Объекты ловли

Багато рибалок воліють весняну риболовлю ловлі риби в інші сезони року. Навесні риби збиваються в зграї, і перед відходом на нерест починають посилено харчуватися, реагуючи практично на будь-яку наживку. Лящ – не виняток. Це значить, що при бажанні можна зловити багато риби. Але не всі рибалки повернуться з гарним уловом, тому, що в весняної ловлі лящів є свої особливості. Кілька порад для ефективної полювання на лящів будуть дані в статті.

Коли починати лов риби

В принципі, ловити лящів можна вже після весняного льодоходу. Чим прозоріше і тепліше стає вода в водоймах, тим активніше клює лящ. Досвідчені рибалки-лещатники кажуть, що найкращий кльов спостерігається в травні. Весняна риба обережна, тому завдання рибалки – не злякати її зайвими рухами та непотрібним шурхотом.

До моменту виходу на нерест зграя стоїть біля кромки рослинності, в невеликих затоках. З корми воліє личинок комах, черв’яків. Якщо риба нереститься у річках, які впадають у водойму, то краще розташуватися неподалік від цього місця. У великих річках лещовая зграя воліє стояти поблизу платіні, стариць, де і відбуватиметься ікрометання. У деяких випадках процес нересту (в залежності від погоди в регіоні) розтягується на тривалий час.

Місця, які воліє лящ

Ця риба стоїть на ділянках річок та в водоймах з кам’янистим або глинистим донним рельєфом, і з глибиною не менше метра. Непоганий кльов спостерігається в місцях з черепашковими обмілинами. Саме там риба годуватися весь день. Можна спробувати обловити віддалені від берега місця. Добре ловиться лящ на мілководдях поблизу глибинних ям і русел (особливо під час прибою).

Перед початком риболовлі рекомендується вивчити донний рельєф. Якщо на дні є камені, корчі, топляки, бровки – це значно збільшить ваші шанси зловити заліковий примірник білої риби.

Намагайтеся підібрати тихе, спокійне місце з добре прогрітою водою. До речі, великі лящі часто трапляються на мілинах з мінімальною глибиною. Визначити присутність лящів можна за характерним сплесків і кіл на поверхні води. Зазвичай ефективний клювання відбувається в ранкові та вечірні години.

Фідерна снасть для лову ляща

Для лову цієї чудової риби використовують різні снасті, але багато рибалок користуються донною снастю. Фідер – це універсальна снасть, яка застосовується для лову у водоймах різного типу, з різними дистанціями закидання.

Фідерна вудка і оснащення підбираються залежно від типу водойми, де ви збираєтеся ловити рибу. Якщо лов буде проходити на великих річках, де потрібні далекі заброси, ефективніше використовувати фідер хеві або екстра-хеві. На малих озерах буде достатньо палиці типу лайт або медіум.

Котушку використовуйте 2500-4000, помірно силову з передаточним числом 5-6. Волосінь краще брати плетену в межах 0.12 мм, для повідця краще брати моно-волосінь 0.18-0.2. Гачки прив’язуйте №№ від 10 до 14 (дивлячись яка насадка буде використовуватись).

Важливо знати, на якому водоймі буде відбуватися риболовля, присутній там протягом чи ні. В залежності від цього і підбирайте оснастку. На стоячих водоймах використовуйте більш витончені снасті, легку годівницю, приманка повинна бути розсипчастою.

Річки з сильною течією потребують використання оснастки погрубее. Суміші повинні бути щільними і в’язкими, так як сильна течія швидко вимиє розсипчасту прикормку.

Гарного вам улову!

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
лящ фідер
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 750

Прикормка для краснопірки своїми руками14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш25.03.2016
901

Про те як зробити підгодовування для фідера своїми руками04.03.2016
286

Що робити, коли на фідер не клює?19.07.2018
82

В’яжемо самостійно оснастки для фідера04.07.2018
81

Рекомендована оснастка для фідера02.12.2016
74

Підготовка до нічної ловлі ляща взимку в ополонці06.07.2018
63

Які насадки воліє великий лящ26.06.2018
37

Як ловити на відвідний поводок15.07.2018
33

Вибір правильних снастей для лову лящів, і оснащення фідерних вудилищ