риби з вузьким тілом, типу: уклейки, піскаря, щучек, єльцов, річкової міноги. Влітку хижакові припадають до душі жаби і раки. В осінній період судак групується в зграї, і ганяє косяки рибної дрібниці.

Яку екіпіровку вибрати для нічної риболовлі

Насамперед, обов’язково прихопіть з собою джерело світла. Це може бути ліхтар, або невеличка лампа. Дуже знадобиться налобний ліхтар (в деяких випадках він буває необхідний).
Пам’ятайте, що температура вночі буває значно нижче ніж вдень, тому потрібно взяти з собою теплий одяг, шапку, рукавички і чоботи. Також потрібно засіб захисту від комах. Для ефективної лову знадобляться різні «розумні» прилади, наприклад, GPS-навігатор, і «наворочений ехолот» з різними функціями.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
нічна рибалка Судак
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:21.10.2017
240

Ловля лина восени на поплавкову вудку19.09.2017
121

Нюанси лову пізньоосінніх хижаків на кар’єрах, невеликих озерах і торфянниках05.06.2016
88

Як зловити судака. Різновиди, чим харчується і де шукати26.03.2017
82

Як зловити судака ранньою весною?20.06.2018
80

Секрети нічної риболовлі13.05.2015
80

Зимова ловля на балансир02.12.2016
74

Підготовка до нічної ловлі ляща взимку в ополонці02.04.2017
61

Як зловити судака навесні? Особливості лову в цей період26.06.2018
37

Як ловити на відвідний поводок07.02.2016
18

Ворога треба знати в обличчя. Що треба знати про рибу починаючому рибалці?