Объекты ловли

Сазан, досить поширений у водах таких морів як: Чорне, Середземне, Азовське, Аральське і Каспійське. Прісноводний сазан водиться в таких річках як: Дніпро, Дунай, Дон, Кубань, Кура, Волгу і Урал. А також зустрічається в деяких річках Китаю і басейнах Амура. Він має видовжено-овальне тіло, вкрите великою лускою, кінцевий рота опущений вниз, на щелепах якого 2 пари вусиків, плавці мають рожевий відтінок. Довжина тіла досягає 1 м, переважно 50-70 см, вага до 20 кг, переважно 3-5 кг. Є типовим мешканцем водойм, лиманів, великих озер, багатих водною рослинністю, серед якої живиться личинками комах, молюсками, черв’яками, насінням рослин, а також молодими паростками водної рослинності.

Протягом століть шляхом одомашнення з дикої форми сазана виведені швидкорослі культурні породи коропа, які розлучаються і вирощується в ставкових господарствах: короп лускатий, дзеркальний, рамчатий, голий (без луски). Промислове значення цієї риби досить велике (особливо у фермерських господарствах), вона є бажаною здобиччю і любителів-рибалок.

Враховуючи значну вагу, якого досягає сазан (короп), снасті для лову виготовляють особливо міцні. Для поплавковою вудки вибирають гнучке, міцне вудилище, волосінь 0,6-0,8 мм, повідець 0,25-0,4 мм, гачок № 10 – 14 поплавок лежачий, який при клюванні стає у вертикальне положення, з його зануренням під воду слід енергійно підсікати рибу і, давши їй втомитися, підвести до себе і вибрати з води сачком.

Досить ефективно ловлять сазана (коропа) на донні вудки з 2-3 гачками. Найкращою принадою є подрібнені молюски, черв’яки, зерна пареної пшениці, кукурудзи, гороху, риб’ячий комбікорм, макуха, варену картоплю, тісто з борошна та хліба, що закладається в місцях лову заздалегідь, а під час лову у вигляді куль, зроблених з домішкою глини, перегною і піску.

Улюбленими наживками і насадками для сазана є: дощові і червоні перегнійним черв’яки, очищені від панцира молюски, личинки бабок і жуков, парені горох, квасоля, кукурудза, зерна пшениці, кульки з тіста і хліба, шматочки соняшникової макухи.

Після зимівлі сазан (короп) починає ловитися з кінця квітня і добре бере наживку до жовтня. Рано вранці і під вечір сазан (короп) виходить на жировку до заростей жорсткої водної рослинності на мілководді, а вдень знаходиться в поглибленнях водойм. Сазан – риба обережна і полохлива, тому при його ловлі потрібно дотримуватися тиші і залишатися непомітним на місцях лову.

Якщо Ви дочитали до цього місця, то інформація для Вас була корисна, тому, будь ласка, підпишіться на наш канал на Яндекс.Дзен, і там же поставте лайк (палець вгору) нам за труди. Спасибі!

Мітки
Короп про рибу сазан
Facebook Twitter Google+ Tumblr Pinterest VKontakte Odnoklassniki WhatsApp Telegram Viber

По темі:08.02.2016
988

Сазан. Середовище існування та спосіб життя сазана15.04.2017
510

На коропа навесні. Коли, де і на що ловити коропа13.05.2015
260

Популярні насадки для лову коропа14.05.2015
247

Як приготувати бойли для лову коропа своїми руками22.05.2018
199

Ефективна коропова рибалка влітку12.06.2018
146

Готуємо перловку для риболовлі в мікрохвильовій печі15.06.2018
78

Супер ефективна приманка для коропа — картопля19.06.2018
62

Чим відрізняються між собою короп і сазан