Объекты ловли

Однією з найбільш уловистых снастей є макушатник. Ця проста конструкція завоювала довіру багатьох рибалок-карпятники завдяки простоті конструкції і високої результативності лову.

Що таке макушатник

Це — різновид рибальської снасті. З її допомогою на обрану точку на водоймі доставляється макуха з гачками і грузилом.

Вважається, що це пристосування було винайдено у Піднебесній Імперії. У часи СРСР наші рибалки випробували макухи, і були здивовані хорошою результативністю, яку показувала снасть. Так почався переможний шлях макушатников, тим більше, що їх виготовлення не вимагало ні фінансових, ні фізичних витрат. Виготовити її легко, адже основними елементами є лише спеціальне грузило, гумка, нитка, кілька повідців і рибальських гачків.

Як можна здогадатися з назви, в ролі приманки виступає макуха – пресований макуха, що залишається після віджиму олійних насіння. Ця рослинна принада сама по собі дуже легка, тому в ролі обтяжувача виступає велике грузило. Як правило, в подібній снасті використовується кілька гачків.

Перед початком риболовлі з цілого брикету нарізаються невеликі (4-5 см по краях і 2-3 см заввишки) квадратики. В процесі нарізки іноді залишаються неліквіди – їх можна використовувати для підгодовування риби. Якщо макуха дуже тверда, то її розпилюють ножівкою по металу, лобзиком, або особливим ножем.

При придбанні макухи зверніть увагу на його якість. Якщо сировина прострочене, то воно буде мати запах згірклого соняшникової олії. Рибам такий аромат не подобається, тому вони не будуть реагувати на наживку. Останнім часом у вільний продаж надійшли вже зібрані набори снастей – макушатников, але досвідчені рибалки воліють робити їх самостійно.

Принцип дії макушатника

Все досить просто! При попаданні макухи у воду, він розчиняється, попутно принаджуючи риб своїм привабливим запахом. Карпи засмоктують приманку разом із захованим всередині гачком, і при спробі звільнитися і поплисти відбувається самоподсекание.

Типи макушатников

За методом закріплення розрізняють два види снастей:

 • мають ковзне кріплення;
 • класичні глухі моделі.

Макушатники класичні

Щоб зробити таку снасть, нам знадобляться:

 • шматок макухи;
 • смужка з свинцю;
 • кілька коропових крючков (їх кількість залежить від габаритів макухи);
 • фрагмент ліски-плетінки;
 • заводне колечко;
 • канцелярські гумки (ними перев’язують банкноти).

Спочатку готуємо повідці з гачками. Оптимальна довжина відрізка ліски-плетінки повинна становити близько десяти сантиметрів. Якщо шматок вашої макухи приблизно 4-5 см, візьміть чотири повідка, якщо квадратик поменше, то і гачків буде менша кількість.

Під габарити макухи вирізаємо свинцеву основу. З одного з її торців свердлимо отвір (якщо під рукою немає свердла, то його можна виконати шевським шилом), потім заводимо туди кільце, до якого згодом потрібно буде прив’язати основну волосінь з гачками.

Наступний крок: повідки розкладаються поруч з пластиною. Прилеглий до кільця кінець макухи закріплюється гумкою. Збоку виводяться і потім закріплюються спереду два повідця коротші. У задній частині макуху теж потрібно зафіксувати гумкою. По всіх чотирьох краях макухи з допомогою свердла або голки проробляються отвори під гачки. Снасть зібрана і готова до використання.

Збираємо макушатник зі ковзної оснащенням

Цей тип снастей має багато різних варіантів з-за великої різноманітності вантажів і способів закріплення макухи. Розглянемо один з них.

Потрібно:

 • Грузило з отвором.
 • Макуха.
 • Стопори з силікону.
 • Плетена волосінь (невеликий шматок). З неї виготовляють повідці.
 • Дротяний шплінт.
 • Вертлюг з карабіном.
 • Спеціальні моделі гачків для лову коропів.
 • Ковзний грузик надівається на основну волосінь. Його маса підбирається в залежності від тесту вудки погоди в день риболовлі, та особливостей водосховища. Нижче грузила в районі кріпильних вузлів ставляться силіконові обмежувачі. З одного кінця шнура підв’язується вертлюг з карабіном, до якого потім пристібається петля з жорсткої, міцної волосіні.

  У квадратику макухи потрібно зробити отвір, через яке згодом заведуться повідці з основною ниткою. Все це зацепляем карабіна. Шплінтуємо отвір у макусі, а до верху шплінта прив’язуємо волосінь. Тепер нам залишиться лише прикріпити з боків макухи гачки.

  Підбір снастей для лову макушатниками

  Варіант оснащення з карповими макушатниками досить важка, тому для закидів вам потрібно міцна вудка. Цілком підійдуть фідерне і коропове вудлище, можливе використання спінінга-крокодила. Волосінь потрібно підбирати товсту і міцну у межах від 0.3 мм і товщі. Котушка повинна бути спеціальна коропова, оснащена байтраннером.

  Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

  Мітки
  Короп снасті
  Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

  По темі:  20.05.2015
  6 539

  Що потрібно знати починаючому рибалці. Основи риболовлі  15.04.2017
  511

  На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа  17.05.2015
  285

  Хто такий сазан (короп). Де водиться. Як і на що його ловлять.  13.05.2015
  262

  Популярні насадки для лову коропа  14.05.2015
  249

  Як приготувати бойли для лову коропа своїми руками  22.05.2018
  207

  Ефективна коропова рибалка влітку  12.06.2018
  164

  Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі  24.08.2018
  109

  Як правильно зібрати поплавкову снасть на карася  15.06.2018
  81

  Супер ефективна приманка для коропа — картопля  01.09.2016
  80

  Особливості ловлі карася в осінній період. Снасті, наживки, прикормки