Объекты ловли

Плотви повно в наших водоймах. Ловлять її різними способами, але особливе задоволення доставляє ловля звичайної маховою вудкою. Багатьом це заняття може здатися простим, не вимагає великого досвіду і навичок. У чомусь вони мають рацію, але щоб випробувати всі принади такої ловлі в повній мірі, потрібно знати про неї все: від вибору місця до техніки лову.

Час і місце лову плотви

Літо – це як раз той час, коли махова вудка може показати всі свої якості в лові плотви. Її висока чутливість дозволяє реєструвати ледь помітні покльовки примхливої риби, з цією снастю можна швидко і якісно облавливать так звані плотвиные ділянки.

Вибирати місце для лову маховою вудкою потрібно з урахуванням деяких її особливостей. В першу чергу повинно бути достатньо простору для закидання, а інакше є ризик зачепа і обриву оснастки. Якщо ловля ведеться з берега, то бажано, щоб рибалка відчував себе впевнено і не побоювався скотитися у воду. Тобто, стояв на рівній горизонтальній поверхні.

Як правило, на вудочку ловлять плотву на невеликих глибинах – максимум 3 метри. В ідеалі це має бути місце з глибиною 1,5-1,7 метра. Зазвичай саме на таких ділянках озера або річки зграї плотви влаштовують літні стоянки. Перспективними вважаються вкриті рослинністю затоки, межі між чистою водою й очеретом, коси з невеликою течією, підтоплені чагарники, вікна на зарослому мілководді. Під час пошуків риби потрібно враховувати її переваги. Їх усього два: це невелика глибина, як вже було сказано, і наявність гарної кормової бази.

Порада: не варто розраховувати на успіх там, де росте кушир. Це рослина виділяє речовини, що відлякують будь-яку рибу, в тому числі і плотву.

Особливості ловлі плотви

Успішно ловити плотву на вудку можна тільки за умови використання легкої чутливої снасті. Чому? Пояснення просте: покльовка плотви настільки обережна, що не завжди вдається помітити. Ця риба пробує наживку досить довго.

Спочатку торкається губами, потім бере в рот, випльовує, а потім знову підбирає. Так може тривати кілька хвилин. Поплавок реагує на ці дії легкої тремтінням, трохи притоплюється або, навпаки, підводиться. Якщо є хвиля, побачити таку «ніжну» поклевку досить важко. Застосування грубої оснащення робить це практично неможливим.

Пригодовування в лові плотви на махову вудку обов’язково, без нього рибалка може перетворитися в нескінченний пошук риби і закінчитися глибоким розчаруванням. Прикормка, що складається з панірувальних сухарів і висівок, приверне рибу і буде утримувати її на одному місці. Головне, сильно не старатися, адже сита плотва навряд чи захоче наживку.

До речі, про наживках. Рибалці потрібно врахувати неймовірну вередливість цієї риби і бути готовим до будь-яких її побажанням. Це означає, що з собою треба мати відразу кілька «страв». Наприклад, черв’яків, опаришів, мотилів, мастырку і звичайний хліб. І це тільки мінімальний набір. Безпосередньо на водоймі до нього можна додати ще й шитиков – личинок ручейника. Щось з цього списку обов’язково зацікавить вибагливу плотву.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
на вудку плотва
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:14.05.2015
1 143

Хліб – король насадок рослинного походження. Як ловити на хліб: на шкірку і м’якуш17.12.2017
465

Що обрати новачку (ну зовсім початківцю) — спінінг або вудку?02.05.2017
267

Рибалка в травні. Дійсно травень клевный місяць?06.02.2016
151

Як ловити великого окуня (обапола) на вудку?07.03.2018
111

Ловля весняної плотви в березні на поплавкову вудку24.06.2018
62

Яку снасть краще використовувати для лову карася в очереті04.06.2018
58

Підготовка до першої риболовлі